Založ si blog

Kladné body pre I. Matoviča.

Ak si osobujeme právo niekoho za zlé veci kritizovať, slušnosť káže, aby za dobré veci sme ho chválili. Platí to aj v prípade I. Matoviča, samozrejme. Niet veľa vecí za ktoré by sme ho mali chváliť, ak vôbec, ale za úmysel zlepšiť pandemickú situáciu na Slovensku nákupom ďalšej vakcíny si pochvalu určite zaslúži. Kritizovali sme, najmä jeho a jemu najbližšieho ministra M. Krajčího za vysokú úmrtnosť, za niekoľkonásobné a zbytočné celoplošné testovanie, atď.  Aj oni (asi) pochopili (keď to pochopili aj Remišová a Šeliga), že testovanie nelieči, ale očkovanie preventívne chráni voči nakazeniu. „Prefarbovanie“ SK z čiernej na červenú sa deje priamo úmerne miere vakcinácie. SK tým, že sa mylne upälo na testovanie, áno, aj vďaka odborníkom vo všetkých komisiách, akosi zostalo pozadu v očkovaní. Samozrejme sklamala aj EÚ, nepomohli ani „priatelia“, teda Británia, či USA, kde ako vždy, uprednostnili si vlastné záujmy. Dodávatelia vakcín tiež nedodržali harmonogram zmluvných dodávok, takže sa to „kopilo“ a Slováci masovo umierali. Maďari sa včas spamätali a vychádzajúc zo svojich skúseností, spoľahli sa najmä na seba a zdravý rozum. Ich správnu stratégiu jednoznačne ukazuje stav očkovania v EÚ. Vo všetkých vekových kategóriách sú na tom lepšie, ako SK.  Napr. viď. obrázok.

Zdroj: Denník N

Maďarsko je druhou najrýchlejšie očkujúcou krajinou v EÚ, preto lebo u nich sa dnes očkuje až šiestimi očkovacími látkami, vrátane z Ruska a Číny. S týmito, v EÚ neregistrovanými vakcínami sa nechali zaočkovať napr. V. Orbán (Synopharm) a P. Szíjjártó (Sputnik). V Maďarsku sa k vakcínam proti koronavírusu dostávajú už aj dvadsiatnici a nie preto, že by niektoré druhy vakcín odmietali, ale preto, lebo majú ich dostatok. U nás zatiaľ v mladšej vekovej kategórie sa dostávajú len „výnimoční“, ako napr. na obrázku.

Obr. Pravda – J. Šeliga ukazuje „victory“, že sa mu podarilo predbehnúť všetkých dôchodcov a bol zaočkovaný už v 1. deň očkovania. (Aký to rozdiel s prezidentom Rakúska, ktorý sa musel zaregistrovať a prišiel na rad podľa svojej vekovej kategórie)

Za tejto situácie je pochopiteľné, že Matovič išiel do Ruska, odkiaľ pýtali späť vakcínu, a to je jedno z akého dôvodu, a do Maďarska, kde majú s vakcináciou dobré skúsenosti, vrátane Sputnik-a V. Okolo tejto vakcíny sa robí veľa kriku (pre nič). AstraZeneca je oveľa problematickejšia a u nás „nič“. Len si spomeňme, najskôr sa ňou očkovali len v kategórii > 55, potom < 55, potom ďalšie zmätky, až v niektorých krajinách ho prestali vôbec (Dánsko) používať, napriek schváleniu EMA. Zo Sputnik V hybridnú zbraň urobil Korčok. Lietadlo v Košiciach ešte ani nemalo vypnuté motory a už kritizoval Matoviča. Po tom, čo robil Korčok kvôli SPUTNIK V, Gymesi asi mal pravdu, že vziať si so sebou niekoho od Korčoka, by znamenal koniec misie v Budapesti. Aj preto z odkazu Matoviča z Moskvy ja som mal dojem, že to odkazuje práve svojim koaličným partnerom, ako Remišová a Sulík & comp. Nezaregistroval som ani žiadnu jeho negatívnu poznámku na adresu riaditeľky ŠUKL, ba naopak, bol to jej manžel, bývalý poradca prez. Kisku a „slušný“ novinár, čo ho verejne tituloval „ty psychopatické hovno“. Ako si to môže dovoliť? Samozrejme, že Baťovú využili hneď jeho koaliční partneri, napr. J.B. Cigáňová, ktorá s ňou urobila svoje PR. Ak Baťová a SAV odkaz z Moskvy zobrali na seba, je to ich problém. Samozrejme, hneď to využili (aj koaliční partneri) na zvýšenie svojich preferencií. Koaliční partneri zradili Matoviča ako Pellegrini a spol. Fica. Baťová by mala Matoviča len chváliť. Ako hovorila, ONA sa pokúšala trikrát nechať testovať SPUTNIK v Maďarsku, bezúspešne. Matovič jej to vybavil!

Matovič nesklamal, robí presne to, čo od neho rozmýšľajúci voliči očakávali. Víťaza volieb z neho urobili médiá, ako napr. SME, Denník N, atď. a ich redaktori. Dnes na neho už nemajú dobrého slova, čo si plne zaslúži, ale najskôr by sa mali ospravedlniť slovenskej verejnosti za predvolebné klamstvá a zavádzanie. Proti Ficovi využili všetko, čo robilo najväčšie „productión“ v aréne. Aj keď teraz kritizujú Matoviča, nezabudnú len tak mimochodom, kopnúť si do Fica, či jeho Smer – SD. Napr. keď spomenú Jankovskú, ktorá už vyše roka je opakovane vo väzbe, má asi 50 kg, dva roky nie je štátnou tajomníčkou, vždy ju uvádzajú, ako „nominantka SMER – SD“. Voľakedy členom tejto strany bol aj minister Naď, prečo to aj u neho neuvádzajú (tak veľmi nechcú dehonestovať SMER)?

Matovič už je, ako hovorí R. Fico, politická mŕtvola. Dobehla ho vlastná karma, čím zachádzal, tým aj schádza, len prečo to musíme „vyžrať“  my všetci Slováci? Napadá ma parafráza výroku z „Pelíšiek“ – tejto vláde dávam ½ roka, maximálne rok. Bude to už len agónia. Matovič to len tak ľahko nevzdá, žiaľ. Teraz už „mienkotvorné“ médiá pracujú v prospech PS. „Tešme sa“, že premiérkou bude I. Biháriová. Bude to „výhra“!

O čom to hovorí Zs. Simon?

02.12.2022

Z nedostatku inej zmysluplnej činnosti, prečítam všetky možne novinové správy a názory. Tak často prečítam aj veľa hlúpostí. Takto som narazil a prečítal aj zverejnený názor viacnásobného ministra a bývalého poslanca NR SR, teraz predsedu marginálnej maďarskej politickej strany, pod názvom: „Skutok sa stal, no podľa § 363 to trestné nie je TU [...]

Ako vidí trajektóriu vzniku a vývoja Slovenska bývalý podpredseda vlády?

23.11.2022

Samostatná Slovenská republika (SR) dosiahla dospelosť, onedlho jej existencia dosiahne Kristove roky, čo je znakom absolútnej zrelosti. Tí, čo na vlastnej koži zažili zrod a vývoj SR vedia posúdiť správnosť cesty, ktoré SR prešla, ako aj jej smerovanie v rámci spoločného európskeho smerovania. Je však zaujímavé, ako to vidí ten, ktorý stál pri zrode [...]

Zneužitie funkcie rektorky pred komunálnymi voľbami?

28.10.2022

Nakoľko sa aktívne zaujímam o dianie na Slovensku, vo svojom meste či župe a navyše sa blížia komunálne voľby, študujem materiály kandidátov na primátorov alebo županov. V Nitre sú kandidáti na primátora veľmi aktívni a využívajú rôzne komunikačné spôsoby. Tak som narazil na materiál jedného z kandidátov, kde okrem vyjadrenia [...]

Miroslav Kollár / Spolu /

Spolu bude na sneme riešiť postup do volieb, má prísť aj Dzurinda

03.12.2022 15:21

Šéf strany Miroslav Kollár hovorí o spolupráci stredopravých strán.Tvrdí, že Dzurindov politický projekt je ideovo pripravený.

pčolinský Gröhling

SaS vs. Sme rodina: Pčolinský obvinil liberálov, že chcú umelo vytvoriť vládu. Gröhling sa bráni

03.12.2022 13:40

Pčolinský vytkol strane SaS, že toto je už tretia vláda, ktorú chcú povaliť.

Počúvajte pravdu, víkendový podcast

Žilinkova 363 vždy zaručene vyčarí Smerákom úsmev na perách

03.12.2022 13:00

Žiadna svetlá budúcnosť. Po páde vlády nás čakajú iba zlé a horšie riešenia, hovorí okrem iného v politickom prehľade týždňa komentátor Marián Repa (podcast)

Putin

Putin by mohol využiť mierové rozhovory na prezbrojenie armády, myslí si šéf britskej diplomacie

03.12.2022 11:32

Cleverly poukázal na to, že po agresii v Gruzínsku, na Kryme a v ukrajinskom Donbase vždy nasledovala ďalšia "vlna" agresie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 74
Celková čítanosť: 323366x
Priemerná čítanosť článkov: 4370x

Autor blogu

Kategórie