Založ si blog

Keď „demokrati“ diskutujú…

Ministerstvo zahraničných vecí a európsky záležitostí (MZVaEZ) usporiadalo v Michalovciach diskusiu – debatu – , ale najmä arogantnú hádku  na tému “Rok ruskej vojny proti Ukrajine – čo to znamená pre Slovensko. Na túto udalosť boli pozvaní “najkontroverznejší” ministri odvolanej vlády. Za prítomnosti Káčera a Naďa o oponentúre nemohla byť žiadna reč, čo je samozrejmé, keďže to organizovalo spomínané ministerstvo. Naď aj tak sa vždy vyhýba schopným oponentom. Takže oponentmi ministrov musela byť časť prítomných divákov. Aj sa patrične prejavovali a hlučne dávali svoj názor nielen na ich opis udalosti na Ukrajine, ale aj na samotných ministrov.  V TV správach ukázali aj zábery z publika, takže sme mohli vidieť spravodlivý hnev obecenstva. Vo videonahrávke ministerstva sú zábery len na pódium, ale zato hlasy z publika boli veľavravne.

Priebeh diskusie na sociálnych sieťach už komentovalo niekoľko politikov, napr. R. Fico či Gy. Gyimesi, ale aj politológ E. Chmelár.  Chcel by som tu aj ja okomentovať niektoré ich výroky, citované v Pravde, nakoľko sú jednostranné, neslušné a často v rozpore s elementárnou logikou.

Napr. Naď uviedol, že: “ Ukrajina má právo sa brániť a je v našom národnom záujme, aby sme Ukrajine pomáhali. Mať Rusov na našej hranici je zásadný problém pre našu bezpečnosť.“( Cit. Pravda). Samozrejme, Ukrajina má právo brániť sa, nikto im v tom nebráni. Je to ich problém, nás sa to netýka. Naď našu (ich) podporu UA zdvôvodňuje v druhej časti svojho výroku. „Mať Rusov na našej hranici je zásadný problém pre našu bezpečnosť ”. Sovietska Ukrajina na našich hraniciach z hľadiska bezpečnosti ho nevyrušovalo. Otočme problém bezpečnosti a pozrime sa na to z hľadiska Ruska, ako jadrovej veľmoci. Prítomnosť NATO na ich  hraniciach už nie je zásadný problém pre ich bezpečnosť? Ako to ja sledujem, práve úsilie NATO dostať UA pod svoju kontrolu je príčinou tohto vojenského konfliktu. Aj sám pápež František v niektorej svojej kázni si položil otázku, “či NATO neštekalo pri ruských hraniciach?”

Káčer, ktorý už pre Slovensko vyrobil škandál s Maďarskom, sa opäť zachoval nediplomaticky, aby som to povedal aj ja nediplomaticky, tak na “hulváta”. „Vidíme tú vzorku, ktorá je agresívna, vulgárna, zakomplexovaná, chce sa biť,“ uviedol Káčer a pokrikujúcu časť publika označil stádo paviánov. Odkázal im tiež, že „účastníci protifašistického povstania na Slovensku počas druhej svetovej vojny by sa z nich povracali.“ Ako môže označiť časť publika,ktorá nesúhlasí s jeho názorom za “stádo pavianov”? Aj v tomto je na “úrovni” Naďa, ktorý protestujúcich pred úradom vlády pred časom nazval “opicami”. Káčer hovoril aj o “povracania sa z nich” účastníkmi boja proti fašizmu. Účastníci boja proti fašizmu boli spojenci Sovietského zväzu, kde popri Ukrajincoch boli aj Rusi a boli vo väčšine. Bojovali s našimi partizánmi proti spoločnému nepriateľovi, nemeckému fašizmu!

Ďalší „zaujímavý“ a pre mňa nepochopiteľný výrok je, že: “Na Slovensku sa v uplynulom období konali zhromaždenia za mier na Ukrajine, ktorých sa podľa slovenských médií zúčastnili hlavne ľudia sympatizujúci s Ruskom a ruským prezidentom Vladimirom Putinom.” Je zlé, keď účastníci za mier na Ukrajine sympatizujú s Ruskom, či Putinom? Však chcú MIER pre Ukrajinu. Žiaľ, že sa zhromaždení za mier na Ukrajine nezúčastňujú trebárs aj odporcovia Putina, ako napr. ministri Naď a Káčer.

Myslím si, že ako my nechceme na našich hraniciach Rusov, Rusi nechcú na svojich hraniciach nás a NATO. Ak by sme “neťahali” Ukrajinu do NATO, žiadna vojna by nemusela byť, že pán minister vojny Naď? Ale to by zbrojárske firmy prišli o tučné zisky a v kapitalizme je rozhodujúci kapitál – peniaze a zisky.

Títo páni ministri sa nevyjadrujú len ako hulváti, ale aj tak sa chovajú. Nielen arogantné a povýšenecké chovanie sa proti tým, čo s nimi nesúhlasia a dávajú to na javo, ale aj voči všetkým prítomným divákom. Mali by tam sedieť slušne a nie ako niekde v krčme 4. cenovej skupiny.

Zdroj: Foto Pravda

Je zarážajúce, že títo ministri – hulváti, na druhý deň večer sa objavujú na tlačovke nového politického subjektu – DEMOKRATI. To takýmito ľuďmi chce Heger vyhrať voľby? Skutočne nemá dosť súdnosti.

V nadpise som použil výraz „demokrati“, skôr by sa ale hodilo „Keď dezoláti diskutujú…“

Modelová trieda bez segregácie.

08.06.2023

V roku 2012 Európska komisia iniciovala právne konanie proti Slovenskej republike v súvislosti so segregáciou rómskych žiakov. Konkrétne išlo o prípad, keď boli rómski žiaci systematicky smerovaní do zvláštnych škôl a tried pre deti so znevýhodnením. Toto porušenie antidiskriminačných noriem EÚ, konkrétne Smernice Rady 2000/43/ES o rovnakom zaobchádzaní bez ohľadu na [...]

Pôjdeme bojovať na Ukrajinu?

16.05.2023

Môj priateľ Dušan, ktorý trávi veľa času na sociálnych sietiach, mi občas pošle mail, z ktorého mi nabiehajú zimomriavky. Napr. o možnom zapojení Česka a na základe Bukureštskej zmluvy aj ostatných stredoeurópskych štátov, okrem Maďarska, do vojny na Ukrajine. Táto úvaha vychádza z údajného vyjadrenia gen. P. Pavla na svojom Twittrovom účte. Text, [...]

Umelá inteligencia vo vojne?

17.03.2023

Nedávno som niekde čítal, že pravdepodobne do boja nad Ukrajinou môžu zasiahnuť stovky dronov s umelou inteligenciou. O umelej inteligencii (UI) sa v ostatnom období veľa hovorí, aj v súvislosti so spustením skúšobnej prevádzky „umelej inteligencie“ (tuším) na SAV. Samozrejme, systém má obmedzenia, svoje limity, ako sa aj uvádza: May occasionally [...]

Nórsko, F-35

Generačná investícia: Česi schválil nákup amerických stíhačiek F-35 za 150 miliárd

27.09.2023 16:19

Podľa premiéra Fialu neexistuje lepšie riešenie na plnenie úloh taktického letectva.

Neospravedlní sa

SANEP pre ta3 o dôveryhodnosti politikov: Fico prvý, Čaputová sa z čela stráca

27.09.2023 15:53

Ficovi dôveruje mu 33 percent opýtaných, nedôveruje 51. Fico si oproti polovici septembra polepšil o jedno percento.

Scholz

Nemecká vláda odklepla radikálnu zmenu prídavkov, Kindergeld končí

27.09.2023 15:41

Zmeny vyvolali vo vládnej koalícii ostrú debatu. Zavedenie príspevku zvýši tlak na kasu o 2,4 miliardy eur.

vláda, ódor. bútora, vašáková

Ódorov kabinet je pripravený vládnuť dovtedy, kým sa nevytvorí stabilná vláda

27.09.2023 15:21

Podľa premiéra výstup z posledných predvolebných prieskumov naznačujú riziko, že nebude možné zložiť vládu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 107
Celková čítanosť: 434295x
Priemerná čítanosť článkov: 4059x

Autor blogu

Kategórie