Založ si blog

Nenecháme sa zmiasť lžami o vojne na Ukrajine, p. prezidentka

Pani prezidentka nás vo svojom Facebook-u nás vyzvala: „Nenechajme sa zmiasť lžami o denacifikácii, o biologických zbraniach, o obkľúčenom Rusku, ktoré vykonáva „špeciálnu vojenskú operáciu“ na oslobodenie Ukrajiny.“ Nakoľko nie som priateľ p. prezidentky, ani na FB a nie som ani jej follower, tak túto jej výzvu som si prečítal v Pravde. Keďže sme (aby som používal 1. p. pl., ako p. prezidentka),  zlikvidovali u nás všetky zdroje informácií ktoré by mohli informovať ináč, ako je vaša predstava, tak lžiam o vojne na Ukrajine, ktoré šíria zostávajúce, teda vládou a aj vami povolené médiá, rozhodne neverím. To, že nie som sám, kto lžiam neverí, vidieť z nemála blogov, tu v Pravde. Veľa tvrdení vyzerá veľmi nepravdepodobne a majú celý rad logických nedostatkov. Iní blogeri to tu popísali úplne presne. Takže dobre, p. prezidentka, že vyzývate národ, aby lžiam o vojne na Ukrajine neverili, myslím si, že im málokto verí, a to možno aj bez vašej výzvy.

Pani prezidentka nás ďalej vyzýva: „Slobodná Ukrajina je kľúčová pre bezpečnosť Slovenska. Ukrajina na ceste k európskej integrácii bude po vojne znamenať rozvojový potenciál aj pre našu krajinu,“… „Ako dodala, množstvo utečencov z Ukrajiny je dnes pre nás náročnou výzvou, tí ktorí tu ostanú, sa však môžu stať prínosom. (Cit. Pravda).

V tomto výroku p. prezidentky je obsiahnutý celý problém vojny na Ukrajine. Kapitalizmus, kde meradlom úspešnosti a blahobytu je množstvo kapitálu, sa potrebuje expandovať. Čiže nové trhy a novú, najmä lacnú pracovnú silu. Ukrajina to ideálne spĺňa, je veľká a miestne mzdy nízke. Bývalé štáty východného – socialistického bloku, tiež neprijali medzi seba z lásky k človeku. Boli sme pre už nasýtený západný trh novým priestorom na realizáciu svojich výrobkov a lacná pracovná sila. Koľko západných firiem sa k nám „nasťahovali“ a keď sa pre nich otvorili nové, lacnejšie možnosti, tak sa tam odsťahovali, napr. do Rumunska či Bulharska. Aj súčasné financie z Eurofondov, ktoré nám EÚ poskytuje, sa vytvoria u nás, realizáciou ich – západných produktov, nezriedka vyrábaných a realizovaných u nás. Vracajú nám len časť svojho zisku. Pani prezidentka to pomenovala presne, určite nechtiac: „Ukrajina na ceste k európskej integrácii bude po vojne znamenať rozvojový potenciál aj pre našu krajinu“, hoci si ja myslím, že to bude znamenať rozvojový potenciál pre západnú časť Európy a nie pre nás.

Západný svet musel vedieť, že čím bližšie posúva k Rusku svoje zbrane, tým je väčšia pravdepodobnosť vojnového konfliktu. (Nakoniec to správne povedal p. Doc. V. Palko v jednej TV relácii). Vojnový konflikt, aj potenciálny, je výborným dôvodom zbrojenia, teda ďalšieho vývozu zbraní a tvorenia zisku – kapitálu. Aj teraz vidíme v praxi začiatok nového kola zbrojenia. Zbroja aj tradične neutrálne štáty, ako Švédsko či Fínsko. O Slovensku, čo sa nás najviac týka, ani nehovoriac. Vojnová „hrozba“ je najlepším dôvodom na tolerovanie svojimi občanmi zbytočných výdavkov na zbrojenie. Aj my, miesto investovaní do škôl, ,zdravotníctva. … budeme kupovať drahé, a zbytočné, americké, či Fínske zbrane. Však v Európe je pomaly viac amerických vojakov, ako európskych a americký generál volá po nových základniach v Európe s tým, že „veľa štátov si to rád zaplatí“, napr. Poľsko, Litva, či Lotyšsko.

Pani prezidentka nás vyzýva, aby sme neverili ani „obkľúčenému Rusku“. Áno, zatiaľ nie je a úplne ani nemôže byť obkľúčené. Ale čo pokusy vstupu do NATO na Kaukaze či v strednej Ázii? „Obsadením“ Ukrajiny sa však „dotyková“ zóna zväčší 3 136 km. Takže Rusko bude z východu kompletne „chránené“ zbrojným potenciálom NATO, keď zvážime aj nedávnu výzvu Stoltenberga, že Fínsko a Švédsko je vítané v NATO a námorníctvo, najmä USA v Čiernom mori je ako doma.

Prezidentka upozornila, že v súvislosti s vojnou na Ukrajine čelíme množstvu klamstiev. „Cieľom týchto lží je zneistiť nás, urobiť z nás cynikov, ktorí neveria ničomu, a preto nepomôžu nikomu,“ dodala Čaputová. Ako príklad uviedla i tvrdenia o potrebe denacifikácie Ukrajiny, ktorej prezident Volodymr Zelenskyj má pritom židovský pôvod. Áno Zelenskyj, podľa správ je rusky hovoriaci ukrajinský žid. Neviem, či p. prezidentka žila na Ukrajine. Ja som tam žil, síce už dávnejšie, dlhší čas v Odese, kde týmto hovorili „jevrej“ a nemali ich veľmi radi. Ale možno sa to už zmenilo. Neviem ani, prečo p. prezidentka jeho pôvod sem „motá“? Možno len preto, že jej status písal niekto podobný, ako jej nedávny poradca p. Leško, teraz poradca premiéra. Tento bývalý novinár pracujúci v tlačovom orgáne ÚV KSS – Nové slovo, onoho času chválil sovietske mierové iniciatívy. Napr. fragment jeho článku:

No čo už, lžiam jednoducho sa nemá veriť. Myslím si, že väčšina Slovákov im ani neverí, a keď p. prezidentka im verí, je to smutné, alebo len „rapoce“ čo sa od nej žiada? Ja som odporca akéhokoľvek násilia, nieto ešte vojny. Odsudzujem vojnu na Ukrajine, ale myslím si, že vinu na nej nenesie len Rusko.

Akýže to 13. dôchodok? Odmena za prežitie!

01.05.2022

Blížime sa k obdobiu, keď slovenskí dôchodcovia začnú, prinajmenšom chudnúť, ak nie priamo umierať od hladu, resp. triasť sa od zimy, hoci našťastie blížime sa k teplejším dňom. Tak aj vo vláde, a následne aj v médiách viac a viac sa hovorí o tzv. 13. dôchodkoch. Ako rozmýšľam, tak rozmýšľam, ale nemôžem prísť na to, prečo je [...]

Prípad Borguľa a iné policajné výpalníctva.

27.04.2022

Nedávno medializovaný prípad poslanca M. Borguľu, čo (div sa svete) oznámil policajný prezident, ten, čo by o tom nemal ani vedieť, ak nevládne u nás policajná mafia, vo mne upevnil moje presvedčenie, že najskorumpovanejšie štátna inštitúcia u nás, je polícia. Vychádzam pritom z vlastných skúseností, resp. zo skúseností niektorých mojich známych. [...]

… a vykľulo sa šidlo z vreca!

10.04.2022

… alebo – Za darovanú S-300 si kúpime Patriot-a? Na celej Hegerovej „akcii“ v Kyjeve sa mi nezdalo venovanie časti našej protivzdušnej obrany, zhmotnenej v S-300, Ukrajine. Je zjavné, že Hegerova cesta bola konjunkcia viacero udalostí. Jednak Hegerovi naše bezpečnostné služby neodporučili pôvodne vycestovať do Kyjeva spolu s časťou V-4 a so [...]

Jana Bittó Cigániková

Cigániková: O Edovi som stratila ilúzie. Musí sa rozhodnúť, či vymení koalíciu za ministra, čo zničil vládu

07.07.2022 18:20

Liberáli sú pripravení na všetky možnosti, vrátane odchodu do opozície. Podporili by menšinovú vládu? Pravda sa spýtala Jany Bittó Cigánikovej.

Zuzana Čaputová

Čaputová: Nikdy v ére samostatnej SR nebola pripravenosť ozbrojených síl dôležitejšia

07.07.2022 18:05

Pripomenula tiež plán Slovenska investovať dve percentá HDP do obrany už tento rok, teda o dva roky skôr, ako sa pôvodne zaviazalo.

Jaroslav Naď

Naď pripustil navyšovanie obranného rozpočtu ešte tento rok

07.07.2022 16:35

Viaceré štáty v reakcii na vojnu na Ukrajine ohlásili mimoriadne navyšovanie výdavkov na obranu.

Medveď / Arthur /

Nad Banskou Štiavnicou strhol medveď dobytok, ľudia by mali byť opatrní

07.07.2022 16:13

V lesoch nad mestom došlo v uplynulých dňoch k strhnutiu piatich kusov hovädzieho dobytka medveďom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 71
Celková čítanosť: 306758x
Priemerná čítanosť článkov: 4321x

Autor blogu

Kategórie