Založ si blog

Ďalší tupci vo vláde I. Matoviča?

Naši páni ministri nás dennodenne presviedčajú, že na svoj úrad nedorástli. Už sú tam takmer 10 mesiacov, ich opakované chyby a nezmyselné vyjadrenia nasvedčujú, že nemajú ani nádej do svojich funkcií dorásť. Žiaľ, boli „vytiahnutí“ šašom, ako to aj ON o sebe hovoril, a zostali len klaunmi.

Tak napr. minister vnútra, opravdivý generál, ako to o ňom hovoril Matovič pri nominovaní, nevie rozlíšiť štátny smútok pred daním úcty pre dlhoročného zomrelého zamestnanca. V slušných inštitúciách býva dobrým zvykom, pri úmrtí svojho (aj bývalého) zamestnanca uctiť si ho vyvesením čiernej zástavy. Keďže Mikulec (je asi) jednoduchšieho myslenia a neurobil to pri úmrtí generála Lučanského sám od seba, požiadala o to manželka gen. Lučanského. Cit. z denníka: „O vyvesenie čiernej vlajky ako poctu nebohému policajnému prezidentovi Milanovi Lučanskému žiada jeho manželka. Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) však hovorí nie, vraj neboli naplnené podmienky vyhlásenia štátneho smútku.

Pán minister Mikulec, nejde o štátny smútok, ale o úctu k dlhoročnému a úspešnému zamestnancovi! On, na rozdiel od vás, bol dlhoročným zamestnancom ministerstva vnútra a prešiel všetkými kariérnymi stupňami. Štátny smútok vy, ako minister, ani nemôžete vyhlásiť. ((3) Spustenie štátnej vlajky pri štátnom smútku trvá v čase určenom v rozhodnutí vlády Slovenskej republiky.- cit. zo zákona)

Štátny smútok sa vyjadruje štátnou vlajkou, spustenou na pól žrde. Používanie štátnej vlajky a nepoužívanie čiernej vlajky upravuje totiž zákon o štátnych symboloch. Ak vy neviete čítať s porozumením, máte tam (asi) dosť ľudí, ktorí to snáď pochopia a vám vysvetlia. Ak tam takých nemáte, tak je to tu: “ Zákon č. 63/1993 Z. z. Zákon Národnej rady Slovenskej republiky o štátnych symboloch Slovenskej republiky a ich používaní v znení neskorších zmien a doplnkov“. §8 ods. (10) Pri štátnom smútku sa štátna vlajka spúšťa do pol žrde.“. Pani Lučanská žiadala o vyvesenie čiernej vlajky!

Keďže podľa zákona : „(1) Dohľad nad dodržiavaním tohto zákona vykonáva Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky …“, mohli by ste poznať znenie tohto zákona a vedieť jednotlivé paragrafy aj interpretovať.

Minulá vláda, ktorú vy vždy kritizujete, vyjadrenie smútku vyjadrila čiernou vlajkou napríklad na budovách štátnej správy a samosprávy, keď bol zavraždený Ján Kuciak a jeho snúbenica.

Táto vláda, ktorú jeden bloger v Pravde nazýva „organizovaná zločinecká skupina“, je nielen hlúpa, ale aj arogantná. Podpredseda vlády pre legislatívu – tiež unikátne portefeuille, by mal byť prvý, ktorý dodržuje zákony a nariadenia. Je o ňom známe, že v čase, keď pri ceste z Veľkej Británie bol potrebný test na Covid, úplne to odignoroval. (Ak by ho mal, bol by predložil na opakovanú výzvu tlače). Poznám študentku študujúcu v St. Leonard’s. Keď chcela prísť domov na Vianoce, zaplatila 140 Libier za test a ďalších 70 € pri ceste späť. Prečo by to robil aj „nadčlovek“ a papaláš Holý?

Celá koalícia je vôbec v znamení papalášstva. Pred zasadaním koaličnej rady v nemocničnej izbe u Kollára v čase zákazu návštev, Sulík v TV prehlásil, že „keby prišiel Kollár z nemocnice, ľudia by to považovali za papalášstvo“. Dnes to hodnotí ináč: „Ísť na rokovanie Koaličnej rady do Nemocnice sv. Michala v Bratislave za predsedom Národnej rady Borisom Kollárom (Sme rodina), ktoré sa konalo koncom novembra, bol nesprávny krok. Keď som tam bol pozvaný, tak som si myslel, že je to všetko zabezpečené a všetko je v poriadku.“ Vždy „mudruje“, teraz sa zahral na nevinného a nevedomého, teda blbečka. Občan musí vedieť, či niekam môže ísť, aby nedostal pokutu, podpredseda vlády si myslí, „že je všetko v poriadku“. Kde sú tí, ktorí bežného občana pokutujú a po nich ani pes neštekne!

Z rozhovoru Sulíka pre portál Webnoviny.sk vyberám ešte jednu časť: „Museli sme rokovať o veľmi dôležitej téme, a to o voľbe generálneho prokurátora. A keď raz generálneho prokurátora volí parlament, tak predseda parlamentu je tam kľúčová osoba.“ Zaujímavé, prečo Sulík voľbu iného GP riešil (opakovane) s Kočnerom?

Foto: Screenshot z videa – Internet. Sulík doma u Kočnera

Skutočne rozmýšľam, či fakt táto vláda nie je „organizovaná zločinecká skupina tupcov a arogantných papalášov“!

Biblické paralely súčasnosti. Matovič a Kaifáš, Čaputová a Ponský Pilát?

05.01.2021

Príbeh starý asi 2 tis. rokov o odsúdení a ukrižovaní Ježiša je všeobecne známy. Pre pripomenutie som si požičal niekoľko riadkov z príslušnej literatúry: 1) Skôr než sa začal súdny proces, bolo rozhodnuté, že Ježiš musí zomrieť (Jn 11, 50; Mk 14,1)12. Nehľadelo sa na neho ako na nevinného, prv než sa mu dokázala vina. 2) Vyhľadali falošných [...]

Ako si niektorí menia názory. Kuciak – Lučanský.

04.01.2021

Slovensko za niekoľko málo rokov zažíva dve (tri) tragické úmrtia. Keďže väčšina z nás nemá „krátku“ pamäť a aj Internet pomáha, je zaujímavé sledovať ako na tieto dve vraždy reagujú, resp. nereagujú naše politické špičky. (Tu dodávam, že nechcem špekulovať či v prípade gen. Lučanského ide o vraždu, resp. samovraždu.) Ak ide o samovraždu, [...]

#All For Milan!

02.01.2021

Bolo nadmieru trápne, zavádzajúce a pre občanov Slovenska urážlivé, ako najvyšší predstavitelia štátu – ministri a štátni úradníci sa usilovali vysvetliť „náhodné“ seba zranenie gen. Lučanského. Ich výkon bol hodný najhorších absolventov pomocnej školy. Báchorky, ktorými sa usilovali presvedčiť občanov SR o náhodnom a malom zranení gen. [...]

pocasie-16-1-2021

Slovensko zmrzne. Spadnú teploty pod mínus 20 °C?

16.01.2021 00:00

Počas víkendu sa poriadne zozimí a na jeho konci môžu teploty na niektorých miestach klesnúť poriadne hlboko.

Jake Angeli / Jacob Chansley /

Simpsonovci nepredpovedali útok na Kongres, obrázok i na Slovensku zdieľali stovky ľudí

15.01.2021 19:30

Obrázok bol graficky upravený a nepochádza zo žiadnej skutočnej epizódy Simpsonovcov, čo potvrdil aj jeden zo scenáristov a producentov seriálu Matt Selman.

Očkovanie / Vakcína / Koronavírus / Covid /

Dánsko je v očkovaní proti Covidu lídrom EÚ, 80 percent Dánov chce vakcínu

15.01.2021 18:33

Rýchlosť očkovania súvisí s tým, že Dánsko všetky použiteľné vakcíny okamžite aplikuje. Podľa vlády vakcíny, ktoré sa dotknú dánskej pôdy, treba okamžite použiť.

F16 / Stíhačka /

Rusko po USA odstúpilo od Zmluvy o otvorenom nebi, Biden pripustil eskaláciu napätia

15.01.2021 17:35

Zmluva podpísaná v roku 1992 mala za cieľ budovať dôveru medzi Ruskom a Západom po skončení studenej vojny a bola vnímaná ako dôležitý nástroj medzinárodnej kontroly zbrojenia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 16
Celková čítanosť: 118616x
Priemerná čítanosť článkov: 7414x

Autor blogu

Kategórie