Založ si blog

Najviac škody narobí usilovný blbec.

O nezmyselnosti celoplošného testovania, alebo skríningu, ako premiér pôvodný nezmysel zakódoval, odznelo veľa relevantných a fundovaných zdôvodnení. Každý, kto bol schopný počúvať (s porozumením) to pochopil. Pochopili to už aj Remišová, či Šeliga. Nepochopil to len terajší premiér a jeho oddaná štafáž. Každý iný vie, že testovanie nelieči, preto optimistické zdôvodnenie, že po testovaní je menej chorých ľudí je zavádzajúce. Zníženie chorobnosti je z dôvodu prirodzeného uzdravenia chorých, (žiaľ) úmrtí a obmedzenia pohybu ľudí. Ďalšou nezmyselnosťou považovať testovanie za niečo preukazné je, že pri testovaní sa netestuje vždy rovnaká „vzorka“. Líšia sa nielen počtom testovaných, ale aj ich zložením. Zoberme si napríklad počty z účasti na trojkolovom testovaní v Nitre – 1. 43 716, 2. 40 948, 3. 42 104, z celkového počtu obyvateľov v okrese 161 679. Pri účasti 1. kole 27,04%, 2. 25,33%, 3. 26,04%, sa všetky tri testované súbory mohli líšiť aj účastníkmi, teda vôbec nemuseli mať spoločný prienik. Určite sa nájdu okresy, kde je tento rozdiel ešte markantnejší. Nepresnosť je aj v tom, že zistení nakazení v jednotlivých kolách sa s najväčšou pravdepodobnosťou na ďalšom kole testovania nezúčastnia, nakoľko sú v 10 dňovej karanténe, ak už neležia v nemocnici. V jednom provládnom denníku na otázku: Znamená negatívny výsledok antigénového testu, že som zdravý? Znela odpoveď: „Nie. Negatívny antigénový test veľmi zjednodušene znamená, že v deň testovania nie ste infekčný. „Negatívny výsledok testu neznamená, že v sebe nemáte vírus. Neznamená ani to, že v najbližších dňoch nebudete infekčný. Aj pri negatívnom výsledku antigénového testu je potrebné dodržiavať všetky platné protiepidemické opatrenia,” pripomína ministerstvo zdravotníctva.

Takže, testovanie je na dve veci … , ale zrejme to slúži ako dobrý biznis malej TT firmičke.

Premiér, primátor Hattas, riaditeľ FN Nitra (ináč nominant OĽANO) unisono vyzdvihovali „úspech“ celoplošného testovania, či skríningu v tomto krajskom meste. Riaditeľ FN dokonca „potešil“ Nitranov, že budeme si musieť  zvyknúť na opakované testovanie niekoľko mesiacov, či aj rok. Podľa ministra zdravotníctva optimálne je opakovanie testovanie každých 5 dní. Podľa tejto logiky Nitrania by sa testovali podľa optimálneho variantu ministra až 73 krát! Super, to sa teším, že z nosa budeme mať franforce, teda tí, ktorí tam zakaždým pôjdu.

Je zaujímavé, že incidencia podľa testovania v Nitre postupne klesala z 2,13% – 1,02 – 0,77 (podľa Matoviča 3. kolo 1,01%), ale počet hospitalizovaných neklesá, ani po najväčšom znížení medzi 1. a 2. kolom, ba naopak. Podľa grafu z internetu, v okolitých krajinách, kde sa netestuje počet hospitalizovaných klesá, len na Slovensku, kde sa intenzívne testuje, počet hospitalizovaných kontinuálne rastie. Žiaľ, rastie aj počet úmrtí.

Zdroj: Denník N

Ďalší dôkaz o nezmyselnosti testovania je priamo z Úradu vlády. Po prepuknutí pandémie na úrade vlády, nám bolo povedané, v súvislosti s „prieserom“ podpredsedu Holého, že vláda sa testuje pravidelne každý týždeň, no a napriek tomu sa nakazila asi ½ vlády.

Naša súčasná vláda je skutočne krízová, nieže by riešila krízovú situáciu, ale krízu vytvára. Donedávna svoje rozhodnutia odôvodňovali jednoducho, „lebo Fico“. Teraz to odôvodňujú, „lebo tak sme sa dohodli“ – takto komentoval Matovič rozdelenie SK okresov na cca ½ hroších a ½ lepších, a to bez ohľadu na výšku incidencie.  „Ideme testovať 36 horších okresov. Ide o život, ide o zdravie, politika musí ísť bokom“ – zdôvodňoval Matovič na tlačovke svoje politické rozhodnutie. Bolo zaujímavé, ako Matovič zdôvodnil rozdelenie SK na tieto dve skupiny. S hranicou podľa % výskytu pozitivity na úrovni nad/pod 0,5% údajne nesúhlasil Sulík. Tento nový a nezmyselný „projekt“ navrhol Krajniak a s tým sa všetci stotožnili. No, hlúpe nápady môžu podporiť len hlúpi ľudia.

Slovensko je teda rozdelené na základe neúplných údajov podľa % výskytu z nepresných a o zdraví nič nevypovedajúcich Ag testov na odberných miestach, v sumáre za daný okres v komparácii s ďalšími okresmi. Takže aj obec s 0,0% sa musí testovať, keď iná obec v okrese „im to pokazí“. Matovič to „vysvetlil“ tým, že práve medzi obcami je intenzívnejší pohyb, čo v čase obmedzenia pohybu je ďalší jeho nezmysel.

Ako dlhoročný učiteľ som počul veľa hlúpych odpovedí, ale „traja mušketieri“, ako sa Matovič onehdá pomenoval, na tlačovke po zasadaní pandemickej komisie 27.1., prekonali všetky doterajšie. V tom jeho kolektíve chýbali už len dvaja – Naď a Krajniak, aby tam boli všetci jeho najväčší „múdrosráči“.

Na otázku novinára, či sa neuvažujú o výmene Matoviča na čele vlády odpovedal predseda poslaneckého klubu OĽANO Šipoš nasledovne: „Nevidím priestor na výmenu premiéra Matoviča. Pokiaľ viem, usilovne pracuje od rána do večera 7 dní v týždni“. Už starý vtip zo socializmu hovorí, že: „najhorší je usilovný blbec,“ ten narobí najviac škody. Zrejme je to pravda aj v prípade Matoviča, ktorému sa úspešne darí budovať „Slovenskú hlavu XXII“, ktorá je absurdnejšia ako tá Hellerova.

Kladné body pre I. Matoviča.

15.04.2021

Ak si osobujeme právo niekoho za zlé veci kritizovať, slušnosť káže, aby za dobré veci sme ho chválili. Platí to aj v prípade I. Matoviča, samozrejme. Niet veľa vecí za ktoré by sme ho mali chváliť, ak vôbec, ale za úmysel zlepšiť pandemickú situáciu na Slovensku nákupom ďalšej vakcíny si pochvalu určite zaslúži. Kritizovali sme, najmä jeho a jemu [...]

Ešte stále študent Mgr. J. Šeliga?

08.04.2021

Moju pozornosť upútal podnetný blog „Pán Mgr. Juraj Šeliga, aké právo Ste vlastne študovali?“ Keďže tento náš „múdry“ politik už dávnejšie mi je podozrivý, rozhodol som sa touto formou vyjadriť svoj súhlas s uvedeným blogom, ako aj s podstatnou časťou k tomu diskutujúcich. J. Šeliga nielen mňa, ale zrejme aj mnohých iných upútal svojou aktivitou [...]

Rusko ako agresor? Na vlastnom území?

05.04.2021

Tí, čo pozorne sledujete dianie nielen na Slovensku, ale aj vo svete, určite ste zaregistrovali správy tipu: „KYJEV, BRATISLAVA. Kým svet sa sústreďuje na dianie na východe Ukrajiny, Rusko posilňuje prítomnosť v Čiernom mori. Cieľom je napadnutie Ukrajiny z juhu, operácia na spôsob vylodenia spojencov v Normandii počas druhej svetovej vojny.“ – toto je citát [...]

navaľnyj

EÚ vyzvala na okamžité prepustenie Navaľného. USA hrozia následkami, ak zomrie

18.04.2021 22:00

Zdravotný stav Alexeja Navaľného sa rýchlo zhoršuje. Vo väzení v ruskej kolónii už viac ako dva týždne drží protestnú hladovku.

alžbeta kráľovná

Kráľovná po smrti princa Philipa neabdikuje, tvrdia odborníci

18.04.2021 20:28

Britská panovníčka sa už v minulosti vyjadrila, že tak, ako jej predchodcovia, aj ona plánuje zostať na britskom tróne až do svojej smrti.

babiš

Rusko recipročne vyhostí českých diplomatov. Babiš chce odtajniť vyšetrovania výbuchov

18.04.2021 17:46, aktualizované: 21:15

Rusko vracia odvetu za sobotňajšie vypovedanie 18 pracovníkov ruského veľvyslanectva v Prahe.

pocasie-19-4-2021

Prichádza týždeň, v ktorom počasie bude opäť pripomínať jar

18.04.2021 17:27

Jar sa začne opatrne vracať, teploty budu postupne stúpať. Nečakejte zásadné skoky, ale je nádej, že na konci týždňa sa nevrátime späť do zimy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 28
Celková čítanosť: 157561x
Priemerná čítanosť článkov: 5627x

Autor blogu

Kategórie