Založ si blog

Keď dvaja robia to isté, … Rusko vs. Lotyšsko

Oficiálna vládna propaganda robí najväčšiu chybu, keď nekritický sa prikláňa na jednu, či druhú stranu k ideológii niektorej svetovej veľmoci. Nekritický vyberá našich „priateľov či nepriateľov“, a to bez ohľadu na objektivitu, pravdivosť, či „logiku vecí“.

V minulom režime, teda za socializmu, bola idealizácia a velebenie všetkého sovietskeho tak „pritiahnuté za vlasy“, že v národe to vyvolalo úplne opačnú reakciu. Sovietsky zväz nám mal byť vo všetkom vzorom, hoci sme vedeli a videli, že nie vždy nám mali byť príkladom. Dnes sa situácia zmenila a oficiálna propaganda nám „tlačí kaleráb do hlavy“ a nekritický velebia všetko, čo je americké a pochádza z USA. Hoci aj tu vidíme, že nie je na to vždy dôvod. Keďže slovenský národ je sčítaný a rozmýšľajúci(zväčša) a dostatočne kritický, aj súčasná proamerická propaganda vyvoláva nezriedka opačný efekt. Vidieť to aj z nedávneho prieskumu. Citujem z prieskumu: „…Vyšehradské krajiny sa líšia postojmi k USA a Rusku, hoci sú všetky štyri členmi NATO. USA najmenej dôverujú Slováci (27 percent), … Slováci mu (Rusku) zase veria najviac (31 percent).“ Z toho vyplýva, že Slováci viac veria Rusku, ako USA, hoci len o 4%.

O nezmyselnosti a neobjektivite propagandy svedčia aj dve, po sebe idúce správy, ktoré sa objavili v našich médiách. Použijem citáciu z Pravdy, ktorá zrejme prebrala vyjadrenia oficiálnych osobností a orgánov:

Správa č. 1:

Spojené štáty už spojencom oznámili, že sú vážne znepokojené najnovším sústreďovaním ruských vojakov na hraniciach s Ukrajinou“. (rozumej – sústreďovanie ruských vojsk na ruskom území – pozn. autor blogu) cit. Pravda. Následne americký mopslík – šéf Severoatlantickej aliancie sa poponáhľal s vyhlásením:

Šéf Severoatlantickej aliancie (NATO) Jens Stoltenberg v pondelok varoval Moskvu pred „agresiou“ voči Ukrajine. Reagoval tak na „rozsiahle a neobvyklé zhromažďovanie ruských ozbrojených síl“, ktoré spozorovali v posledných týždňoch na ukrajinskej hranici“ (opäť dodávam, že na ruskom území).

Správa č. 2:

 „V Lotyšsku sa cez víkend začalo vopred neohlásené vojenské cvičenie za účasti asi 3000 vojakov. Jeho dejiskom je oblasť v blízkosti hraníc s Bieloruskom.“ … Lotyšský minister obrany Artis Pabriks vysvetlil konanie vojenského cvičenie aj tým, že nie je možné vylúčiť presun časti migrantov, sústredených pri hranici s Poľskom, viac na sever, bližšie k hranici s Lotyšskom.“ – takže migranti nie sú ešte pri hraniciach s Lotyšskom, chápem tak to. … Dodal, (Pabrisk – cit. autor blogu) že Lotyšsko chce Bielorusku odkázať, že presuny jednotiek lotyšskej armády „nie sú len tak pre zábavu““. Zrejme jr to otvorená vyhrážka na možný vojenský konflikt.

V tejto súvislosti mi prichádza na myseľ aj stanovisko orgánov EÚ, keď pred časom maďarský premiér Orbán sa pokúšal zastaviť migráciu južnou trasou postavením plotu, ktoré malo proti tomu vážne výhrady a Maďarsko odsudzovali za „nehumánny“ čin.

Aj z uvedeného sa potvrdzuje známa slovenská pravda: „Keď dvaja robia to isté, nie je to to isté“. vidieť to aj z uvedených prípadov Rusko vs. Lotyšsko či Orbán vs. Morawiecki.

Dobrí a zlí ŠTBáci.

04.02.2023

Objavením vlastnoručne (vlastnou krvou sa podpisovala zmluva s diablom len v rozprávkach) písaného súhlasu na spoluprácu s ŠTB vysokého štátneho úradníka – ministra, sa opäť, na chvíľu, rozprúdila diskusia o tejto organizácii minulého režimu. Z vyjadrenia vlastného „vykonávateľa“ spolupráce, ako aj mnohých jeho súputníkov, či aj hovorcu [...]

M. Dzurinda opäť „kalí vodu“!

03.02.2023

Expremiér M. Dzurinda ako kostlivec sa znovu objavil na slovenskej politickej scéne, z ktorej pred mnohými rokmi bol nútený odísť. Z európskej politiky sa však úplne nevytratil. Dočasne pôsobil ako poradca niektorého ukrajinského prezidenta, ale najme ako predseda Centra Wilfrieda Martense pre európske štúdie. V tejto súvislosti mi poslal môj priateľ, [...]

Dopad sankcií na obyvateľov EÚ, podľa vyjadrenia V. Orbána.

28.01.2023

Pri pozeraní MS v hádzanej na maďarskej TV stanici, oni vysielajú všetky zápasy lebo sú účastníkmi turnaja, počas prestávky v krátkych správach uviedli, že predseda vlády V. Orbána vo svojom pravidelnom vystúpení v maďarskom rozhlase sa zásadne dištancoval od vojny na Ukrajine. Keďže ma to zaujalo, lebo je asi jediný z predstaviteľ EÚ, ktorý vybočuje z veľmi [...]

Maroš Žilinka

Žilinka o byte svojej dcéry na Boroch. Zaťahujú rodinu do útokov proti mne, sťažuje sa

07.02.2023 20:33

Generálny prokurátor Maroš Žilinka odmieta, že byt jeho dcéry má súvis s rozhodovaním v prípade Jaroslava Haščáka.

zemetrasenie, Turecko

Zemetrasenie: zatlačia Rusi na Bašára Asada, aby sa k ľuďom dostala pomoc?

07.02.2023 20:00

Zemetrasenie, ktoré v pondelok zasiahlo Turecko a Sýriu, si už vyžiadalo viac ako 5 000 obetí. Dostane pomoc k ľuďom, ktorých zasiahla katastrofa?

Mária Kolíková

Kolíková má v novele Trestného zákona výhrady k nízkym trestným sadzbám

07.02.2023 19:29

Ocenila, že minister spravodlivosti si osvojil základ novely Trestného zákona, ktorú ako ministerka dávala do legislatívneho procesu.

zlodej, Ružinov, polícia pátra

Vykradol byt v Ružinove, no bola v ňom kamera. Ak ste ho na videu spoznali, pomôžte polícii

07.02.2023 18:41

Bratislavskí policajti objasňujú okolnosti trestného činu porušovania domovej slobody a krádeže. Stalo sa to včera v Ružinove.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 83
Celková čítanosť: 344611x
Priemerná čítanosť článkov: 4152x

Autor blogu

Kategórie