Založ si blog

Prečo nás Čína predbehla? Poučí sa naša vláda?

Terajšia pandemická situácia nemá negatívny dopad len na súčasnosť, prepadom ekonomiky, krachom podnikov a podnikateľov a v neposlednom rade kolapsom nemocníc a zvýšeným úmrtím, nielen na Covid a s Covidom, ale aj pre odklad iných, ako akútnych zdravotných úkonov. Negatívny dopad má aj do budúcnosti. Možno hospodárstvo sa za niekoľko málo rokov „zotaví“, aj za cenu znehodnotenia terajších úspor, teda tých, ktorí nejaké majú, keďže národné banky usilovne tlačia peniaze. Určite bude trvať dlhšie zotavenie sa z mentálneho úpadku. Je to spôsobené z dôvodu už dlhšieho uzatvorenia všetkých typov škôl. Každý odborník uzná, že on-line vzdelávanie prezenčné vzdelávanie plnohodnotne nenahradí. On-line vzdelávanie je efektívne ako doplnková forma, možno na absolvovanie nejakého kurzu, trebárs na Harvarde. Ani rodič, hocijako zanietený a usilujúci sa, kvalitného učiteľa nenahradí a dlhodobo ani nemôže. Zodpovedné vlády školy zatvárajú ako posledné a otvárajú ako prvé, už to nespočetne krát odznelo. Je na nich, ako to zabezpečia, veď sa podujali na vládnutie, (údajne) všetko chcú robiť „pre ľudí“ hoci, často sa zdá, že vládnu hlavne „pre seba“.

Pre zodpovedné vlády vzdelávanie je prioritná priorita. Tak, napr. Čína. V mnohých smeroch Čína predbehla svet, a to nielen pre ich pracovitosť, ale aj pre celkovú politiku ich vlády. V dobe dávnejšej, keď ešte Čína nebola tak technický vyspelá, učila sa v priemyselne rozvinutých krajinách, napr. v USA tak, že tam prišli čínski „emigranti“. Emigrovali najmä múdri a pracovití jednotlivci. Mnohí tam emigrovali aj za pomoci vládnych orgánov. Po čase sa nezriedka, div sa svete, vrátili do rodnej Číny. Už ale vzdelanejší, skúsenejší a rozhľadenejší.

Ako treba udržať otvorenie škôl, najmä pre malých žiačikov, pre ktorých je to najdôležitejšie,  vidieť aj z priložených obrázkov a videa. Vidieť, že to ide a nie je to ani tak zložité. Len treba chcieť. Video je z internetu, poslal mi to priateľ s poznámkou „i tak še dá“.

Čínski školáci počas pandémie

Foto: Observers.france

Video:

https://observers.france24.com/fr/20200513-masque-obligatoire-desinfection-totale-distance-securite-mesures-strictes-ecoles-ch

Kladné body pre I. Matoviča.

15.04.2021

Ak si osobujeme právo niekoho za zlé veci kritizovať, slušnosť káže, aby za dobré veci sme ho chválili. Platí to aj v prípade I. Matoviča, samozrejme. Niet veľa vecí za ktoré by sme ho mali chváliť, ak vôbec, ale za úmysel zlepšiť pandemickú situáciu na Slovensku nákupom ďalšej vakcíny si pochvalu určite zaslúži. Kritizovali sme, najmä jeho a jemu [...]

Ešte stále študent Mgr. J. Šeliga?

08.04.2021

Moju pozornosť upútal podnetný blog „Pán Mgr. Juraj Šeliga, aké právo Ste vlastne študovali?“ Keďže tento náš „múdry“ politik už dávnejšie mi je podozrivý, rozhodol som sa touto formou vyjadriť svoj súhlas s uvedeným blogom, ako aj s podstatnou časťou k tomu diskutujúcich. J. Šeliga nielen mňa, ale zrejme aj mnohých iných upútal svojou aktivitou [...]

Rusko ako agresor? Na vlastnom území?

05.04.2021

Tí, čo pozorne sledujete dianie nielen na Slovensku, ale aj vo svete, určite ste zaregistrovali správy tipu: „KYJEV, BRATISLAVA. Kým svet sa sústreďuje na dianie na východe Ukrajiny, Rusko posilňuje prítomnosť v Čiernom mori. Cieľom je napadnutie Ukrajiny z juhu, operácia na spôsob vylodenia spojencov v Normandii počas druhej svetovej vojny.“ – toto je citát [...]

navaľnyj

EÚ vyzvala na okamžité prepustenie Navaľného. USA hrozia následkami, ak zomrie

18.04.2021 22:00

Zdravotný stav Alexeja Navaľného sa rýchlo zhoršuje. Vo väzení v ruskej kolónii už viac ako dva týždne drží protestnú hladovku.

alžbeta kráľovná

Kráľovná po smrti princa Philipa neabdikuje, tvrdia odborníci

18.04.2021 20:28

Britská panovníčka sa už v minulosti vyjadrila, že tak, ako jej predchodcovia, aj ona plánuje zostať na britskom tróne až do svojej smrti.

babiš

Rusko recipročne vyhostí českých diplomatov. Babiš chce odtajniť vyšetrovania výbuchov

18.04.2021 17:46, aktualizované: 21:15

Rusko vracia odvetu za sobotňajšie vypovedanie 18 pracovníkov ruského veľvyslanectva v Prahe.

pocasie-19-4-2021

Prichádza týždeň, v ktorom počasie bude opäť pripomínať jar

18.04.2021 17:27

Jar sa začne opatrne vracať, teploty budu postupne stúpať. Nečakejte zásadné skoky, ale je nádej, že na konci týždňa sa nevrátime späť do zimy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 28
Celková čítanosť: 157564x
Priemerná čítanosť článkov: 5627x

Autor blogu

Kategórie