Založ si blog

Heger na cestách do regiónov

Zrejme z dôvodu dramatického prepadu preferencií, zato dramatického nárastu nedôvery k tejto vláde, premiér Heger, alias Matovič v. 2.1. sa vybral do regiónov v nádeji „zbierať“ politické body pre svoje čoraz viac prepadajúce hnutie či vládu. Ako povedal v Poltári, „nebojí sa pozrieť problémom do očí a chce o nich diskutovať s občanmi“, ale neznie to veľmi dôveryhodne. Keby tomu tak bolo, mohol s občanmi diskutovať napr. pred Úradom vlády SR, či pred prezidentským palácom. Tam sa neukázal. Povedal aj, že „je zvedavý na názor ľudí z regiónov“. Svoj názor ľudia jasne vyjadrili, najmä v Poltári o čom svedčí nejedno video. Napr. Plus 1 deň uvádza: „Hlúčik občanov počas premiérovej návštevy pokrikoval invektíva a vulgarizmy. Okrem nadávok si Heger vypočul, že je klamár, ušlo sa mu napríklad aj hanlivé pomenovanie fašista. Nemohlo chýbať ani tradičné motto odporcov vakcín „nedáme sa očkovať““. Je pravdou, že to mohol byť „len“ hlúčik neprajníkov, ale na videu nebolo počuť potlesk (okrem potlesku pre spievajúce deti) a pokrik na premiérovú slávu. Hegerovci zrejme boli pripravení aj na horšie privítanie, ako len slovné útoky. Prečo by ináč pózoval ochrankár v krásny slnečný deň s dáždnikom. Zrejme mal slúžiť ako ochrana pred záprdkami či zhnitými paradajkami.

Zdroj: FB

Hoci bolo 13. v piatok, Heger sa vybral aj do Fakultnej nemocnice v Nových Zámkoch. Je to štátna nemocnica s nominantom tejto vlády, tak ho prijali bez pokrikov z Poltára. Podlá webu nemocnice, „Témou návštevy bola príprava na tretiu vlnu pandémie COVID 19, zaočkovanosť v regióne, reprofilizácia nemocnice, rekonštrukcia oddelení z finančných prostriedkov Európskej únie, návšteva oddelenia centrálnej sterilizácie a neonatologickej kliniky“. Pri takto výslovne odbornom programe asi by bolo vhodné mať tam so sebou aj ministra zdravotníctva. Pochybujem že Ing. Heger, absolvent EU Bratislava a predajca alkoholu do USA, vie, čo je napr. „neonatologická klinika“.

Na tlačovke pred nemocnicou mňa zaujalo niekoľko jeho výrokov. „Chýbajú nám lekári a máme enormný nedostatok sestier. Lenže toto je dlhotrvajúci problém, ktorý sa tu dlhé roky neriešil. My nedokážeme nabrať behom roka 10.000 sestier a 3000 lekárov“. – lenže behom roka a pól ich vlády, počet sestier a lekárov sa ešte znížil.

Ďalej povedal: „My tu, žiaľ, máme fenomén, ktorý nie je v žiadnej inej krajine, a to je silná protiočkovacia kampaň opozície. To sa nikde inde nedeje, aby niekto na zdraví ľudí vytĺkal politický kapitál,“. Opozícia nerobí žiadnu „protiočkovaciu kampaň“. Na nízku zaočkovanosť Slovákov vplýva nedôvera k tejto vláde a jej mediálnym „odborníkom“. Ak by ľudia verili vláde, tak by ju aj počúvali, ako napr. vo Fínsku. Tam keď vláda odporučí nosenie rúšok, tak každý rúško aj nosí. To je prejav dôvery.

Pán premiér sa vyjadril aj k otázke „návratu expremiéra Fica zo zahraničia“ v súvislosti s jeho (ne)karanténou. Zaujímavé, niektoré otázky na „prešľapy“ koalície odbije tým, že to „nebude komentovať“, k Ficovi sa s radosťou vyjadril. Že vraj sa bude pýtať kompetentných na doriešenie tohto prípadu (parafrázujem). Že vraj „pre každého platia rovnaké pravidlá“. Jeho vyjadrenie znie akosi falošne. Určite sa pamätáme na pravidelné cesty podpredsedu tejto vlády Š. Hollého do Anglicka. V médiách v tom čase o.i. odznelo: „Po škandále s cestovaním vicepremiéra Štefana Hollého do Veľkej Británie v čase, keď Slovensko sužuje britská mutácia koranavírusu, sa nič nezmenilo. V rozhovore pre TV JOJ podpredseda vlády otvorene priznal, že naďalej svoju rodinu na ostrovoch navštevuje. A neplánuje to meniť.“ Vtedy sa prečo neozvali, že aj Hollý musí spĺňať všetko to, čo aj my ostatní a že sa bude pýtať kompetentných na doriešenie a vyvodenie sankcií?

Na jeho návšteve vo fašistami vypálenej obce Kalište ma zarazilo, že tam bol len s „vybranou spoločnosťou“ tak, ako pred rokmi na Slavíne iné „významné“ osobnosti nášho štátu. Je paradoxné čítať, že: „Okrem aktuálnych vládnych politikov sa Stretnutia generácií na Kališti,  ako vždy predtým, zúčastnili protifašistickí bojovníci, zahraničné delegácie, zástupcovia mesta Banská Bystrica, kraja i Múzea SNP predstavitelia strán SMER-SD, Hlasu a občania, ktorí si kalištiansku tragédiu tradične pripomínajú pred oslavami SNP.“ Zrejme sú im odporní protifašistickí bojovníci a aj zahraničné delegácie zo štátov, ktoré sa podieľali ma oslobodení tohto územia, napr. Rumuni, či (nebodaj) Rusi. V TV sme mohli vidieť, že zato tam nechýbali americkí vojaci (dočasne umiestnení na našom území).  Síce neviem z akého dôvodu, ale všetko nemusím chápať. Najmä nepochopiteľné.

Zdroj: screenshot TA3

Premiér Heger svojimi výjazdmi zrejme chce zbierať „preferenčné body“, ako som už uviedol v úvode. Zabúda však, že u niektorých politikov je lepšie, keď sa ukazujú čo najmenej. Napr. aj Matovič, Remišová, Mikulec, Naď, ale aj všetci ostatní. Nepoučia sa!

Pôjdeme bojovať na Ukrajinu?

16.05.2023

Môj priateľ Dušan, ktorý trávi veľa času na sociálnych sietiach, mi občas pošle mail, z ktorého mi nabiehajú zimomriavky. Napr. o možnom zapojení Česka a na základe Bukureštskej zmluvy aj ostatných stredoeurópskych štátov, okrem Maďarska, do vojny na Ukrajine. Táto úvaha vychádza z údajného vyjadrenia gen. P. Pavla na svojom Twittrovom účte. Text, [...]

Umelá inteligencia vo vojne?

17.03.2023

Nedávno som niekde čítal, že pravdepodobne do boja nad Ukrajinou môžu zasiahnuť stovky dronov s umelou inteligenciou. O umelej inteligencii (UI) sa v ostatnom období veľa hovorí, aj v súvislosti so spustením skúšobnej prevádzky „umelej inteligencie“ (tuším) na SAV. Samozrejme, systém má obmedzenia, svoje limity, ako sa aj uvádza: May occasionally [...]

Mala by Kurilovská odstúpiť? Už dávno!

15.03.2023

Nedávno sme mohli v správach sledovať tragickú udalosť na policajnej akadémii. Išlo o vážne poranenie strelnou zbraňou, ktorá v krúžku nemala čo robiť a už vôbec nie s ostrím nábojom. O túto „udalosť“ nešlo pri policajnej prestrelke, ale v škole, aj keď v mimovyučovacom procese, teda zrejme na streleckom krúžku. Vžime sa do [...]

ján slota súd

Slota s barlou pred sudcom vyhlásil, že vinu necíti. Čelí obžalobe za korupciu

07.06.2023 09:25, aktualizované: 10:00

Slota požiadal, aby sa hlavné pojednávanie konalo v jeho neprítomnosti.

cherson

Z úrodných polí púšte. Ukrajinských poľnohospodárov zničenie Kachovky tvrdo zasiahne

07.06.2023 09:24

Problémy budú mať aj obce, a to pri zásobovaní pitnou vodou, varuje ministerstvo.

Kokava nad Rimavicou, Vlkovo, povodeň

Aj v stredu pozor na búrky, výstraha platí na celom Slovensku

07.06.2023 08:44

Vyskytnúť sa môžu aj prudké lejaky, silný vietor či krúpy.

Ukrajina Rusko priehrada Kachovka evakuácie uarus

NYT: Kachovskú priehradu skôr zničili výbušniny než priamy útok

07.06.2023 06:52

Zničenie priehrady výbušninou zvnútra je pravdepodobnejšie ako vonkajší výbuch bomby či rakety.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 106
Celková čítanosť: 425231x
Priemerná čítanosť článkov: 4012x

Autor blogu

Kategórie