Založ si blog

Kartago / Fico / Rusko musí byť zničené!

Posadnutosť rímskeho štátnika Marcus Porcius Cato Maior – Cato st., o zničení Kartága sa v dnešnej dobe „pretavilo“ do – na domácej pôde – Fico / SMER musí byť zničený, na medzinárodnej pôde – Rusko (RF) musí byť zničené. Rímska ríša súperila o dominanciu s mestským štátom Kartágo a utrpeli veľa ponížení a zničujúcich obratov (cit. Wikipédia). Podobne je to aj dnes, kde doma bojujú, takmer všetci, voči jedinej relevantnej / alternatívnej politickej sile. Sú na to pre nich dobré všetky, aj nemorálne prostriedky, ako ich sledovanie, či monitorovanie. Politici a žiaľ aj justičné orgány, toto špehovanie nieže neodsudzujú, ale podporujú, že je to v záujme informovania verejnosti. To parafrázujem ministerku spravodlivosti, ktorá by mala byť zárukou presadzovania spravodlivosti, zákonnosti a aj slušnosti v tomto štáte. Zhodou okolností je to tá istá pani, čo pred niekoľkými rokmi verne slúžila ako vrcholná úradníčka na ministerstve spravodlivosti vo Ficovej vláde. Neviem, či to nie je už politická prostitúcia.

Na medzinárodnej scéne je vyvíjané enormné úsilie o zničenie Ruska, a to hocijakými prostriedkami v hocijakej oblasti, vrátane športu. Ruskí športovci môžu vystupovať len pod hlavičkou príslušnej zväzovej federácie, ruská zástava či hymna je prísne zakázaná. Neviem, koho vlastne medzinárodné športové orgány týmto chcú potrestať, lebo tým trescú LEN nevinných športovcov. Keď športovci USA majú radi svoju krajinu a znaky ich zástavy majú, možno aj na trenírkach, ruským športovcom to nie je dopriate, hoci aj oni môžu mať radi svoju krajinu. Ešte dobre, že miesto ruskej hymny povolili hrať svetoznámu skladbu ruského skladateľa.

Je to akože „odplata“ za údajnú antidopingovú aféru. O zistených manipuláciách s antidopingovými testami ukrajinských športovcov je akosi ticho. Čakám, kedy prijme WADA rovnako prísne kritériá aj voči Ukrajine, alebo sa to en „zametie pod koberec“, alebo sa to nechá „vyšumieť“?

Mohli sme byť svedkami nesmierneho sklamania niektorých novinárov a športových činiteľov nad úspechmi ruských športovcov na OH v Tokiu. Vraj „napriek všetkým sankciám ruskí športovci sú všade, vyhrávajú, prezentujú sa a sú šťastní“. A keď inak sa nedajú poraziť, aspoň ich treba očierniť, ako napr. po finálovom zápase B.J.King cup v Prahe. Mali sme možnosť sledovať zápas na ČT SPORT a objektívny divák musel konštatovať, že Rusko, pardón, RTC boli lepší tím ako  Švajčiarsko. Obe dvojhry vyhrali, a keby sa hrala štvorhra, tam by dominovali ešte výraznejšie, ako sa to ukázalo v predchádzajúcich zápasoch. Preto ma zarážajú slová švajčiarskeho trénera: „Hrali veľmi dobre a zaslúžili si zvíťaziť. Nepáči sa mi však, že zmenili zostavu na poslednú chvíľu a jednotku vymenili za štvorku. Niekto to môže považovať za múdry krok, ale podľa mňa je to nezmysel.“ (cit. Pravda). Podľa mňa, nezmyselné sú jeho slová (tak na úrovni ministra Naďa). Keby nebol dôvod na výmenu, určite by nevymenili Pavľjučenkovú, v rankingu WTA na 11. mieste za hráčku Samsonovovú na 39. mieste (pred víťazným duelom zrejme na 40. mieste) rankingu. Kebyže môže hrať Pavľuenková, zrejme Benčičová by prehrala ešte výraznejšie. Treba dodať, že daná zámena hráčok sa udiala v zmysle pravidiel, ktoré dovoľujú zmenu nominácie do 15 min. pred zahájením stretnutia.

Divná je aj reakcia Benčičovej: „Ak mám byť úprimná, myslím si, že to bolo škaredé od súpera. Verím však, že dobro raz zvíťazí. Vrátime sa a túto súťaž vyhráme,“ (cit. Pravda). Prečo? Teraz „dobro nezvíťazilo“? „Dobro“ je len vtedy, keď zvíťazí Švajčiarsko? Benčičová mohla byť rada, že mohla si zahrať voči slabšej súperke. Škaredé by bolo, keby Rusi súperky podcenili a postavili proti ním druhotriedny tím, čo sa ale nestalo.

Ako to bolo za socializmu? (1)

19.11.2023

Na napísanie tohto blogu ma inšpirovali udalosti pri pripomienke 17.11.89, ako aj súčasná, neľahká a neperspektívna, ekonomická situácia, a to nielen na Slovensku, hoci zdá sa, že u nás je to najhoršie. Asi rovnaký čas som prežil v socializme aj v súčasnom dravom a primitívnom kapitalizme. Viem život obyčajného človeka, v oboch [...]

Prečo vlastne chudobnieme? Lebo vojna na Ukrajine?

31.10.2023

To, že sme z roka na rok, my Slováci, chudobnejší cítime nielen v našich peňaženkách, ale potvrdzujú to aj články na stránkach novín a odborných štúdií. Analýzy a komparácie so zvyškom Európy sa opierajú o dáta naslovovzatých odborníkov – finančníkov, ekonómov, atď. Na túto tému nedávno bol zverejnený aj článok v Pravde, pod [...]

Potreba zmeny času – upozornenie

28.10.2023

Môj priateľ, bývalý minister financií a podpredseda vlády mi cez Viber poslal upozornenie na potrebu zmeny času dnes, 28.10. Keďže ma na tú potrebu upozorňuje tiež bývalý minister financií a (dokonca) predseda vlády, preposielam to aj vám. Ďakujeme Igi.

Pásmo Gazy, Izrael, Palestína

Pri izraelskom údere na lídrov Hamasu zomrelo podľa úradov v Gaze vyše 70 Palestínčanov

13.07.2024 15:00

Terčom útoku bol vojenský líder Hamasu Muhammad Díf.

SR Pohoda festival počasie búrky ukončenie predčasné TNX

Exprezidentku Čaputovú mrzí, že sa predčasne ukončila tohtoročná Pohoda, zraneným praje skoré uzdravenie

13.07.2024 14:09

Okrem toho ocenila desiatky príbehov pomoci, podpory a solidarity.

seniorka

Seniorka vyhodila z okna 15-tisíc eur. Nedôverujte neznámym ľuďom, vyzýva polícia

13.07.2024 14:05

Podvodník dôverčivú seniorku inštruoval, aby peniaze vložila do igelitovej tašky a odovzdala ich jeho známemu.

Fico, oslavy Cyrila a Metoda

Oslavy prijatia Deklarácie o zvrchovanosti budú v Starej Bystrici

13.07.2024 13:37

Podujatie, ktoré je pripomienkou prijatia Deklarácie o zvrchovanosti Slovenskej republiky dňa 17. júla 1992, sa koná pod záštitou predsedu vlády Fica.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 461076x
Priemerná čítanosť článkov: 4154x

Autor blogu

Kategórie