Založ si blog

Najviac škody narobí usilovný blbec.

O nezmyselnosti celoplošného testovania, alebo skríningu, ako premiér pôvodný nezmysel zakódoval, odznelo veľa relevantných a fundovaných zdôvodnení. Každý, kto bol schopný počúvať (s porozumením) to pochopil. Pochopili to už aj Remišová, či Šeliga. Nepochopil to len terajší premiér a jeho oddaná štafáž. Každý iný vie, že testovanie nelieči, preto optimistické zdôvodnenie, že po testovaní je menej chorých ľudí je zavádzajúce. Zníženie chorobnosti je z dôvodu prirodzeného uzdravenia chorých, (žiaľ) úmrtí a obmedzenia pohybu ľudí. Ďalšou nezmyselnosťou považovať testovanie za niečo preukazné je, že pri testovaní sa netestuje vždy rovnaká „vzorka“. Líšia sa nielen počtom testovaných, ale aj ich zložením. Zoberme si napríklad počty z účasti na trojkolovom testovaní v Nitre – 1. 43 716, 2. 40 948, 3. 42 104, z celkového počtu obyvateľov v okrese 161 679. Pri účasti 1. kole 27,04%, 2. 25,33%, 3. 26,04%, sa všetky tri testované súbory mohli líšiť aj účastníkmi, teda vôbec nemuseli mať spoločný prienik. Určite sa nájdu okresy, kde je tento rozdiel ešte markantnejší. Nepresnosť je aj v tom, že zistení nakazení v jednotlivých kolách sa s najväčšou pravdepodobnosťou na ďalšom kole testovania nezúčastnia, nakoľko sú v 10 dňovej karanténe, ak už neležia v nemocnici. V jednom provládnom denníku na otázku: Znamená negatívny výsledok antigénového testu, že som zdravý? Znela odpoveď: „Nie. Negatívny antigénový test veľmi zjednodušene znamená, že v deň testovania nie ste infekčný. „Negatívny výsledok testu neznamená, že v sebe nemáte vírus. Neznamená ani to, že v najbližších dňoch nebudete infekčný. Aj pri negatívnom výsledku antigénového testu je potrebné dodržiavať všetky platné protiepidemické opatrenia,” pripomína ministerstvo zdravotníctva.

Takže, testovanie je na dve veci … , ale zrejme to slúži ako dobrý biznis malej TT firmičke.

Premiér, primátor Hattas, riaditeľ FN Nitra (ináč nominant OĽANO) unisono vyzdvihovali „úspech“ celoplošného testovania, či skríningu v tomto krajskom meste. Riaditeľ FN dokonca „potešil“ Nitranov, že budeme si musieť  zvyknúť na opakované testovanie niekoľko mesiacov, či aj rok. Podľa ministra zdravotníctva optimálne je opakovanie testovanie každých 5 dní. Podľa tejto logiky Nitrania by sa testovali podľa optimálneho variantu ministra až 73 krát! Super, to sa teším, že z nosa budeme mať franforce, teda tí, ktorí tam zakaždým pôjdu.

Je zaujímavé, že incidencia podľa testovania v Nitre postupne klesala z 2,13% – 1,02 – 0,77 (podľa Matoviča 3. kolo 1,01%), ale počet hospitalizovaných neklesá, ani po najväčšom znížení medzi 1. a 2. kolom, ba naopak. Podľa grafu z internetu, v okolitých krajinách, kde sa netestuje počet hospitalizovaných klesá, len na Slovensku, kde sa intenzívne testuje, počet hospitalizovaných kontinuálne rastie. Žiaľ, rastie aj počet úmrtí.

Zdroj: Denník N

Ďalší dôkaz o nezmyselnosti testovania je priamo z Úradu vlády. Po prepuknutí pandémie na úrade vlády, nám bolo povedané, v súvislosti s „prieserom“ podpredsedu Holého, že vláda sa testuje pravidelne každý týždeň, no a napriek tomu sa nakazila asi ½ vlády.

Naša súčasná vláda je skutočne krízová, nieže by riešila krízovú situáciu, ale krízu vytvára. Donedávna svoje rozhodnutia odôvodňovali jednoducho, „lebo Fico“. Teraz to odôvodňujú, „lebo tak sme sa dohodli“ – takto komentoval Matovič rozdelenie SK okresov na cca ½ hroších a ½ lepších, a to bez ohľadu na výšku incidencie.  „Ideme testovať 36 horších okresov. Ide o život, ide o zdravie, politika musí ísť bokom“ – zdôvodňoval Matovič na tlačovke svoje politické rozhodnutie. Bolo zaujímavé, ako Matovič zdôvodnil rozdelenie SK na tieto dve skupiny. S hranicou podľa % výskytu pozitivity na úrovni nad/pod 0,5% údajne nesúhlasil Sulík. Tento nový a nezmyselný „projekt“ navrhol Krajniak a s tým sa všetci stotožnili. No, hlúpe nápady môžu podporiť len hlúpi ľudia.

Slovensko je teda rozdelené na základe neúplných údajov podľa % výskytu z nepresných a o zdraví nič nevypovedajúcich Ag testov na odberných miestach, v sumáre za daný okres v komparácii s ďalšími okresmi. Takže aj obec s 0,0% sa musí testovať, keď iná obec v okrese „im to pokazí“. Matovič to „vysvetlil“ tým, že práve medzi obcami je intenzívnejší pohyb, čo v čase obmedzenia pohybu je ďalší jeho nezmysel.

Ako dlhoročný učiteľ som počul veľa hlúpych odpovedí, ale „traja mušketieri“, ako sa Matovič onehdá pomenoval, na tlačovke po zasadaní pandemickej komisie 27.1., prekonali všetky doterajšie. V tom jeho kolektíve chýbali už len dvaja – Naď a Krajniak, aby tam boli všetci jeho najväčší „múdrosráči“.

Na otázku novinára, či sa neuvažujú o výmene Matoviča na čele vlády odpovedal predseda poslaneckého klubu OĽANO Šipoš nasledovne: „Nevidím priestor na výmenu premiéra Matoviča. Pokiaľ viem, usilovne pracuje od rána do večera 7 dní v týždni“. Už starý vtip zo socializmu hovorí, že: „najhorší je usilovný blbec,“ ten narobí najviac škody. Zrejme je to pravda aj v prípade Matoviča, ktorému sa úspešne darí budovať „Slovenskú hlavu XXII“, ktorá je absurdnejšia ako tá Hellerova.

O čom to hovorí Zs. Simon?

02.12.2022

Z nedostatku inej zmysluplnej činnosti, prečítam všetky možne novinové správy a názory. Tak často prečítam aj veľa hlúpostí. Takto som narazil a prečítal aj zverejnený názor viacnásobného ministra a bývalého poslanca NR SR, teraz predsedu marginálnej maďarskej politickej strany, pod názvom: „Skutok sa stal, no podľa § 363 to trestné nie je TU [...]

Ako vidí trajektóriu vzniku a vývoja Slovenska bývalý podpredseda vlády?

23.11.2022

Samostatná Slovenská republika (SR) dosiahla dospelosť, onedlho jej existencia dosiahne Kristove roky, čo je znakom absolútnej zrelosti. Tí, čo na vlastnej koži zažili zrod a vývoj SR vedia posúdiť správnosť cesty, ktoré SR prešla, ako aj jej smerovanie v rámci spoločného európskeho smerovania. Je však zaujímavé, ako to vidí ten, ktorý stál pri zrode [...]

Zneužitie funkcie rektorky pred komunálnymi voľbami?

28.10.2022

Nakoľko sa aktívne zaujímam o dianie na Slovensku, vo svojom meste či župe a navyše sa blížia komunálne voľby, študujem materiály kandidátov na primátorov alebo županov. V Nitre sú kandidáti na primátora veľmi aktívni a využívajú rôzne komunikačné spôsoby. Tak som narazil na materiál jedného z kandidátov, kde okrem vyjadrenia [...]

Ján Budaj

Envirorezort preberie od lesníkov ďalšie pozemky. Budaj ohlásil tri národné parky, ktoré prejdú zonáciou

03.12.2022 17:25

Šéf ministerstva Ján Budaj prezradil aj ďalšiu ambíciu - chce vymenovať aj úplne nový národný park.

ALDE

Európski liberáli prijali v Bratislave rezolúciu o právach pre LGBTI+ ľudí

03.12.2022 17:02

Navrhovateľom rezolúcie bolo hnutie Progresívne Slovensko. Je reakciou na nedávny teroristický útok na Zámockej.

Peter Pellegrini, Richard Sulík

Politológ: Spolupráca SaS s Hlasom je politická realita. Ďalšie dýky do chrbta koalícia prežiť nemusí

03.12.2022 17:00

Hlas je pre Sulíka to najmenšie zlo a vládu s Petrom Pellegrinim by aktuálne zrejme uprednostnil pred vládou s Igorom Matovičom.

Miroslav Kollár / Spolu /

Spolu bude na sneme riešiť postup do volieb, má prísť aj Dzurinda

03.12.2022 15:21

Šéf strany Miroslav Kollár hovorí o spolupráci stredopravých strán.Tvrdí, že Dzurindov politický projekt je ideovo pripravený.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 74
Celková čítanosť: 323403x
Priemerná čítanosť článkov: 4370x

Autor blogu

Kategórie