Založ si blog

Akýže to 13. dôchodok? Odmena za prežitie!

Blížime sa k obdobiu, keď slovenskí dôchodcovia začnú, prinajmenšom chudnúť, ak nie priamo umierať od hladu, resp. triasť sa od zimy, hoci našťastie blížime sa k teplejším dňom. Tak aj vo vláde, a následne aj v médiách viac a viac sa hovorí o tzv. 13. dôchodkoch. Ako rozmýšľam, tak rozmýšľam, ale nemôžem prísť na to, prečo je to „13. dôchodok“? Trinásty dôchodok by bol ten, ak sa dôchodcom vyplatí v rovnakej výške, ako predchádzajúcich 12 (dvanásť) dôchodkov. Trinásty dôchodok by bol teda taký, akú navrhla ostatná Ficova vláda. Táto nová vládna garnitúra, na čele s ministrom financií, zjavne s daňovým klamárom, urobila kompromis, teda nechala pôvodný názov „13. dôchodok“ a zásadne skresala výšku tohto „doplatku k 12-tym dôchodkom“. Všetky kompromisy sú zlé. Najlepšími príkladmi na nezmyselnosť  kompromisov je tzv. „Súdna mapa“, či vysokoškolský zákon. Každý zainteresovaný by o tom mohol veľa hovoriť.

Mne to vychádza, že tento štátom pomenovaný, klamlivo, 13. dôchodok, by bolo výstižnejšie nazvať „13. antidôchodok“. Totiž, čím máte vyššie dvanásť mesačných dôchodkov, tento doplatok bude nižší. Za ešte výstižnejší by som považoval to nazvať „Odmena za prežitie“. Čím z nižších celoročných dôchodkov dokážete prežiť, tým bude vyššia vaša jednorazová, koncoročná odmena.

Ak poberáte len životné minimum a dokázali ste prežiť z mesačných 218,06 €, zaslúžite si odmenu 300 €, podali ste skutočne heroický výkon! Blahoželáme, zaslúžite si to.

Ak dostávate dôchodok 912,50 € a viac a prežili ste, nič moc výkon, zaslúžite si „len“ 50 €, berte to ako cenu „útechy“.

Pán minister financií dokázal, že má rád hry, viď. „očkovacia lotéria“ a iné jeho infantilnosti, možno môj nápad sa mu bude pozdávať. Snáď by bolo vhodné aj oficiálne vyhlásiť súťaž pre seniorov – „Dokážete prežiť aj rok 2022“? Základná idea súťaže, s čím nižším mesačným príjmom prežijete, tým bude vyššia koncoročná výhra v podobe štátnej almužny.

Pravda uvádza foto usmievajúcich sa dôchodcov. Ak sú to Slováci, neviem aký majú dôvod na úsmev, žiadna svetlá perspektíva ich nečaká. Podľa autora tohto ilustračného fota to asi budú nejakí zahraniční.

Foto Pravda, zdroj SHUTTERSTOCK

Prípad Borguľa a iné policajné výpalníctva.

27.04.2022

Nedávno medializovaný prípad poslanca M. Borguľu, čo (div sa svete) oznámil policajný prezident, ten, čo by o tom nemal ani vedieť, ak nevládne u nás policajná mafia, vo mne upevnil moje presvedčenie, že najskorumpovanejšie štátna inštitúcia u nás, je polícia. Vychádzam pritom z vlastných skúseností, resp. zo skúseností niektorých mojich známych. [...]

… a vykľulo sa šidlo z vreca!

10.04.2022

… alebo – Za darovanú S-300 si kúpime Patriot-a? Na celej Hegerovej „akcii“ v Kyjeve sa mi nezdalo venovanie časti našej protivzdušnej obrany, zhmotnenej v S-300, Ukrajine. Je zjavné, že Hegerova cesta bola konjunkcia viacero udalostí. Jednak Hegerovi naše bezpečnostné služby neodporučili pôvodne vycestovať do Kyjeva spolu s časťou V-4 a so [...]

Nenecháme sa zmiasť lžami o vojne na Ukrajine, p. prezidentka

06.04.2022

Pani prezidentka nás vo svojom Facebook-u nás vyzvala: „Nenechajme sa zmiasť lžami o denacifikácii, o biologických zbraniach, o obkľúčenom Rusku, ktoré vykonáva „špeciálnu vojenskú operáciu“ na oslobodenie Ukrajiny.“ Nakoľko nie som priateľ p. prezidentky, ani na FB a nie som ani jej follower, tak túto jej výzvu som si prečítal v Pravde. Keďže sme [...]

Jaroslav Naď

Naď pripustil navyšovanie obranného rozpočtu ešte tento rok

07.07.2022 16:35

Viaceré štáty v reakcii na vojnu na Ukrajine ohlásili mimoriadne navyšovanie výdavkov na obranu.

Medveď / Arthur /

Nad Banskou Štiavnicou strhol medveď dobytok, ľudia by mali byť opatrní

07.07.2022 16:13

V lesoch nad mestom došlo v uplynulých dňoch k strhnutiu piatich kusov hovädzieho dobytka medveďom.

Christine Lambrechtová

Nemecko Ukrajine obrnené transportéry nedodá, nemôžeme drancovať Bundeswehr

07.07.2022 15:54

Len deň pred vyhlásením ministerky obrany oznámil kancelár Olaf Scholz ďalšie dodávky zbraní pre Kyjev.

Igor Matovič

OĽaNO naďalej stojí za Matovičom, odmieta jeho odstúpenie

07.07.2022 15:53

OĽANO vopred komunikovalo, že nepristúpi na akékoľvek ultimatívne požiadavky strany SaS a Igor Matovič zostane ministrom financií.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 71
Celková čítanosť: 306750x
Priemerná čítanosť článkov: 4320x

Autor blogu

Kategórie