Založ si blog

Chcel by som byť teraz u nás psom, alebo prečo to majú psy lepšie.

Je ťažká doba, obzvlášť na Slovensku. Nielenže nás gniavi Covid, ale aj naša vláda. Rozhodne je kríza. Aj vláda je krízová, nieže by krízu riešila, ale ju vytvára, znásobuje, zosilňuje. Týka sa to nášho každodenného života. Zmätky, ktoré vytvára a ako zmätočne riadi štát, môžeme vidieť v priamom prenose. Ako zasadá vláda, tento náš najvyšší výkonný orgán, sme mohli vidieť, resp. počuť, aj z nedávno zverejneného zvukového záznamu priamo od I. Matoviča. O zmätkoch a nejasnostiach hovoria, hoci nechtiac, aj niektorí ministri. Hlasujú o uznesení, ktoré nie je pripravene a aj najinteligentnejšia ministerka tejto vlády (nemyslím Remišovú) sa musí spýtať, o čom idú vlastne hlasovať. Alebo minister Krajniak, po 9 hodinovom rokovaní oznámi, že ministri za ich stranu nepodporí rozhodnutie vlády, „Takýto trojdňový chaos, aký tu bol, nemôže pokračovať a nebudeme sa na ňom ďalej podieľať.“ . „Trojdňový chaos“, ktorý vytvárajú ONI, vláda ako celok. Musí to byť už úplné intelektuálne dno, keď jeden z najvýraznejších kritikov vlády R. Fica, píše o nápade povoľovať výnimky zo zákazu vychádzania sms – kami: „…až do akých šialenstiev môže vyústiť, ak v režime tiesňového (stresového) rozhodovania dlhodobo ocitne zostava mentálne indisponovaných politikov.“ (Cit. Denník SME). Veľavravný je aj komentár B. Bezáka: „Na dnešnej tlačovke dostal minister Heger otázku, či mu nepripadá neúctivé voči občanom, že opatrenia, ktoré majú platiť od pondelka, ohlasujú v piatok večer. Povedal, že mu to pripadá neúctivé, ale politika je umenie možného. Ale kdeže. Práve naopak. Občania sa na Slovensku cítia ako onuce, lebo vládna politika je diletantstvom nemožných.

Títo mentálne indisponovaní diletanti, ktorí sa náhodou ocitli v roli politikov vytvárajú zmätky, ktoré nám negatívne zasahujú do každodenného života. Veľa sa o tom napísalo, či už z pera novinárov, alebo aj tu blogujúcich čitateľov či diskutujúcich.

K dnešnému dňu máme vyše 5 tis. úmrtí, a to len na Covid. Kto vie, koľko je to s Covidom, alebo aj bez neho. Nestačí, že zúri pandémia, už nie je dostupná ani bežná lekárska starostlivosť. Koľko ľudí zomrelo z dôvodu neposkytnutia včas (aj) bežnej lekárskej pomoci. Mám kolegu, ktorého mali operovať už vlani. Obvodný lekár mu vtedy neodporúčal ísť do nemocnice, lebo dúfal, že časom sa situácia v nemocniciach zlepší. Zhoršila sa, teraz už neoperujú takmer nikoho, kto nemá smrť na jazyku. Sused sa nakazil Covidom. Obvodný lekár mu odporučil, aby radšej zostal doma. Až sa jeho zdravotný stav natoľko zhoršil, že museli zavolať pohotovosť. Záchranár odporučil zostať doma s tým, že je vyššia pravdepodobnosť uzdravenia keď zostane doma, ako keď pôjde do (nitrianskej) nemocnice. Tak si zaobstaral (asi za 6 tis.) kyslíkový generátor, ktorý celú rodinu doslova udržal pri živote. Uzdravil sa, aj preto, že zostal doma.

Aby som neuvádza príklady len zo svojho okolia, úryvok z Pravdy zo dňa 5.2. „Rozvrat v priamom prenose. K lekárovi sa dnes tak ľahko nedostanete a potom už môže byť neskoro…, … To, čo sme ešte pred rokom považovali za samozrejmé a nemenné, sa rúca. Prístup k zdravotnej starostlivosti je obmedzený a dôsledky môžu byť vážne…. Pacient v čase korony často nedostane ošetrenie včas a jeho stav sa môže kvôli tomu úplne zbytočne zhoršiť. Ak by dostal liečbu hneď, nemuselo by k tomu vôbec prísť. Na Slovensku je už takých prípadov určite viac než dosť.“ …, atď.

Paradoxne vyznievajú slová pobúrenia do amplióna spred roka, vtedy ešte opozičného politika I. Matoviča, pred Úradom vlády pri pálení 5 tis. sviečok, že za smrť týchto ľudí môže (Ficova ) vláda z dôvodu rozkradnutého zdravotníctva. No, nie je ten život paradoxný? Matovič teraz mlčí.

Ako som prišiel na to, prečo je lepšie byť teraz psom. Môj pes, tzv. pouličná zmes, prestal žrať, zosmutnel. Zobral som ho k veterinárovi, bez predbežného teledohovoru a takmer bez čakania ho vyšetril. Zistil nádor na slezine. Dilemu operovať či utratiť, sme vyriešili v prospech operácie. Na druhý (!) deň ho zoperovali a na tretí ešte dostal infúziu a lieči sa. Prosím, to všetko za tri dni! Ktorý onkopacient – človek by sa s týmto mohol pochváliť?

Byť psom, v dnešnej dobe na Slovensku, má okrem rýchlej a adekvátnej zdravotnej starostlivosti, aj ďalšie, nezanedbateľné výhody. Aspoň niektoré:

  • Môže ísť von sa venčiť bez „modrého“ papierika – priepustky,
  • nemusí mať ani mobil na povolenie výnimky z vychádzania, ak to predsa len vláda zavedie,
  • na vychádzku môže zobrať aj mňa, svojho gazdu, za čo som mu veľmi povďačný,
  • nešťúrajú sa mu týždenne v nose,
  • netestujú ho Ag testami, ktorými testujú ľudí, nakoľko Matovič povedal, že: tými testami (čo nakúpil Sulík) by netestoval ani psa. Predpokladám, že ako premiér, vie o čom hovorí? (alebo on nikdy nevie o čom hovorí?),
  • nemusí sa so svojimi mladými on-line vzdelávať z domu, ako mladí ľudia už takmer 6 mesiacov,
  • nerieši dilemu ako chodiť do práce a či nedostane nakoniec aj tak výpoveď,
  • nesleduje tlačové besedy vlády, najmä Matoviča a jeho „roztlieskavačov“, nesleduje politiku, teda sa nestresuje,
  • atď., atď.

No povedzte, nie je u nás dnes lepšie psom ako ľuďom?

Kladné body pre I. Matoviča.

15.04.2021

Ak si osobujeme právo niekoho za zlé veci kritizovať, slušnosť káže, aby za dobré veci sme ho chválili. Platí to aj v prípade I. Matoviča, samozrejme. Niet veľa vecí za ktoré by sme ho mali chváliť, ak vôbec, ale za úmysel zlepšiť pandemickú situáciu na Slovensku nákupom ďalšej vakcíny si pochvalu určite zaslúži. Kritizovali sme, najmä jeho a jemu [...]

Ešte stále študent Mgr. J. Šeliga?

08.04.2021

Moju pozornosť upútal podnetný blog „Pán Mgr. Juraj Šeliga, aké právo Ste vlastne študovali?“ Keďže tento náš „múdry“ politik už dávnejšie mi je podozrivý, rozhodol som sa touto formou vyjadriť svoj súhlas s uvedeným blogom, ako aj s podstatnou časťou k tomu diskutujúcich. J. Šeliga nielen mňa, ale zrejme aj mnohých iných upútal svojou aktivitou [...]

Rusko ako agresor? Na vlastnom území?

05.04.2021

Tí, čo pozorne sledujete dianie nielen na Slovensku, ale aj vo svete, určite ste zaregistrovali správy tipu: „KYJEV, BRATISLAVA. Kým svet sa sústreďuje na dianie na východe Ukrajiny, Rusko posilňuje prítomnosť v Čiernom mori. Cieľom je napadnutie Ukrajiny z juhu, operácia na spôsob vylodenia spojencov v Normandii počas druhej svetovej vojny.“ – toto je citát [...]

navaľnyj

EÚ vyzvala na okamžité prepustenie Navaľného. USA hrozia následkami, ak zomrie

18.04.2021 22:00

Zdravotný stav Alexeja Navaľného sa rýchlo zhoršuje. Vo väzení v ruskej kolónii už viac ako dva týždne drží protestnú hladovku.

alžbeta kráľovná

Kráľovná po smrti princa Philipa neabdikuje, tvrdia odborníci

18.04.2021 20:28

Britská panovníčka sa už v minulosti vyjadrila, že tak, ako jej predchodcovia, aj ona plánuje zostať na britskom tróne až do svojej smrti.

babiš

Rusko recipročne vyhostí českých diplomatov. Babiš chce odtajniť vyšetrovania výbuchov

18.04.2021 17:46, aktualizované: 21:15

Rusko vracia odvetu za sobotňajšie vypovedanie 18 pracovníkov ruského veľvyslanectva v Prahe.

pocasie-19-4-2021

Prichádza týždeň, v ktorom počasie bude opäť pripomínať jar

18.04.2021 17:27

Jar sa začne opatrne vracať, teploty budu postupne stúpať. Nečakejte zásadné skoky, ale je nádej, že na konci týždňa sa nevrátime späť do zimy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 28
Celková čítanosť: 157541x
Priemerná čítanosť článkov: 5626x

Autor blogu

Kategórie