Založ si blog

Keď „demokrati“ diskutujú…

Ministerstvo zahraničných vecí a európsky záležitostí (MZVaEZ) usporiadalo v Michalovciach diskusiu – debatu – , ale najmä arogantnú hádku  na tému “Rok ruskej vojny proti Ukrajine – čo to znamená pre Slovensko. Na túto udalosť boli pozvaní “najkontroverznejší” ministri odvolanej vlády. Za prítomnosti Káčera a Naďa o oponentúre nemohla byť žiadna reč, čo je samozrejmé, keďže to organizovalo spomínané ministerstvo. Naď aj tak sa vždy vyhýba schopným oponentom. Takže oponentmi ministrov musela byť časť prítomných divákov. Aj sa patrične prejavovali a hlučne dávali svoj názor nielen na ich opis udalosti na Ukrajine, ale aj na samotných ministrov.  V TV správach ukázali aj zábery z publika, takže sme mohli vidieť spravodlivý hnev obecenstva. Vo videonahrávke ministerstva sú zábery len na pódium, ale zato hlasy z publika boli veľavravne.

Priebeh diskusie na sociálnych sieťach už komentovalo niekoľko politikov, napr. R. Fico či Gy. Gyimesi, ale aj politológ E. Chmelár.  Chcel by som tu aj ja okomentovať niektoré ich výroky, citované v Pravde, nakoľko sú jednostranné, neslušné a často v rozpore s elementárnou logikou.

Napr. Naď uviedol, že: “ Ukrajina má právo sa brániť a je v našom národnom záujme, aby sme Ukrajine pomáhali. Mať Rusov na našej hranici je zásadný problém pre našu bezpečnosť.“( Cit. Pravda). Samozrejme, Ukrajina má právo brániť sa, nikto im v tom nebráni. Je to ich problém, nás sa to netýka. Naď našu (ich) podporu UA zdvôvodňuje v druhej časti svojho výroku. „Mať Rusov na našej hranici je zásadný problém pre našu bezpečnosť ”. Sovietska Ukrajina na našich hraniciach z hľadiska bezpečnosti ho nevyrušovalo. Otočme problém bezpečnosti a pozrime sa na to z hľadiska Ruska, ako jadrovej veľmoci. Prítomnosť NATO na ich  hraniciach už nie je zásadný problém pre ich bezpečnosť? Ako to ja sledujem, práve úsilie NATO dostať UA pod svoju kontrolu je príčinou tohto vojenského konfliktu. Aj sám pápež František v niektorej svojej kázni si položil otázku, “či NATO neštekalo pri ruských hraniciach?”

Káčer, ktorý už pre Slovensko vyrobil škandál s Maďarskom, sa opäť zachoval nediplomaticky, aby som to povedal aj ja nediplomaticky, tak na “hulváta”. „Vidíme tú vzorku, ktorá je agresívna, vulgárna, zakomplexovaná, chce sa biť,“ uviedol Káčer a pokrikujúcu časť publika označil stádo paviánov. Odkázal im tiež, že „účastníci protifašistického povstania na Slovensku počas druhej svetovej vojny by sa z nich povracali.“ Ako môže označiť časť publika,ktorá nesúhlasí s jeho názorom za “stádo pavianov”? Aj v tomto je na “úrovni” Naďa, ktorý protestujúcich pred úradom vlády pred časom nazval “opicami”. Káčer hovoril aj o “povracania sa z nich” účastníkmi boja proti fašizmu. Účastníci boja proti fašizmu boli spojenci Sovietského zväzu, kde popri Ukrajincoch boli aj Rusi a boli vo väčšine. Bojovali s našimi partizánmi proti spoločnému nepriateľovi, nemeckému fašizmu!

Ďalší „zaujímavý“ a pre mňa nepochopiteľný výrok je, že: “Na Slovensku sa v uplynulom období konali zhromaždenia za mier na Ukrajine, ktorých sa podľa slovenských médií zúčastnili hlavne ľudia sympatizujúci s Ruskom a ruským prezidentom Vladimirom Putinom.” Je zlé, keď účastníci za mier na Ukrajine sympatizujú s Ruskom, či Putinom? Však chcú MIER pre Ukrajinu. Žiaľ, že sa zhromaždení za mier na Ukrajine nezúčastňujú trebárs aj odporcovia Putina, ako napr. ministri Naď a Káčer.

Myslím si, že ako my nechceme na našich hraniciach Rusov, Rusi nechcú na svojich hraniciach nás a NATO. Ak by sme “neťahali” Ukrajinu do NATO, žiadna vojna by nemusela byť, že pán minister vojny Naď? Ale to by zbrojárske firmy prišli o tučné zisky a v kapitalizme je rozhodujúci kapitál – peniaze a zisky.

Títo páni ministri sa nevyjadrujú len ako hulváti, ale aj tak sa chovajú. Nielen arogantné a povýšenecké chovanie sa proti tým, čo s nimi nesúhlasia a dávajú to na javo, ale aj voči všetkým prítomným divákom. Mali by tam sedieť slušne a nie ako niekde v krčme 4. cenovej skupiny.

Zdroj: Foto Pravda

Je zarážajúce, že títo ministri – hulváti, na druhý deň večer sa objavujú na tlačovke nového politického subjektu – DEMOKRATI. To takýmito ľuďmi chce Heger vyhrať voľby? Skutočne nemá dosť súdnosti.

V nadpise som použil výraz „demokrati“, skôr by sa ale hodilo „Keď dezoláti diskutujú…“

Umelá inteligencia vo vojne?

17.03.2023

Nedávno som niekde čítal, že pravdepodobne do boja nad Ukrajinou môžu zasiahnuť stovky dronov s umelou inteligenciou. O umelej inteligencii (UI) sa v ostatnom období veľa hovorí, aj v súvislosti so spustením skúšobnej prevádzky „umelej inteligencie“ (tuším) na SAV. Samozrejme, systém má obmedzenia, svoje limity, ako sa aj uvádza: May occasionally [...]

Mala by Kurilovská odstúpiť? Už dávno!

15.03.2023

Nedávno sme mohli v správach sledovať tragickú udalosť na policajnej akadémii. Išlo o vážne poranenie strelnou zbraňou, ktorá v krúžku nemala čo robiť a už vôbec nie s ostrím nábojom. O túto „udalosť“ nešlo pri policajnej prestrelke, ale v škole, aj keď v mimovyučovacom procese, teda zrejme na streleckom krúžku. Vžime sa do [...]

Nespravodlivo vysťahovaní …

11.03.2023

Poznámky k článku M. Čaploviča: Štyria Matovičovi poslanci blúznia o možnom pamätnom dni (Pravda 8.3.2023) Pán redaktor M. Čaplovič napísal v Pravde “názor” pod názvom “ Štyria Matovičovi poslanci blúznia o možnom pamätnom dni”, v ktorom spochybnil ich úsilie aby parlament vyhlásil 12. apríl za Deň nespravodlivo vysťahovaných a odvlečených [...]

TikTok

TikTok bude v celej infraštruktúre kancelárie parlamentu blokovaný

24.03.2023 15:36

TikTok podľa vedúceho kancelárie zbiera neprimerané množstvo informácií zo zariadení, na ktorých sa prevádzkuje.

365 banka, PR, nepouzivat

Finančná spravodajská jednotka uložila slovenskej banke dvojmiliónovú pokutu

24.03.2023 15:24

Sankcia sa týka porušenia ustanovení zákona o ochrane pred legalizáciou príjmov z trestnej činnosti a o ochrane pred financovaním terorizmu.

naď stoltenberg

Naď: Generálny tajomník NATO ocenil postoj SR k posilneniu východného krídla

24.03.2023 15:08

Aliancia potrebuje byť podľa ministrových vyjadrení silná ako celok.

klus

Heger: Ak Klus neodstúpi, stiahneme jeho kandidatúru

24.03.2023 14:29, aktualizované: 15:01

Poverený slovenský premiér Eduard Heger vyzval Martina Klusa, aby stiahol svoju kandidatúru za člena Európskeho dvoru audítorov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 105
Celková čítanosť: 413588x
Priemerná čítanosť článkov: 3939x

Autor blogu

Kategórie