Založ si blog

Odpočúvanie z poľovníckej chaty – predikcia vývoja

Pán, teraz špeciálny prokurátor, často sa oháňal vetou, že: „…jeho rodičia ho vychovali slušne, a preto …“. Neberiem mu to, aj keď o tom pochybujem, lebo slušný človek by (asi) nemohol robiť špeciálneho prokurátora, keď je vo výkone trestu, a ktorého jediným krédom je obviniť každého, kto mu „príde pod ruku“, najmä však príslušníkov politickej opozície. Aj mňa vychovali rodičia k slušnosti a o. i. mi aj vštepovali, že nemám naslúchať cudzím rozhovorom. Takže ja, uniknuté informácie o odpočúvaní politickej opozície súčasnej vládnej koalície som nepozeral a prepis ani nečítal. Nedá sa však vyhnúť komentárom a zdôvodneniam odpočúvania od príslušníkov vládnej koalície a ich nominantov. Pochybujem však, že ich vyjadreniam niekto normálne uvažujúci aj verí, a ak áno, tak len ľudia s IQ na úrovni Mikulca, Hamrana, Naďa a toho známeho dreveného koníka. Osobne si myslím, že dôvod na nasadenie informačno – technických prostriedkov (ITP) pytliactva bola len zámienka na sledovanie tam sa schádzajúcich niektorých členov politickej opozície. Údajnú záujmovú osobu, ktorá mala vykonávať pytliactvo, Matúša M.  poznám z našej ulice. Ak aj bol poľovník, čo mi nepotvrdil, v čase nasadenia sledovacích ITP už nemohol mať zbraň, nakoľko bol odsúdený v inej trestnej veci a tí, už nemôžu vlastniť zbraň. (Určite zbraň nemá ani p. Lipšic). Z daného revíru poľovníci ani nehlásili pytliactvo, nenašli sa odrezané hlavy jeleňov či diviakov, ako inde a tam nenasadili ITP. Pravda píše: „ Pokračovanie v odpočúvaní aj po tom, ako vyšetrovatelia nezaznamenali konanie súvisiace s prípadom pytliactva, policajný prezident za pochybenie nepovažuje.“ „To, že  a zaznamenajú iné informácie, ktoré sú relevantné aj do iného prípadu, neznamená, že sa musia zničiť“ – uviedol Hamran na výbore NR SR. Teraz ma už len zaujíma otázka, do akého iného trestného prípadu zapadli získané informácie zo zjavne nelegálneho odpočúvania politickej opozície. Chceli zjavne kompromitovať opozíciu a vo svojom zúfalstve pred prepustením gen. Gašpara z kolúznej väzby, ten „trt makový“ (cit. R. Fico) čo tam zistili, pokúsil  špeciálny prokurátor použiť, samozrejme nezmyselne, proti jeho prepusteniu. Tak ma napadá, keby p. Fico s Kaliňákom rozprávali doma so svojimi manželkami o nezákonnej väzbe Gašpara, aj to by bol dôvod na pokračovanie jeho väzby?

Keďže nič nemali, aspoň potrebovali skompromitovať p. Fica (že slaninu je bez chleba), tak „pustili“ von nelegálny záznam. Keďže väčšina obyvateľstva to tajné a nelegálne sledovanie považuje za chrapúnstvo, p. Ficovi a strane SMER to zvýšilo vierohodnosť a volebné preferencie.

Nejako túto blamáž treba vysvetliť. Tak policajtov, čo s nahrávkami prišli do styku, údajne až 20 – zjavne to putovalo z ruky do ruky(!), pôjdu na detektor lži.

Predikcia ďalšieho vývoja úniku záznamu:

Aký bude ďalší scenár, to už len predikujem, aj na základe vyjadrenia niektorých koaličných poslancov, napr. Cigánikovej, či Grendela. Vyšetrovaním zistia, ktorý policajt to pustil do médií. Ten sa prizná a svoj čin oľutuje. Súčasne začne spolupracovať s vyšetrovacími orgánmi – inšpekciou ako kajúcnik, a povie, že tak konal na základe príkazu a podplácania zo strany SMER – SD a p. Fica. On dostane verejne pokarhanie, tajne vyznamenanie a Ficovi sa opäť zvýši, kvôli tomuto nezmyslu, volebná preferencia, čim konečne predbehne aj HLAS – SD. Že je to nepravdepodobné? Tu je všetko možné, keď minister Naď vyhlási, že „výtržníkov“ z LIDL Piešťany, jeho bývalých podriadených, financuje SMER – SD.

Pre mňa z  kauzy odpočúvania z poľovníckej chaty vyplývajú ešte  ďalšie poznatky:

  • Pán M. Bödör, ktorého  osobne dobre poznám, mám ho za človeka ochotného vždy pomôcť, že ani nie je taký „oligarcha“, ako ho médiá prezentujú. Totiž lepšiu poľovnícku chatu, ako ON má v prenájme, má na Slovensku kde – kto. Možno aj každý chatár.
Foto: Pravda. Prenajatá poľovnícka chata „oligarchu“ M. Bödöra.

  • SBS Bonul nie je až tak dobrá súkromná bezpečnostná služba ako som si pôvodne myslel. Mali chatu lepšie strážiť a nedovoliť, resp. odhaliť montáž IKP.
  • Máme výborný policajný zbor, neviem ktorá zložka, že dokázali do uzatvorenej cudzej poľovníckej chaty namontovať nepozorovane medzi parohy jeleňa prostriedky IKP. Možno, svoje schopnosti by mohli lepšie využiť pri ochrane obyvateľstva a nie na sledovanie opozície, ako napr. v totalitných režimoch.
  • Ku známej kresbe humoristu S. Radiča, kde na hrobe príslušníka ŠTB je napísané: „Odpočúvaj v pokoji“, pridať k ŠTB a NAKA. „ŠTB, NAKA, odpočúvajte v pokoji“
  • „Totalitná“ ŠTB v porovnaní so súčasnými policajnými orgánmi ani nebola taká agresívna. Oni nás sledovali prostredníctvom agentov, ako napr. terajší minister J. Budaj. Dnes, pod zámienkou napr. odhalenia pytliactva, nám vlezú aj do spálne, či na WC. Nemajú pred ničím zábrany, ako napr. bývalý minister Galko nechal odpočúvať aj kamionistu idúceho dlhší čas za jeho limuzínou. Určite na to nemal povolenie sudcu. Alebo naši vojenskí tajní ani nepotrebujú súhlas? Je to ako za Hitlera? Boli kamionistom ohrozené záujmy NATO? No, kto vie?

Dobrí a zlí ŠTBáci.

04.02.2023

Objavením vlastnoručne (vlastnou krvou sa podpisovala zmluva s diablom len v rozprávkach) písaného súhlasu na spoluprácu s ŠTB vysokého štátneho úradníka – ministra, sa opäť, na chvíľu, rozprúdila diskusia o tejto organizácii minulého režimu. Z vyjadrenia vlastného „vykonávateľa“ spolupráce, ako aj mnohých jeho súputníkov, či aj hovorcu [...]

M. Dzurinda opäť „kalí vodu“!

03.02.2023

Expremiér M. Dzurinda ako kostlivec sa znovu objavil na slovenskej politickej scéne, z ktorej pred mnohými rokmi bol nútený odísť. Z európskej politiky sa však úplne nevytratil. Dočasne pôsobil ako poradca niektorého ukrajinského prezidenta, ale najme ako predseda Centra Wilfrieda Martense pre európske štúdie. V tejto súvislosti mi poslal môj priateľ, [...]

Dopad sankcií na obyvateľov EÚ, podľa vyjadrenia V. Orbána.

28.01.2023

Pri pozeraní MS v hádzanej na maďarskej TV stanici, oni vysielajú všetky zápasy lebo sú účastníkmi turnaja, počas prestávky v krátkych správach uviedli, že predseda vlády V. Orbána vo svojom pravidelnom vystúpení v maďarskom rozhlase sa zásadne dištancoval od vojny na Ukrajine. Keďže ma to zaujalo, lebo je asi jediný z predstaviteľ EÚ, ktorý vybočuje z veľmi [...]

Dron

V americkom závode na výrobu vojenských dronov v Lotyšsku vypukol požiar

07.02.2023 22:15

Pri požiari utrpeli zranenia tri osoby, dve previezli do nemocnice.

Maroš Žilinka

Žilinka o byte svojej dcéry na Boroch. Zaťahujú rodinu do útokov proti mne, sťažuje sa

07.02.2023 20:33

Generálny prokurátor Maroš Žilinka odmieta, že byt jeho dcéry má súvis s rozhodovaním v prípade Jaroslava Haščáka.

zemetrasenie, Turecko

Zemetrasenie: zatlačia Rusi na Bašára Asada, aby sa k ľuďom dostala pomoc?

07.02.2023 20:00

Zemetrasenie, ktoré v pondelok zasiahlo Turecko a Sýriu, si už vyžiadalo viac ako 5 000 obetí. Dostane pomoc k ľuďom, ktorých zasiahla katastrofa?

Mária Kolíková

Kolíková má v novele Trestného zákona výhrady k nízkym trestným sadzbám

07.02.2023 19:29

Ocenila, že minister spravodlivosti si osvojil základ novely Trestného zákona, ktorú ako ministerka dávala do legislatívneho procesu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 83
Celková čítanosť: 344626x
Priemerná čítanosť článkov: 4152x

Autor blogu

Kategórie