Založ si blog

Šťastní to slovenskí dôchodcovia.

O „nesmiernom“ šťastí slovenských dôchodcov sa mohla slovenská verejnosť dočítať na stránkach Pravdy –  „Viac ako 150 tisíc pracujúcich penzistov sa už teší z vyšších dôchodkovTU. Krátka správa prevzatá z TASR bola v Pravde „rozpracovaná“ do „ďalších podrobností“. Napr. sa uvádza:  „Sociálna poisťovňa (SP) zvýšila spätne od 1. januára 2022 viac ako 152.000 starobných dôchodkov a predčasných starobných dôchodkov.“ Ďalej: „Rozhodnutia a oznámenia o výplate dôchodku v novej, zvýšenej sume zasiela podľa neho SP dôchodcom priebežne. V rozhodnutí si nájdu konkrétne informácie o spôsobe určenia novej sumy dôchodku. V oznámení o výplate sú uvedené aj presné informácie o výplate ich novozvýšeného dôchodku a tiež informácie o vyplatení sumy doplatku na zvýšení dôchodku.“

Patrím medzi tých „šťastných“, ktorým dôchodok bol takto zvýšený. Toto „radostné“ oznámenie mi poslali na troch (3) stranách formátu A4. Bolo to tak komplikované vysvetlenie, že napriek môjmu dobrému vzdelaniu som sa dlho „prelúskaval“ cez „dôkladné“ vysvetlenie. Myslím si, že z tých „viac ako 150 tisíc“ dôchodcov, to pochopili maximálne traja. Na tom však nezáleží. Vzhľadom k podpriemerným, teda veľmi nízkym platom pracujúcich dôchodcov, ide o zvýšenie vo výške niekoľkých Centov. Mne konkrétne zvýšili dôchodok o 0,10 € / mesiac, teda 10 Eurocentov. Spätne mi SP aj poslala „ušlú“ časť dôchodku, a to za 3 mesiace:

Z celkovej sumy dôchodku, ktorá Vám patrí za obdobie od 1. januára 2022 do 1. apríla 2022, sme zúčtovali sumu, ktorá Vám už bola vyplatená za uvedené obdobie, a zvyšok sumy 0,31 EUR súčasne poukazujeme na účet.“ (Cit. z dekrétu).

Myslím si, že máloktorý dôchodca má aktivovanú elektronickú schránku, takže náklady na doručenie rozhodnutí poštou pre 150 tis. dôchodcov, SP stálo minimálne 100 tis.€. „ I tak še dá“.

Viem, že tento blog je bezvýznamný a nezaujímavý. Napísal som to len preto, aby pracujúca verejnosť a omladina si nemyslela, že nás dôchodcov štát „rozmaznáva“. Za porto dá viac, ako na vlastné dôchodky.

Akýže to 13. dôchodok? Odmena za prežitie!

01.05.2022

Blížime sa k obdobiu, keď slovenskí dôchodcovia začnú, prinajmenšom chudnúť, ak nie priamo umierať od hladu, resp. triasť sa od zimy, hoci našťastie blížime sa k teplejším dňom. Tak aj vo vláde, a následne aj v médiách viac a viac sa hovorí o tzv. 13. dôchodkoch. Ako rozmýšľam, tak rozmýšľam, ale nemôžem prísť na to, prečo je [...]

Prípad Borguľa a iné policajné výpalníctva.

27.04.2022

Nedávno medializovaný prípad poslanca M. Borguľu, čo (div sa svete) oznámil policajný prezident, ten, čo by o tom nemal ani vedieť, ak nevládne u nás policajná mafia, vo mne upevnil moje presvedčenie, že najskorumpovanejšie štátna inštitúcia u nás, je polícia. Vychádzam pritom z vlastných skúseností, resp. zo skúseností niektorých mojich známych. [...]

… a vykľulo sa šidlo z vreca!

10.04.2022

… alebo – Za darovanú S-300 si kúpime Patriot-a? Na celej Hegerovej „akcii“ v Kyjeve sa mi nezdalo venovanie časti našej protivzdušnej obrany, zhmotnenej v S-300, Ukrajine. Je zjavné, že Hegerova cesta bola konjunkcia viacero udalostí. Jednak Hegerovi naše bezpečnostné služby neodporučili pôvodne vycestovať do Kyjeva spolu s časťou V-4 a so [...]

Jana Bittó Cigániková

Cigániková: O Edovi som stratila ilúzie. Musí sa rozhodnúť, či vymení koalíciu za ministra, čo zničil vládu

07.07.2022 18:20

Liberáli sú pripravení na všetky možnosti, vrátane odchodu do opozície. Podporili by menšinovú vládu? Pravda sa spýtala Jany Bittó Cigánikovej.

Zuzana Čaputová

Čaputová: Nikdy v ére samostatnej SR nebola pripravenosť ozbrojených síl dôležitejšia

07.07.2022 18:05

Pripomenula tiež plán Slovenska investovať dve percentá HDP do obrany už tento rok, teda o dva roky skôr, ako sa pôvodne zaviazalo.

Jaroslav Naď

Naď pripustil navyšovanie obranného rozpočtu ešte tento rok

07.07.2022 16:35

Viaceré štáty v reakcii na vojnu na Ukrajine ohlásili mimoriadne navyšovanie výdavkov na obranu.

Medveď / Arthur /

Nad Banskou Štiavnicou strhol medveď dobytok, ľudia by mali byť opatrní

07.07.2022 16:13

V lesoch nad mestom došlo v uplynulých dňoch k strhnutiu piatich kusov hovädzieho dobytka medveďom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 71
Celková čítanosť: 306765x
Priemerná čítanosť článkov: 4321x

Autor blogu

Kategórie