Založ si blog

Ešte stále študent Mgr. J. Šeliga?

Moju pozornosť upútal podnetný blog „Pán Mgr. Juraj Šeliga, aké právo Ste vlastne študovali?“ Keďže tento náš „múdry“ politik už dávnejšie mi je podozrivý, rozhodol som sa touto formou vyjadriť svoj súhlas s uvedeným blogom, ako aj s podstatnou časťou k tomu diskutujúcich.

J. Šeliga nielen mňa, ale zrejme aj mnohých iných upútal svojou aktivitou v uliciach Slovenska, kým ešte nezaviedli (vrátane jeho) permanentný núdzový stav. Objavoval sa ako „ľudovo – masový“ a (vraj) nezávislí aktivista v čele sprievodov (akože) „Za slušné Slovensko“ aj s tou druhou adolescentkou, ktorá na svoju politickú kariéru zrejme len čaká. Vtedy, počas pouličných protestov Mgr. Šeliga tvrdil, že aktivity Za slušné Slovensko nie sú koordinované z prezidentského paláca. Z vlastného poznania viem, že to nebola pravda, vtedajšie aktivity a tým zrejme aj Mgr. Šeliga bol „usmerňovaný“ od vtedajšieho osadenstva paláca. Z čoho vychádzam? Vtedajšie nepokoje sa preniesli aj do nášho mesta, nie však v rozsahu ako to niektoré médiá uvádzali. Údajne sa ich tu bolo aj 4 tis. účastníkov. Raz som išiel náhodou okolo toho bordelu a ak ich bolo do 200, tak mnoho. Na to námestie by ich 4 tis. ani nezmestilo. Na uvedenom stretnutí vystúpil s „plamenným“ príhovorom aj jeden môj známy. Človek, ktorý sa nikdy politický verejne neangažoval. Nebol by schopný ani taký príhovor napísať. Pýtal som sa ho, ako si to „z ničoho“ dokázal? Jednoducho, odpovedal. „Môj blízky rodinný príslušník robí blízko p. prezidenta, tak mi dali príhovor a povedali, aby som to na zhromaždení prečítal. Tak sa stalo“. To vo mne evokuje otázku, či aj ostatné aktivity a prejavy na tejto „Agore“ nemali autorov v Grasalkovičovom paláci?

Dôkazom takéhoto „prepojenia“ aktivít Za slušné Slovensko je aj to, že ich hlavný organizátor sa „naraz“ ocitol na poprednom mieste kandidátky strany ex – prezidenta.

Aj ja som si vtedy pozrel CV Mgr. Šeligu. Rovnako, ako uvedený p. bloger, som našiel: „Šeliga vyštudoval právnickú fakultu Trnavskej univerzity v Trnave, kde ďalej pôsobil ako interný doktorand na Katedre ústavného práva a teórie práva.“ Keďže som zbehlý v akademických veciach, upútala ma veta: „…kde ďalej pôsobil ako interný doktorand…“ a následne vzŕsla otázka, prečo p. Mgr. nepoužíva aj titul „PhD“, teda „Philosophie doctor“, keď bol „interným doktorandom“ – dodávam, že je to uvedené v minulom čase! S internými doktorandmi som všeobecne osobne mal zlé skúsenosti. Mnohí z nich, boli prijatí po protekcii a oni si s tým len predĺžili pobyt na škole s využitím výhod študenta, ale ako doktorandi už za nemalý plat. Čiže byť niekoľko rokov naďalej ako študent,  využívať výhody študentského statusu, napr. cestovať bezodplatne, bývať na internáte, stravovať sa v menze, atď., nie je najhoršie. Za socializmu to odvážnejší študenti robili tak, že neurobili 1 – 2 postupové skúšky a tak si predĺžili pobyt napr. v hlavnom meste.

V prípade Mgr. Šeligu som sa obrátil s otázkou v rámci zákona o slobodnom prístupe k informáciám na jeho Alma mater. Moje otázky boli jednoduché, zato odpovede TRUNI zaujímavé, no posúďte:


            Vyššie uvedené sú screenshot mailovej odpovede z TRUNI.

Takže, Trnavská univerzita dospela k názoru, otázka „v ktorom čase Mgr. Šeliga študoval na 3. stupni vzdelávania“ za štátne peniaze je „osobný údaj“.

Dizertačnú skúšku vykonal v roku 2017. Dizertačnou skúškou sa ukončuje tzv. študijná časť tohto stupňa štúdia. Títo študenti dizertačnú skúšku vykonávajú čo možno najskôr, lebo po jej absolvovaní sú preraďovaní do vyššieho platového pásma.

Takže vo vyjadreniach je diskrepancia! Mgr. J. Šeliga uvádza, že „pôsobil ako interný doktorand“, jeho domovská univerzita uvádza, že: „je v súčasnosti ešte študentom“. Je nepravdepodobné, že by stále bol študentom, akosi to časovo nevychádza. Ak napr. má prerušené štúdium, tak nie je študentom a na tak dlhú dobu ani nemôže prerušiť štúdium. Zavádzať by nemal ani súčasný podpredseda parlamentu a ani slovenská univerzita –  hoci pri dnešnej úrovni SK univerzít a aj pri podivnej minulosti súčasného predsedu NR SR, je možné všetko!!!

Ešte na margo vyššie citovaného blogu https://nino16.blog.pravda.sk/ – neviem, odkiaľ berie odvahu J. Šeliga vyjadrovať sa k veciam, ktoré nezažil a zjavne poriadne nemá to ani naštudované. Je smutné, keď tvrdí ako podpredseda NR SR, že „núdzovým stavom nie sú obmedzené žiadne základné ľudské práva“. Jeden diskutér ich tam konkrétne uvádza, možno si to JŠ aj prečíta! Možno jeho nie sú, naše určite!

O čom to hovorí Zs. Simon?

02.12.2022

Z nedostatku inej zmysluplnej činnosti, prečítam všetky možne novinové správy a názory. Tak často prečítam aj veľa hlúpostí. Takto som narazil a prečítal aj zverejnený názor viacnásobného ministra a bývalého poslanca NR SR, teraz predsedu marginálnej maďarskej politickej strany, pod názvom: „Skutok sa stal, no podľa § 363 to trestné nie je TU [...]

Ako vidí trajektóriu vzniku a vývoja Slovenska bývalý podpredseda vlády?

23.11.2022

Samostatná Slovenská republika (SR) dosiahla dospelosť, onedlho jej existencia dosiahne Kristove roky, čo je znakom absolútnej zrelosti. Tí, čo na vlastnej koži zažili zrod a vývoj SR vedia posúdiť správnosť cesty, ktoré SR prešla, ako aj jej smerovanie v rámci spoločného európskeho smerovania. Je však zaujímavé, ako to vidí ten, ktorý stál pri zrode [...]

Zneužitie funkcie rektorky pred komunálnymi voľbami?

28.10.2022

Nakoľko sa aktívne zaujímam o dianie na Slovensku, vo svojom meste či župe a navyše sa blížia komunálne voľby, študujem materiály kandidátov na primátorov alebo županov. V Nitre sú kandidáti na primátora veľmi aktívni a využívajú rôzne komunikačné spôsoby. Tak som narazil na materiál jedného z kandidátov, kde okrem vyjadrenia [...]

ALDE

Európski liberáli prijali v Bratislave rezolúciu o právach pre LGBTI+ ľudí

03.12.2022 17:02

Navrhovateľom rezolúcie bolo hnutie Progresívne Slovensko. Je reakciou na nedávny teroristický útok na Zámockej.

Peter Pellegrini, Richard Sulík

Politológ: Spolupráca SaS s Hlasom je politická realita. Ďalšie dýky do chrbta koalícia prežiť nemusí

03.12.2022 17:00

Hlas je pre Sulíka to najmenšie zlo a vládu s Petrom Pellegrinim by aktuálne zrejme uprednostnil pred vládou s Igorom Matovičom.

Miroslav Kollár / Spolu /

Spolu bude na sneme riešiť postup do volieb, má prísť aj Dzurinda

03.12.2022 15:21

Šéf strany Miroslav Kollár hovorí o spolupráci stredopravých strán.Tvrdí, že Dzurindov politický projekt je ideovo pripravený.

Jan Lipavský, Rastislav Káče, Alexander Schallenberg.

Káčer sa stretol so šéfmi diplomacií Česka a Rakúska. Diskutovali o situácii na Ukrajine i migrácii

03.12.2022 15:15

Minister Rastislav Káčer ocenil dobré susedské vzťahy a spoluprácu v rámci Slavkovského formátu,

Štatistiky blogu

Počet článkov: 74
Celková čítanosť: 323400x
Priemerná čítanosť článkov: 4370x

Autor blogu

Kategórie