Založ si blog

Kladné body pre I. Matoviča.

Ak si osobujeme právo niekoho za zlé veci kritizovať, slušnosť káže, aby za dobré veci sme ho chválili. Platí to aj v prípade I. Matoviča, samozrejme. Niet veľa vecí za ktoré by sme ho mali chváliť, ak vôbec, ale za úmysel zlepšiť pandemickú situáciu na Slovensku nákupom ďalšej vakcíny si pochvalu určite zaslúži. Kritizovali sme, najmä jeho a jemu najbližšieho ministra M. Krajčího za vysokú úmrtnosť, za niekoľkonásobné a zbytočné celoplošné testovanie, atď.  Aj oni (asi) pochopili (keď to pochopili aj Remišová a Šeliga), že testovanie nelieči, ale očkovanie preventívne chráni voči nakazeniu. „Prefarbovanie“ SK z čiernej na červenú sa deje priamo úmerne miere vakcinácie. SK tým, že sa mylne upälo na testovanie, áno, aj vďaka odborníkom vo všetkých komisiách, akosi zostalo pozadu v očkovaní. Samozrejme sklamala aj EÚ, nepomohli ani „priatelia“, teda Británia, či USA, kde ako vždy, uprednostnili si vlastné záujmy. Dodávatelia vakcín tiež nedodržali harmonogram zmluvných dodávok, takže sa to „kopilo“ a Slováci masovo umierali. Maďari sa včas spamätali a vychádzajúc zo svojich skúseností, spoľahli sa najmä na seba a zdravý rozum. Ich správnu stratégiu jednoznačne ukazuje stav očkovania v EÚ. Vo všetkých vekových kategóriách sú na tom lepšie, ako SK.  Napr. viď. obrázok.

Zdroj: Denník N

Maďarsko je druhou najrýchlejšie očkujúcou krajinou v EÚ, preto lebo u nich sa dnes očkuje až šiestimi očkovacími látkami, vrátane z Ruska a Číny. S týmito, v EÚ neregistrovanými vakcínami sa nechali zaočkovať napr. V. Orbán (Synopharm) a P. Szíjjártó (Sputnik). V Maďarsku sa k vakcínam proti koronavírusu dostávajú už aj dvadsiatnici a nie preto, že by niektoré druhy vakcín odmietali, ale preto, lebo majú ich dostatok. U nás zatiaľ v mladšej vekovej kategórie sa dostávajú len „výnimoční“, ako napr. na obrázku.

Obr. Pravda – J. Šeliga ukazuje „victory“, že sa mu podarilo predbehnúť všetkých dôchodcov a bol zaočkovaný už v 1. deň očkovania. (Aký to rozdiel s prezidentom Rakúska, ktorý sa musel zaregistrovať a prišiel na rad podľa svojej vekovej kategórie)

Za tejto situácie je pochopiteľné, že Matovič išiel do Ruska, odkiaľ pýtali späť vakcínu, a to je jedno z akého dôvodu, a do Maďarska, kde majú s vakcináciou dobré skúsenosti, vrátane Sputnik-a V. Okolo tejto vakcíny sa robí veľa kriku (pre nič). AstraZeneca je oveľa problematickejšia a u nás „nič“. Len si spomeňme, najskôr sa ňou očkovali len v kategórii > 55, potom < 55, potom ďalšie zmätky, až v niektorých krajinách ho prestali vôbec (Dánsko) používať, napriek schváleniu EMA. Zo Sputnik V hybridnú zbraň urobil Korčok. Lietadlo v Košiciach ešte ani nemalo vypnuté motory a už kritizoval Matoviča. Po tom, čo robil Korčok kvôli SPUTNIK V, Gymesi asi mal pravdu, že vziať si so sebou niekoho od Korčoka, by znamenal koniec misie v Budapesti. Aj preto z odkazu Matoviča z Moskvy ja som mal dojem, že to odkazuje práve svojim koaličným partnerom, ako Remišová a Sulík & comp. Nezaregistroval som ani žiadnu jeho negatívnu poznámku na adresu riaditeľky ŠUKL, ba naopak, bol to jej manžel, bývalý poradca prez. Kisku a „slušný“ novinár, čo ho verejne tituloval „ty psychopatické hovno“. Ako si to môže dovoliť? Samozrejme, že Baťovú využili hneď jeho koaliční partneri, napr. J.B. Cigáňová, ktorá s ňou urobila svoje PR. Ak Baťová a SAV odkaz z Moskvy zobrali na seba, je to ich problém. Samozrejme, hneď to využili (aj koaliční partneri) na zvýšenie svojich preferencií. Koaliční partneri zradili Matoviča ako Pellegrini a spol. Fica. Baťová by mala Matoviča len chváliť. Ako hovorila, ONA sa pokúšala trikrát nechať testovať SPUTNIK v Maďarsku, bezúspešne. Matovič jej to vybavil!

Matovič nesklamal, robí presne to, čo od neho rozmýšľajúci voliči očakávali. Víťaza volieb z neho urobili médiá, ako napr. SME, Denník N, atď. a ich redaktori. Dnes na neho už nemajú dobrého slova, čo si plne zaslúži, ale najskôr by sa mali ospravedlniť slovenskej verejnosti za predvolebné klamstvá a zavádzanie. Proti Ficovi využili všetko, čo robilo najväčšie „productión“ v aréne. Aj keď teraz kritizujú Matoviča, nezabudnú len tak mimochodom, kopnúť si do Fica, či jeho Smer – SD. Napr. keď spomenú Jankovskú, ktorá už vyše roka je opakovane vo väzbe, má asi 50 kg, dva roky nie je štátnou tajomníčkou, vždy ju uvádzajú, ako „nominantka SMER – SD“. Voľakedy členom tejto strany bol aj minister Naď, prečo to aj u neho neuvádzajú (tak veľmi nechcú dehonestovať SMER)?

Matovič už je, ako hovorí R. Fico, politická mŕtvola. Dobehla ho vlastná karma, čím zachádzal, tým aj schádza, len prečo to musíme „vyžrať“  my všetci Slováci? Napadá ma parafráza výroku z „Pelíšiek“ – tejto vláde dávam ½ roka, maximálne rok. Bude to už len agónia. Matovič to len tak ľahko nevzdá, žiaľ. Teraz už „mienkotvorné“ médiá pracujú v prospech PS. „Tešme sa“, že premiérkou bude I. Biháriová. Bude to „výhra“!

Ešte stále študent Mgr. J. Šeliga?

08.04.2021

Moju pozornosť upútal podnetný blog „Pán Mgr. Juraj Šeliga, aké právo Ste vlastne študovali?“ Keďže tento náš „múdry“ politik už dávnejšie mi je podozrivý, rozhodol som sa touto formou vyjadriť svoj súhlas s uvedeným blogom, ako aj s podstatnou časťou k tomu diskutujúcich. J. Šeliga nielen mňa, ale zrejme aj mnohých iných upútal svojou aktivitou [...]

Rusko ako agresor? Na vlastnom území?

05.04.2021

Tí, čo pozorne sledujete dianie nielen na Slovensku, ale aj vo svete, určite ste zaregistrovali správy tipu: „KYJEV, BRATISLAVA. Kým svet sa sústreďuje na dianie na východe Ukrajiny, Rusko posilňuje prítomnosť v Čiernom mori. Cieľom je napadnutie Ukrajiny z juhu, operácia na spôsob vylodenia spojencov v Normandii počas druhej svetovej vojny.“ – toto je citát [...]

Matovič a jeho vládny cirkus.

17.03.2021

Vládna kríza trvá v podstate od upadnutia eufórie z volebného víťazstva. Pocit víťazstva vyšumel, spory, ktoré boli aj vo vtedajšej predvolebnej opozícii, zostali. Postupne stratila význam aj spoločná rétorika vládnych strán – nadávanie na predchádzajúcu garnitúru – za čo všetko zapríčinili, prázdna špajza, devastácia zdravotníctva, atď. [...]

Očkovanie / Vakcína /

Očkovať vakcínami od Moderny a Pfizeru sa môžu už aj osoby nad 50 rokov

06.05.2021 13:27

Od štvrtka je tiež možná registrácia sprievodu osoby nad 70 rokov cez upravený registračný formulár.

Richard Raši

Raši vyzýva, aby sa Slovensko začalo pripravovať na tretiu vlnu pandémie

06.05.2021 12:22

Poslanec Richard Raši poukázal napríklad na potrebu posilniť trasovanie kontaktov a vysvetliť ľuďom, aké podmienky budú platiť pre dovolenkárov.

Riaditeľ múzea SNP v Banskej Bystrici Stanislav Mičev

Múzeum SNP ide od Milanovej pod Naďa. Riaditeľ Mičev: Ministerka u nás nebola ani raz

06.05.2021 12:00

Riaditeľ Múzea SNP Stanislav Mičev sa o prechode pod ministerstvo obrany dozvedel len z médií a z celej situácie je poriadne znechutený.

koronavírus plaváreň

Testy potvrdili 343 infikovaných, počet hospitalizovaných klesol o 82

06.05.2021 10:06, aktualizované: 10:36

Pribudlo 34 úmrtí na pľúcnu formu ochorenia COVID-19.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 28
Celková čítanosť: 159001x
Priemerná čítanosť článkov: 5679x

Autor blogu

Kategórie