Založ si blog

Ďalší tupci vo vláde I. Matoviča?

Naši páni ministri nás dennodenne presviedčajú, že na svoj úrad nedorástli. Už sú tam takmer 10 mesiacov, ich opakované chyby a nezmyselné vyjadrenia nasvedčujú, že nemajú ani nádej do svojich funkcií dorásť. Žiaľ, boli „vytiahnutí“ šašom, ako to aj ON o sebe hovoril, a zostali len klaunmi.

Tak napr. minister vnútra, opravdivý generál, ako to o ňom hovoril Matovič pri nominovaní, nevie rozlíšiť štátny smútok pred daním úcty pre dlhoročného zomrelého zamestnanca. V slušných inštitúciách býva dobrým zvykom, pri úmrtí svojho (aj bývalého) zamestnanca uctiť si ho vyvesením čiernej zástavy. Keďže Mikulec (je asi) jednoduchšieho myslenia a neurobil to pri úmrtí generála Lučanského sám od seba, požiadala o to manželka gen. Lučanského. Cit. z denníka: „O vyvesenie čiernej vlajky ako poctu nebohému policajnému prezidentovi Milanovi Lučanskému žiada jeho manželka. Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) však hovorí nie, vraj neboli naplnené podmienky vyhlásenia štátneho smútku.

Pán minister Mikulec, nejde o štátny smútok, ale o úctu k dlhoročnému a úspešnému zamestnancovi! On, na rozdiel od vás, bol dlhoročným zamestnancom ministerstva vnútra a prešiel všetkými kariérnymi stupňami. Štátny smútok vy, ako minister, ani nemôžete vyhlásiť. ((3) Spustenie štátnej vlajky pri štátnom smútku trvá v čase určenom v rozhodnutí vlády Slovenskej republiky.- cit. zo zákona)

Štátny smútok sa vyjadruje štátnou vlajkou, spustenou na pól žrde. Používanie štátnej vlajky a nepoužívanie čiernej vlajky upravuje totiž zákon o štátnych symboloch. Ak vy neviete čítať s porozumením, máte tam (asi) dosť ľudí, ktorí to snáď pochopia a vám vysvetlia. Ak tam takých nemáte, tak je to tu: “ Zákon č. 63/1993 Z. z. Zákon Národnej rady Slovenskej republiky o štátnych symboloch Slovenskej republiky a ich používaní v znení neskorších zmien a doplnkov“. §8 ods. (10) Pri štátnom smútku sa štátna vlajka spúšťa do pol žrde.“. Pani Lučanská žiadala o vyvesenie čiernej vlajky!

Keďže podľa zákona : „(1) Dohľad nad dodržiavaním tohto zákona vykonáva Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky …“, mohli by ste poznať znenie tohto zákona a vedieť jednotlivé paragrafy aj interpretovať.

Minulá vláda, ktorú vy vždy kritizujete, vyjadrenie smútku vyjadrila čiernou vlajkou napríklad na budovách štátnej správy a samosprávy, keď bol zavraždený Ján Kuciak a jeho snúbenica.

Táto vláda, ktorú jeden bloger v Pravde nazýva „organizovaná zločinecká skupina“, je nielen hlúpa, ale aj arogantná. Podpredseda vlády pre legislatívu – tiež unikátne portefeuille, by mal byť prvý, ktorý dodržuje zákony a nariadenia. Je o ňom známe, že v čase, keď pri ceste z Veľkej Británie bol potrebný test na Covid, úplne to odignoroval. (Ak by ho mal, bol by predložil na opakovanú výzvu tlače). Poznám študentku študujúcu v St. Leonard’s. Keď chcela prísť domov na Vianoce, zaplatila 140 Libier za test a ďalších 70 € pri ceste späť. Prečo by to robil aj „nadčlovek“ a papaláš Holý?

Celá koalícia je vôbec v znamení papalášstva. Pred zasadaním koaličnej rady v nemocničnej izbe u Kollára v čase zákazu návštev, Sulík v TV prehlásil, že „keby prišiel Kollár z nemocnice, ľudia by to považovali za papalášstvo“. Dnes to hodnotí ináč: „Ísť na rokovanie Koaličnej rady do Nemocnice sv. Michala v Bratislave za predsedom Národnej rady Borisom Kollárom (Sme rodina), ktoré sa konalo koncom novembra, bol nesprávny krok. Keď som tam bol pozvaný, tak som si myslel, že je to všetko zabezpečené a všetko je v poriadku.“ Vždy „mudruje“, teraz sa zahral na nevinného a nevedomého, teda blbečka. Občan musí vedieť, či niekam môže ísť, aby nedostal pokutu, podpredseda vlády si myslí, „že je všetko v poriadku“. Kde sú tí, ktorí bežného občana pokutujú a po nich ani pes neštekne!

Z rozhovoru Sulíka pre portál Webnoviny.sk vyberám ešte jednu časť: „Museli sme rokovať o veľmi dôležitej téme, a to o voľbe generálneho prokurátora. A keď raz generálneho prokurátora volí parlament, tak predseda parlamentu je tam kľúčová osoba.“ Zaujímavé, prečo Sulík voľbu iného GP riešil (opakovane) s Kočnerom?

Foto: Screenshot z videa – Internet. Sulík doma u Kočnera

Skutočne rozmýšľam, či fakt táto vláda nie je „organizovaná zločinecká skupina tupcov a arogantných papalášov“!

Kladné body pre I. Matoviča.

15.04.2021

Ak si osobujeme právo niekoho za zlé veci kritizovať, slušnosť káže, aby za dobré veci sme ho chválili. Platí to aj v prípade I. Matoviča, samozrejme. Niet veľa vecí za ktoré by sme ho mali chváliť, ak vôbec, ale za úmysel zlepšiť pandemickú situáciu na Slovensku nákupom ďalšej vakcíny si pochvalu určite zaslúži. Kritizovali sme, najmä jeho a jemu [...]

Ešte stále študent Mgr. J. Šeliga?

08.04.2021

Moju pozornosť upútal podnetný blog „Pán Mgr. Juraj Šeliga, aké právo Ste vlastne študovali?“ Keďže tento náš „múdry“ politik už dávnejšie mi je podozrivý, rozhodol som sa touto formou vyjadriť svoj súhlas s uvedeným blogom, ako aj s podstatnou časťou k tomu diskutujúcich. J. Šeliga nielen mňa, ale zrejme aj mnohých iných upútal svojou aktivitou [...]

Rusko ako agresor? Na vlastnom území?

05.04.2021

Tí, čo pozorne sledujete dianie nielen na Slovensku, ale aj vo svete, určite ste zaregistrovali správy tipu: „KYJEV, BRATISLAVA. Kým svet sa sústreďuje na dianie na východe Ukrajiny, Rusko posilňuje prítomnosť v Čiernom mori. Cieľom je napadnutie Ukrajiny z juhu, operácia na spôsob vylodenia spojencov v Normandii počas druhej svetovej vojny.“ – toto je citát [...]

navaľnyj

EÚ vyzvala na okamžité prepustenie Navaľného. USA hrozia následkami, ak zomrie

18.04.2021 22:00

Zdravotný stav Alexeja Navaľného sa rýchlo zhoršuje. Vo väzení v ruskej kolónii už viac ako dva týždne drží protestnú hladovku.

alžbeta kráľovná

Kráľovná po smrti princa Philipa neabdikuje, tvrdia odborníci

18.04.2021 20:28

Britská panovníčka sa už v minulosti vyjadrila, že tak, ako jej predchodcovia, aj ona plánuje zostať na britskom tróne až do svojej smrti.

babiš

Rusko recipročne vyhostí českých diplomatov. Babiš chce odtajniť vyšetrovania výbuchov

18.04.2021 17:46, aktualizované: 21:15

Rusko vracia odvetu za sobotňajšie vypovedanie 18 pracovníkov ruského veľvyslanectva v Prahe.

pocasie-19-4-2021

Prichádza týždeň, v ktorom počasie bude opäť pripomínať jar

18.04.2021 17:27

Jar sa začne opatrne vracať, teploty budu postupne stúpať. Nečakejte zásadné skoky, ale je nádej, že na konci týždňa sa nevrátime späť do zimy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 28
Celková čítanosť: 157553x
Priemerná čítanosť článkov: 5627x

Autor blogu

Kategórie