Založ si blog

Matovič opäť plagiátorom?

Udalosti na domácej politickej scéne sa dejú tak rýchlo, že nestačíme to sledovať, nieto ešte aj včas reagovať. Nestačíme sa tomu ani diviť, čo všetko dokážu naši vrcholoví politici povystrájať! Ako keby vo vláde a parlamente boli LEN samí dementi a tupelá (cit. I. Matovič, aby som si neprisvojil cudzie myšlienky).

Matovič do NR SR pri odvolávaní ministra vnútra, prišiel (asi) len preto, aby opäť niečím upútal a na seba upozornil. Usudzujem to z toho, že do NR SR neprišiel vypočuť prejav prezidentky, čo je minimálne neúcta k hlave štátu. Tak sa pridal k tzv. fašistom, ako s obľubou všetci v koalícii pečiatkujú stranu Kotlebu, resp. Uhríkovcov.

Matovič zjavne obľubou používa grafické pomôcky na prezentovanie svojich názorov. Tak napr. ako na tlačovke SMER – SD, keď ešte bol v opozícii, kde tak pôsobil ako „cudzopasník“.

Foto zdroj: Pravda. I. Matovič ako opozičný poslanec na tlačovke SMER – SD.

Verejnosti je známy obrázok z NR SR pri prejave R. Fica pri predkladaní návrhu na odvolanie ministra Mikuleca. Aj tu sa však prejavil, podľa môjho názoru, ako plagiátor a podvodník. Podvodník preto, lebo podľa videozáberov túto grafickú pomôcku priniesol so sebou do rokovacej sály, tam si to len „domaľovával“, koloroval, obťahoval. Ja si myslím, že aj túto „pomôcku“ mu vyrobil niekto iný, napr. sestra jeho kamaráta, ako jeho diplomovú prácu. To, že táto „pomôcka“ nevznikla v sále NR SR, musel vidieť aj predsedajúci predseda NR SR, ktorý svojim vyjadrením ho kryl, že „to vraj vyrobil na mieste“, čo rokovací poriadok dovoľuje!  

Zdroj foto: Pravda

Matovič použil citát z piesne K. Kryla z roku 1969. Teda z obdobie, keď Matovič ešte ani nebol v pláne u svojich rodičov. Nemôže poznať súvislosti a okolnosti vzniku textu a piesne. Matovič teda použil cudzie myšlienky bez uvedenia zdroja. Nepoužil to ani adekvátnym spôsobom. Fico predsa nie je vrah, ktorý káže o morálke, ani nikoho neusmrtil. Kto usmrtil a káže o morálke, je jeho nominant a jeho bývalý súdruh z opozície, ktorý je teraz špeciálny prokurátor. Matovič v minulosti obvinil aj svojho koaličného partnera zo zabitia tisícoch ľudí z dôvodu neskorého zaobstarania AG testov. Takže, keď už, tak to mal použiť inde.

Určite veľa čitateľov si z nás pamätá na ostatnú voľbu prezidenta ČR, keď jedna z kandidátok použila slogan: „Metelesku blesku, žime dobre v Česku“. „Metelesku blesku“ je dobre známe z filmu Z. Svěráka, ktorý na danú kandidátku za neoprávnené použitie myšlienky podal trestné oznámenie. Neskôr to síce stiahol, z dôvodu mizerného volebného výsledku pani kandidátky.

Takže Matovič opäť plagizoval, a to verejne!

K napísaniu tejto úvahy ma vyprovokovala myšlienka Martina Suchého, analytika Nadácie Zastavme korupciu v súvislosti s podvodmi študentov pri záverečných písomných prácach:

„Ak študenti v tisícoch prípadov využívajú podvody na dosiahnutie vlastného prospechu v podobe úspešného ukončenia štúdia, pričom takéto konanie ostáva neodhalené a nepotrestané, je predpoklad, že keď raz budú zastávať vysoké pozície v štáte, nebudú sa správať inak.“

Chcem položiť dôraz na jeho vetu: „ …u nepotrestaných plagiátorov je predpoklad, že keď raz budú zastávať vysoké pozície v štáte, nebudú sa správať inak.“  … a v tom to je tá tragédia, že niektorí plagiátori zastávajú vysoké štátne funkcie a keď podvádzali pri diplomových prácach, k čomu sa aj priznali, tak je predpoklad, že sa správajú rovnako aj pri výkone svojej štátnickej funkcie. Ja si myslím, že p. Suchý má pravdu a potvrdzujú to aj každodenné aktivity niektorých našich politikov – plagiátorov. Prečo by sme im mali teraz veriť, keď podvádzali, aj keď nesmeli.

Podľa môjho názoru, nečestnosť plagiátorov  je horšia ako nečestnosť ostatných zlodejov a mafiánov. Ja súhlasím s replikou R. Fica na tej schôdzi NR SR, keď prehlásil, že „lepší mafián, ako plagiátor“. Zjavne aj on myslel na osobu predsedu NR SR, ktorý ho nazval „mafiánom“. V ňom človek má menej odsudzovať, že bol mafiánom, ako plagiátorom. Čiže súčasný predseda NR SR je lepšie, keď je mafián, ako plagiátor. Toť vše!

Úplne od veci bola reakcia druhého občana nášho štátu (žiaľ, o ktorom aj jeho tiež súdruh z opozície M. Beblavý píše, že človek ako Kollár by nikde na západ od Slovenska nemohol zastávať funkciu, ktorú má na Slovensku. Žiaľ, podľa mňa má pravdu) v reakcii na otázku novinára, že R. Fico poukázal na jeho „mafiánsku“ minulosť. Nevyvrátil tvrdenia R. Fica, ale zaútočil, že vraj Fico bol hlavou mafie, lebo ho M. Kočner nazýval „šéfom“. No áno, tak sme ho nazývali viacerí, lebo bol šéfom vlády a nie šéfom mafie. Keby bol šéfom mafie, tak by si s B. Kollárom musel tykať, ako mnohí iní mafiáni.

Matovič nás mohol pobaviť aj originálnejšími a aktuálnejšími sloganmi. Napr.: „Daňový podvodník na ministerstve financií o finančnej disciplíne káže“, alebo „usvedčení plagiátori v parlamente o čestnosti kážu“, alebo veľa ďalších námetov, na ktoré ich činy sú ako nevyčerpateľná studnica námetov.

PS 1.10.2021: Všetkým diskutujúcim, ktorí sa k blogu korektne vyjadrili a vhodne doplnili, úctivo ďakujem.

Umelá inteligencia vo vojne?

17.03.2023

Nedávno som niekde čítal, že pravdepodobne do boja nad Ukrajinou môžu zasiahnuť stovky dronov s umelou inteligenciou. O umelej inteligencii (UI) sa v ostatnom období veľa hovorí, aj v súvislosti so spustením skúšobnej prevádzky „umelej inteligencie“ (tuším) na SAV. Samozrejme, systém má obmedzenia, svoje limity, ako sa aj uvádza: May occasionally [...]

Mala by Kurilovská odstúpiť? Už dávno!

15.03.2023

Nedávno sme mohli v správach sledovať tragickú udalosť na policajnej akadémii. Išlo o vážne poranenie strelnou zbraňou, ktorá v krúžku nemala čo robiť a už vôbec nie s ostrím nábojom. O túto „udalosť“ nešlo pri policajnej prestrelke, ale v škole, aj keď v mimovyučovacom procese, teda zrejme na streleckom krúžku. Vžime sa do [...]

Nespravodlivo vysťahovaní …

11.03.2023

Poznámky k článku M. Čaploviča: Štyria Matovičovi poslanci blúznia o možnom pamätnom dni (Pravda 8.3.2023) Pán redaktor M. Čaplovič napísal v Pravde “názor” pod názvom “ Štyria Matovičovi poslanci blúznia o možnom pamätnom dni”, v ktorom spochybnil ich úsilie aby parlament vyhlásil 12. apríl za Deň nespravodlivo vysťahovaných a odvlečených [...]

TikTok

TikTok bude v celej infraštruktúre kancelárie parlamentu blokovaný

24.03.2023 15:36

TikTok podľa vedúceho kancelárie zbiera neprimerané množstvo informácií zo zariadení, na ktorých sa prevádzkuje.

365 banka, PR, nepouzivat

Finančná spravodajská jednotka uložila slovenskej banke dvojmiliónovú pokutu

24.03.2023 15:24

Sankcia sa týka porušenia ustanovení zákona o ochrane pred legalizáciou príjmov z trestnej činnosti a o ochrane pred financovaním terorizmu.

naď stoltenberg

Naď: Generálny tajomník NATO ocenil postoj SR k posilneniu východného krídla

24.03.2023 15:08

Aliancia potrebuje byť podľa ministrových vyjadrení silná ako celok.

klus

Heger: Ak Klus neodstúpi, stiahneme jeho kandidatúru

24.03.2023 14:29, aktualizované: 15:01

Poverený slovenský premiér Eduard Heger vyzval Martina Klusa, aby stiahol svoju kandidatúru za člena Európskeho dvoru audítorov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 105
Celková čítanosť: 413586x
Priemerná čítanosť článkov: 3939x

Autor blogu

Kategórie