Založ si blog

Ešte stále študent Mgr. J. Šeliga?

Moju pozornosť upútal podnetný blog „Pán Mgr. Juraj Šeliga, aké právo Ste vlastne študovali?“ Keďže tento náš „múdry“ politik už dávnejšie mi je podozrivý, rozhodol som sa touto formou vyjadriť svoj súhlas s uvedeným blogom, ako aj s podstatnou časťou k tomu diskutujúcich.

J. Šeliga nielen mňa, ale zrejme aj mnohých iných upútal svojou aktivitou v uliciach Slovenska, kým ešte nezaviedli (vrátane jeho) permanentný núdzový stav. Objavoval sa ako „ľudovo – masový“ a (vraj) nezávislí aktivista v čele sprievodov (akože) „Za slušné Slovensko“ aj s tou druhou adolescentkou, ktorá na svoju politickú kariéru zrejme len čaká. Vtedy, počas pouličných protestov Mgr. Šeliga tvrdil, že aktivity Za slušné Slovensko nie sú koordinované z prezidentského paláca. Z vlastného poznania viem, že to nebola pravda, vtedajšie aktivity a tým zrejme aj Mgr. Šeliga bol „usmerňovaný“ od vtedajšieho osadenstva paláca. Z čoho vychádzam? Vtedajšie nepokoje sa preniesli aj do nášho mesta, nie však v rozsahu ako to niektoré médiá uvádzali. Údajne sa ich tu bolo aj 4 tis. účastníkov. Raz som išiel náhodou okolo toho bordelu a ak ich bolo do 200, tak mnoho. Na to námestie by ich 4 tis. ani nezmestilo. Na uvedenom stretnutí vystúpil s „plamenným“ príhovorom aj jeden môj známy. Človek, ktorý sa nikdy politický verejne neangažoval. Nebol by schopný ani taký príhovor napísať. Pýtal som sa ho, ako si to „z ničoho“ dokázal? Jednoducho, odpovedal. „Môj blízky rodinný príslušník robí blízko p. prezidenta, tak mi dali príhovor a povedali, aby som to na zhromaždení prečítal. Tak sa stalo“. To vo mne evokuje otázku, či aj ostatné aktivity a prejavy na tejto „Agore“ nemali autorov v Grasalkovičovom paláci?

Dôkazom takéhoto „prepojenia“ aktivít Za slušné Slovensko je aj to, že ich hlavný organizátor sa „naraz“ ocitol na poprednom mieste kandidátky strany ex – prezidenta.

Aj ja som si vtedy pozrel CV Mgr. Šeligu. Rovnako, ako uvedený p. bloger, som našiel: „Šeliga vyštudoval právnickú fakultu Trnavskej univerzity v Trnave, kde ďalej pôsobil ako interný doktorand na Katedre ústavného práva a teórie práva.“ Keďže som zbehlý v akademických veciach, upútala ma veta: „…kde ďalej pôsobil ako interný doktorand…“ a následne vzŕsla otázka, prečo p. Mgr. nepoužíva aj titul „PhD“, teda „Philosophie doctor“, keď bol „interným doktorandom“ – dodávam, že je to uvedené v minulom čase! S internými doktorandmi som všeobecne osobne mal zlé skúsenosti. Mnohí z nich, boli prijatí po protekcii a oni si s tým len predĺžili pobyt na škole s využitím výhod študenta, ale ako doktorandi už za nemalý plat. Čiže byť niekoľko rokov naďalej ako študent,  využívať výhody študentského statusu, napr. cestovať bezodplatne, bývať na internáte, stravovať sa v menze, atď., nie je najhoršie. Za socializmu to odvážnejší študenti robili tak, že neurobili 1 – 2 postupové skúšky a tak si predĺžili pobyt napr. v hlavnom meste.

V prípade Mgr. Šeligu som sa obrátil s otázkou v rámci zákona o slobodnom prístupe k informáciám na jeho Alma mater. Moje otázky boli jednoduché, zato odpovede TRUNI zaujímavé, no posúďte:


            Vyššie uvedené sú screenshot mailovej odpovede z TRUNI.

Takže, Trnavská univerzita dospela k názoru, otázka „v ktorom čase Mgr. Šeliga študoval na 3. stupni vzdelávania“ za štátne peniaze je „osobný údaj“.

Dizertačnú skúšku vykonal v roku 2017. Dizertačnou skúškou sa ukončuje tzv. študijná časť tohto stupňa štúdia. Títo študenti dizertačnú skúšku vykonávajú čo možno najskôr, lebo po jej absolvovaní sú preraďovaní do vyššieho platového pásma.

Takže vo vyjadreniach je diskrepancia! Mgr. J. Šeliga uvádza, že „pôsobil ako interný doktorand“, jeho domovská univerzita uvádza, že: „je v súčasnosti ešte študentom“. Je nepravdepodobné, že by stále bol študentom, akosi to časovo nevychádza. Ak napr. má prerušené štúdium, tak nie je študentom a na tak dlhú dobu ani nemôže prerušiť štúdium. Zavádzať by nemal ani súčasný podpredseda parlamentu a ani slovenská univerzita –  hoci pri dnešnej úrovni SK univerzít a aj pri podivnej minulosti súčasného predsedu NR SR, je možné všetko!!!

Ešte na margo vyššie citovaného blogu https://nino16.blog.pravda.sk/ – neviem, odkiaľ berie odvahu J. Šeliga vyjadrovať sa k veciam, ktoré nezažil a zjavne poriadne nemá to ani naštudované. Je smutné, keď tvrdí ako podpredseda NR SR, že „núdzovým stavom nie sú obmedzené žiadne základné ľudské práva“. Jeden diskutér ich tam konkrétne uvádza, možno si to JŠ aj prečíta! Možno jeho nie sú, naše určite!

Kladné body pre I. Matoviča.

15.04.2021

Ak si osobujeme právo niekoho za zlé veci kritizovať, slušnosť káže, aby za dobré veci sme ho chválili. Platí to aj v prípade I. Matoviča, samozrejme. Niet veľa vecí za ktoré by sme ho mali chváliť, ak vôbec, ale za úmysel zlepšiť pandemickú situáciu na Slovensku nákupom ďalšej vakcíny si pochvalu určite zaslúži. Kritizovali sme, najmä jeho a jemu [...]

Rusko ako agresor? Na vlastnom území?

05.04.2021

Tí, čo pozorne sledujete dianie nielen na Slovensku, ale aj vo svete, určite ste zaregistrovali správy tipu: „KYJEV, BRATISLAVA. Kým svet sa sústreďuje na dianie na východe Ukrajiny, Rusko posilňuje prítomnosť v Čiernom mori. Cieľom je napadnutie Ukrajiny z juhu, operácia na spôsob vylodenia spojencov v Normandii počas druhej svetovej vojny.“ – toto je citát [...]

Matovič a jeho vládny cirkus.

17.03.2021

Vládna kríza trvá v podstate od upadnutia eufórie z volebného víťazstva. Pocit víťazstva vyšumel, spory, ktoré boli aj vo vtedajšej predvolebnej opozícii, zostali. Postupne stratila význam aj spoločná rétorika vládnych strán – nadávanie na predchádzajúcu garnitúru – za čo všetko zapríčinili, prázdna špajza, devastácia zdravotníctva, atď. [...]

navaľnyj

EÚ vyzvala na okamžité prepustenie Navaľného. USA hrozia následkami, ak zomrie

18.04.2021 22:00

Zdravotný stav Alexeja Navaľného sa rýchlo zhoršuje. Vo väzení v ruskej kolónii už viac ako dva týždne drží protestnú hladovku.

alžbeta kráľovná

Kráľovná po smrti princa Philipa neabdikuje, tvrdia odborníci

18.04.2021 20:28

Britská panovníčka sa už v minulosti vyjadrila, že tak, ako jej predchodcovia, aj ona plánuje zostať na britskom tróne až do svojej smrti.

babiš

Rusko recipročne vyhostí českých diplomatov. Babiš chce odtajniť vyšetrovania výbuchov

18.04.2021 17:46, aktualizované: 21:15

Rusko vracia odvetu za sobotňajšie vypovedanie 18 pracovníkov ruského veľvyslanectva v Prahe.

pocasie-19-4-2021

Prichádza týždeň, v ktorom počasie bude opäť pripomínať jar

18.04.2021 17:27

Jar sa začne opatrne vracať, teploty budu postupne stúpať. Nečakejte zásadné skoky, ale je nádej, že na konci týždňa sa nevrátime späť do zimy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 28
Celková čítanosť: 157557x
Priemerná čítanosť článkov: 5627x

Autor blogu

Kategórie