Založ si blog

Ad. Heger: Migy pre Ukrajinu nebudeme zdržiavať,

mohli sme si prečítať v Pravde, že náš odvolaný premiér, rozhoduje o zásadných otázkach domácej bezpečnosti, aj s dosahom na našu zahraničnú politiku. „MiGy pre Ukrajinu nebudeme zdržiavať“, aj keď je to erár za 300 mil. (Tu si spomínam, ako nás na vojne buzerovali, ak sme dostatočne nechránili erár, o strate ani nehovoriac). Hoci už, ako odvolaný, vrátane svojej vlády, mal by „len temperovať a svietiť len únikovými svetlami“, aby nezmrzli a trafili von, keď budú prchať z vládnych úradov, ony riešia zásadné otázky našej bezpečnosti (minimalizujú ju).

V. Zelenskyj osobne požiadal nášho odvolaného premiéra o MiG-y, čo zrejme Hegerovi lichotilo, že opäť môže očakávať pochvalu od niektorých (všetkých) západných veľvyslancov. Možno aj p. prezidentka za to dostane ďalšie vyznamenanie a zvýši sa jej nádej byť šéfkou NATO po Stoltenbergovi.

Asi Zelenskému sľúbil všetko čo mu videl na očiach, dedukujem z blaženého pohľadu UA prezidenta.

Foto: zdroj Pravda

Ďalej sme mohli čítať aj vetu: „Slovenské stíhačky MiG-29 dolietali v lete, od septembra chránia slovenský vzdušný priestor Poliaci, Česi a pripájajú sa aj Maďari.“

Som z toho „jeleň“, resp. vyvalený ako „puk“, lebo tomu vôbec nerozumiem!

Ak naše MiG-29 „dolietali“, tak zrejme nie sú letu schopné. Ako ich môžeme potom ponúknuť Ukrajine? Dajú ich do starého železa, alebo z nich vyťažia vzácne kovy, resp. ich použijú na kanibalizovanie, ako sa uvádza v inej úvahe v Pravde?

Zvažoval som aj iné alternatívy. U nás MiGy dolietali, lebo ruský technický personál poslali domov a my ich nevieme technický udržiavať letu schopné. Ukrajinci – zrejme – si ich vedia technicky udržiavať, keď si ich pýtajú. Prečo sme ich, po vykázaní Rusov, nepožiadali, aby nám to za úplatu technický spravovali?

Uvažoval som aj o alternatíve, že jednoducho Naď, Heger & com. potrebovali dať zarobiť US zbrojárskej firme, nemalé finančné prostriedky a za niekoľko rokov nám dodajú náhrady, tuším F16 za naše „uzemnené“ MiG-y. Takže MiGy sú volné!

Rozmýšľam, či „chránenie vzdušného priestoru Poliakmi, Čechmi a neskôr aj Maďarmi“ nie je ohrozením našej národnej bezpečnosti? O našu národnú bezpečnosť sa obávam aj na základe nedávneho vyjadrenia nášho povereného ministra ZVaEZ, nejakého Káčera (nie Donalda), že Maďari za „určitých okolností“ môžu mať voči Slovensku územné nároky. Môže krajina, ktorá potenciálne môže mať, podľa zasväteného ministra, aj územné požiadavky chrániť náš vzdušný priestor?

Pôjdeme bojovať na Ukrajinu?

16.05.2023

Môj priateľ Dušan, ktorý trávi veľa času na sociálnych sietiach, mi občas pošle mail, z ktorého mi nabiehajú zimomriavky. Napr. o možnom zapojení Česka a na základe Bukureštskej zmluvy aj ostatných stredoeurópskych štátov, okrem Maďarska, do vojny na Ukrajine. Táto úvaha vychádza z údajného vyjadrenia gen. P. Pavla na svojom Twittrovom účte. Text, [...]

Umelá inteligencia vo vojne?

17.03.2023

Nedávno som niekde čítal, že pravdepodobne do boja nad Ukrajinou môžu zasiahnuť stovky dronov s umelou inteligenciou. O umelej inteligencii (UI) sa v ostatnom období veľa hovorí, aj v súvislosti so spustením skúšobnej prevádzky „umelej inteligencie“ (tuším) na SAV. Samozrejme, systém má obmedzenia, svoje limity, ako sa aj uvádza: May occasionally [...]

Mala by Kurilovská odstúpiť? Už dávno!

15.03.2023

Nedávno sme mohli v správach sledovať tragickú udalosť na policajnej akadémii. Išlo o vážne poranenie strelnou zbraňou, ktorá v krúžku nemala čo robiť a už vôbec nie s ostrím nábojom. O túto „udalosť“ nešlo pri policajnej prestrelke, ale v škole, aj keď v mimovyučovacom procese, teda zrejme na streleckom krúžku. Vžime sa do [...]

ján slota súd

Slota s barlou pred sudcom vyhlásil, že vinu necíti. Čelí obžalobe za korupciu

07.06.2023 09:25, aktualizované: 10:00

Slota požiadal, aby sa hlavné pojednávanie konalo v jeho neprítomnosti.

cherson

Z úrodných polí púšte. Ukrajinských poľnohospodárov zničenie Kachovky tvrdo zasiahne

07.06.2023 09:24

Problémy budú mať aj obce, a to pri zásobovaní pitnou vodou, varuje ministerstvo.

Kokava nad Rimavicou, Vlkovo, povodeň

Aj v stredu pozor na búrky, výstraha platí na celom Slovensku

07.06.2023 08:44

Vyskytnúť sa môžu aj prudké lejaky, silný vietor či krúpy.

Ukrajina Rusko priehrada Kachovka evakuácie uarus

NYT: Kachovskú priehradu skôr zničili výbušniny než priamy útok

07.06.2023 06:52

Zničenie priehrady výbušninou zvnútra je pravdepodobnejšie ako vonkajší výbuch bomby či rakety.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 106
Celková čítanosť: 425235x
Priemerná čítanosť článkov: 4012x

Autor blogu

Kategórie