Založ si blog

Ešte stále študent Mgr. J. Šeliga?

Moju pozornosť upútal podnetný blog „Pán Mgr. Juraj Šeliga, aké právo Ste vlastne študovali?“ Keďže tento náš „múdry“ politik už dávnejšie mi je podozrivý, rozhodol som sa touto formou vyjadriť svoj súhlas s uvedeným blogom, ako aj s podstatnou časťou k tomu diskutujúcich.

J. Šeliga nielen mňa, ale zrejme aj mnohých iných upútal svojou aktivitou v uliciach Slovenska, kým ešte nezaviedli (vrátane jeho) permanentný núdzový stav. Objavoval sa ako „ľudovo – masový“ a (vraj) nezávislí aktivista v čele sprievodov (akože) „Za slušné Slovensko“ aj s tou druhou adolescentkou, ktorá na svoju politickú kariéru zrejme len čaká. Vtedy, počas pouličných protestov Mgr. Šeliga tvrdil, že aktivity Za slušné Slovensko nie sú koordinované z prezidentského paláca. Z vlastného poznania viem, že to nebola pravda, vtedajšie aktivity a tým zrejme aj Mgr. Šeliga bol „usmerňovaný“ od vtedajšieho osadenstva paláca. Z čoho vychádzam? Vtedajšie nepokoje sa preniesli aj do nášho mesta, nie však v rozsahu ako to niektoré médiá uvádzali. Údajne sa ich tu bolo aj 4 tis. účastníkov. Raz som išiel náhodou okolo toho bordelu a ak ich bolo do 200, tak mnoho. Na to námestie by ich 4 tis. ani nezmestilo. Na uvedenom stretnutí vystúpil s „plamenným“ príhovorom aj jeden môj známy. Človek, ktorý sa nikdy politický verejne neangažoval. Nebol by schopný ani taký príhovor napísať. Pýtal som sa ho, ako si to „z ničoho“ dokázal? Jednoducho, odpovedal. „Môj blízky rodinný príslušník robí blízko p. prezidenta, tak mi dali príhovor a povedali, aby som to na zhromaždení prečítal. Tak sa stalo“. To vo mne evokuje otázku, či aj ostatné aktivity a prejavy na tejto „Agore“ nemali autorov v Grasalkovičovom paláci?

Dôkazom takéhoto „prepojenia“ aktivít Za slušné Slovensko je aj to, že ich hlavný organizátor sa „naraz“ ocitol na poprednom mieste kandidátky strany ex – prezidenta.

Aj ja som si vtedy pozrel CV Mgr. Šeligu. Rovnako, ako uvedený p. bloger, som našiel: „Šeliga vyštudoval právnickú fakultu Trnavskej univerzity v Trnave, kde ďalej pôsobil ako interný doktorand na Katedre ústavného práva a teórie práva.“ Keďže som zbehlý v akademických veciach, upútala ma veta: „…kde ďalej pôsobil ako interný doktorand…“ a následne vzŕsla otázka, prečo p. Mgr. nepoužíva aj titul „PhD“, teda „Philosophie doctor“, keď bol „interným doktorandom“ – dodávam, že je to uvedené v minulom čase! S internými doktorandmi som všeobecne osobne mal zlé skúsenosti. Mnohí z nich, boli prijatí po protekcii a oni si s tým len predĺžili pobyt na škole s využitím výhod študenta, ale ako doktorandi už za nemalý plat. Čiže byť niekoľko rokov naďalej ako študent,  využívať výhody študentského statusu, napr. cestovať bezodplatne, bývať na internáte, stravovať sa v menze, atď., nie je najhoršie. Za socializmu to odvážnejší študenti robili tak, že neurobili 1 – 2 postupové skúšky a tak si predĺžili pobyt napr. v hlavnom meste.

V prípade Mgr. Šeligu som sa obrátil s otázkou v rámci zákona o slobodnom prístupe k informáciám na jeho Alma mater. Moje otázky boli jednoduché, zato odpovede TRUNI zaujímavé, no posúďte:


            Vyššie uvedené sú screenshot mailovej odpovede z TRUNI.

Takže, Trnavská univerzita dospela k názoru, otázka „v ktorom čase Mgr. Šeliga študoval na 3. stupni vzdelávania“ za štátne peniaze je „osobný údaj“.

Dizertačnú skúšku vykonal v roku 2017. Dizertačnou skúškou sa ukončuje tzv. študijná časť tohto stupňa štúdia. Títo študenti dizertačnú skúšku vykonávajú čo možno najskôr, lebo po jej absolvovaní sú preraďovaní do vyššieho platového pásma.

Takže vo vyjadreniach je diskrepancia! Mgr. J. Šeliga uvádza, že „pôsobil ako interný doktorand“, jeho domovská univerzita uvádza, že: „je v súčasnosti ešte študentom“. Je nepravdepodobné, že by stále bol študentom, akosi to časovo nevychádza. Ak napr. má prerušené štúdium, tak nie je študentom a na tak dlhú dobu ani nemôže prerušiť štúdium. Zavádzať by nemal ani súčasný podpredseda parlamentu a ani slovenská univerzita –  hoci pri dnešnej úrovni SK univerzít a aj pri podivnej minulosti súčasného predsedu NR SR, je možné všetko!!!

Ešte na margo vyššie citovaného blogu https://nino16.blog.pravda.sk/ – neviem, odkiaľ berie odvahu J. Šeliga vyjadrovať sa k veciam, ktoré nezažil a zjavne poriadne nemá to ani naštudované. Je smutné, keď tvrdí ako podpredseda NR SR, že „núdzovým stavom nie sú obmedzené žiadne základné ľudské práva“. Jeden diskutér ich tam konkrétne uvádza, možno si to JŠ aj prečíta! Možno jeho nie sú, naše určite!

Umelá inteligencia vo vojne?

17.03.2023

Nedávno som niekde čítal, že pravdepodobne do boja nad Ukrajinou môžu zasiahnuť stovky dronov s umelou inteligenciou. O umelej inteligencii (UI) sa v ostatnom období veľa hovorí, aj v súvislosti so spustením skúšobnej prevádzky „umelej inteligencie“ (tuším) na SAV. Samozrejme, systém má obmedzenia, svoje limity, ako sa aj uvádza: May occasionally [...]

Mala by Kurilovská odstúpiť? Už dávno!

15.03.2023

Nedávno sme mohli v správach sledovať tragickú udalosť na policajnej akadémii. Išlo o vážne poranenie strelnou zbraňou, ktorá v krúžku nemala čo robiť a už vôbec nie s ostrím nábojom. O túto „udalosť“ nešlo pri policajnej prestrelke, ale v škole, aj keď v mimovyučovacom procese, teda zrejme na streleckom krúžku. Vžime sa do [...]

Nespravodlivo vysťahovaní …

11.03.2023

Poznámky k článku M. Čaploviča: Štyria Matovičovi poslanci blúznia o možnom pamätnom dni (Pravda 8.3.2023) Pán redaktor M. Čaplovič napísal v Pravde “názor” pod názvom “ Štyria Matovičovi poslanci blúznia o možnom pamätnom dni”, v ktorom spochybnil ich úsilie aby parlament vyhlásil 12. apríl za Deň nespravodlivo vysťahovaných a odvlečených [...]

Ukrajina, vojna

Prečo (ne)podporujeme Ukrajinu? (Výsledky diskusie)

23.03.2023 20:00

Téma vojny na Ukrajine v spoločnosti rok po začiatku konfliktu stále silno rezonuje. Na čom sa teda na základe výsledkov diskusie zhodneme a kde vidíme priestor na pokračovanie?

cencúľ, zima, mráz, ľad

Malý zázrak. Lekári z B. Bystrice zachránili muža, ktorý mal teplotu len 22 °C

23.03.2023 19:51

Lekári Rooseveltovej nemocnice v Banskej Bystrici zachránili ťažko podchladeného pacienta so zástavou srdca využitím mimotelovej oxygenácie (ECMO).

Charles Michel, António Guterres

Miliardy sú na stole. Je Európa pripravená na vojnovú výrobu?

23.03.2023 18:33, aktualizované: 22:16

Slovensko je za to, aby Európska únia vynaložila ešte viac peňazí na vojenskú podporu Ukrajiny. Na summite EÚ v Bruselu to uviedol premiér Eduard Heger.

Dmitrij Medvedev

Zatknú Putina v Juhoafrickej republike? Bolo by to vyhlásenie vojny Rusku, tvrdí Medvedev

23.03.2023 16:59

Juhoafrická republika, do ktorej by mal vycestovať Putin, je jedným zo 120 štátov sveta, ktoré majú povinnosť zadržať na svojom území každého, na koho bol vydaný zatykač ICC.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 105
Celková čítanosť: 413462x
Priemerná čítanosť článkov: 3938x

Autor blogu

Kategórie