Založ si blog

Ďalší tupci vo vláde I. Matoviča?

Naši páni ministri nás dennodenne presviedčajú, že na svoj úrad nedorástli. Už sú tam takmer 10 mesiacov, ich opakované chyby a nezmyselné vyjadrenia nasvedčujú, že nemajú ani nádej do svojich funkcií dorásť. Žiaľ, boli „vytiahnutí“ šašom, ako to aj ON o sebe hovoril, a zostali len klaunmi.

Tak napr. minister vnútra, opravdivý generál, ako to o ňom hovoril Matovič pri nominovaní, nevie rozlíšiť štátny smútok pred daním úcty pre dlhoročného zomrelého zamestnanca. V slušných inštitúciách býva dobrým zvykom, pri úmrtí svojho (aj bývalého) zamestnanca uctiť si ho vyvesením čiernej zástavy. Keďže Mikulec (je asi) jednoduchšieho myslenia a neurobil to pri úmrtí generála Lučanského sám od seba, požiadala o to manželka gen. Lučanského. Cit. z denníka: „O vyvesenie čiernej vlajky ako poctu nebohému policajnému prezidentovi Milanovi Lučanskému žiada jeho manželka. Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) však hovorí nie, vraj neboli naplnené podmienky vyhlásenia štátneho smútku.

Pán minister Mikulec, nejde o štátny smútok, ale o úctu k dlhoročnému a úspešnému zamestnancovi! On, na rozdiel od vás, bol dlhoročným zamestnancom ministerstva vnútra a prešiel všetkými kariérnymi stupňami. Štátny smútok vy, ako minister, ani nemôžete vyhlásiť. ((3) Spustenie štátnej vlajky pri štátnom smútku trvá v čase určenom v rozhodnutí vlády Slovenskej republiky.- cit. zo zákona)

Štátny smútok sa vyjadruje štátnou vlajkou, spustenou na pól žrde. Používanie štátnej vlajky a nepoužívanie čiernej vlajky upravuje totiž zákon o štátnych symboloch. Ak vy neviete čítať s porozumením, máte tam (asi) dosť ľudí, ktorí to snáď pochopia a vám vysvetlia. Ak tam takých nemáte, tak je to tu: “ Zákon č. 63/1993 Z. z. Zákon Národnej rady Slovenskej republiky o štátnych symboloch Slovenskej republiky a ich používaní v znení neskorších zmien a doplnkov“. §8 ods. (10) Pri štátnom smútku sa štátna vlajka spúšťa do pol žrde.“. Pani Lučanská žiadala o vyvesenie čiernej vlajky!

Keďže podľa zákona : „(1) Dohľad nad dodržiavaním tohto zákona vykonáva Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky …“, mohli by ste poznať znenie tohto zákona a vedieť jednotlivé paragrafy aj interpretovať.

Minulá vláda, ktorú vy vždy kritizujete, vyjadrenie smútku vyjadrila čiernou vlajkou napríklad na budovách štátnej správy a samosprávy, keď bol zavraždený Ján Kuciak a jeho snúbenica.

Táto vláda, ktorú jeden bloger v Pravde nazýva „organizovaná zločinecká skupina“, je nielen hlúpa, ale aj arogantná. Podpredseda vlády pre legislatívu – tiež unikátne portefeuille, by mal byť prvý, ktorý dodržuje zákony a nariadenia. Je o ňom známe, že v čase, keď pri ceste z Veľkej Británie bol potrebný test na Covid, úplne to odignoroval. (Ak by ho mal, bol by predložil na opakovanú výzvu tlače). Poznám študentku študujúcu v St. Leonard’s. Keď chcela prísť domov na Vianoce, zaplatila 140 Libier za test a ďalších 70 € pri ceste späť. Prečo by to robil aj „nadčlovek“ a papaláš Holý?

Celá koalícia je vôbec v znamení papalášstva. Pred zasadaním koaličnej rady v nemocničnej izbe u Kollára v čase zákazu návštev, Sulík v TV prehlásil, že „keby prišiel Kollár z nemocnice, ľudia by to považovali za papalášstvo“. Dnes to hodnotí ináč: „Ísť na rokovanie Koaličnej rady do Nemocnice sv. Michala v Bratislave za predsedom Národnej rady Borisom Kollárom (Sme rodina), ktoré sa konalo koncom novembra, bol nesprávny krok. Keď som tam bol pozvaný, tak som si myslel, že je to všetko zabezpečené a všetko je v poriadku.“ Vždy „mudruje“, teraz sa zahral na nevinného a nevedomého, teda blbečka. Občan musí vedieť, či niekam môže ísť, aby nedostal pokutu, podpredseda vlády si myslí, „že je všetko v poriadku“. Kde sú tí, ktorí bežného občana pokutujú a po nich ani pes neštekne!

Z rozhovoru Sulíka pre portál Webnoviny.sk vyberám ešte jednu časť: „Museli sme rokovať o veľmi dôležitej téme, a to o voľbe generálneho prokurátora. A keď raz generálneho prokurátora volí parlament, tak predseda parlamentu je tam kľúčová osoba.“ Zaujímavé, prečo Sulík voľbu iného GP riešil (opakovane) s Kočnerom?

Foto: Screenshot z videa – Internet. Sulík doma u Kočnera

Skutočne rozmýšľam, či fakt táto vláda nie je „organizovaná zločinecká skupina tupcov a arogantných papalášov“!

Umelá inteligencia vo vojne?

17.03.2023

Nedávno som niekde čítal, že pravdepodobne do boja nad Ukrajinou môžu zasiahnuť stovky dronov s umelou inteligenciou. O umelej inteligencii (UI) sa v ostatnom období veľa hovorí, aj v súvislosti so spustením skúšobnej prevádzky „umelej inteligencie“ (tuším) na SAV. Samozrejme, systém má obmedzenia, svoje limity, ako sa aj uvádza: May occasionally [...]

Mala by Kurilovská odstúpiť? Už dávno!

15.03.2023

Nedávno sme mohli v správach sledovať tragickú udalosť na policajnej akadémii. Išlo o vážne poranenie strelnou zbraňou, ktorá v krúžku nemala čo robiť a už vôbec nie s ostrím nábojom. O túto „udalosť“ nešlo pri policajnej prestrelke, ale v škole, aj keď v mimovyučovacom procese, teda zrejme na streleckom krúžku. Vžime sa do [...]

Nespravodlivo vysťahovaní …

11.03.2023

Poznámky k článku M. Čaploviča: Štyria Matovičovi poslanci blúznia o možnom pamätnom dni (Pravda 8.3.2023) Pán redaktor M. Čaplovič napísal v Pravde “názor” pod názvom “ Štyria Matovičovi poslanci blúznia o možnom pamätnom dni”, v ktorom spochybnil ich úsilie aby parlament vyhlásil 12. apríl za Deň nespravodlivo vysťahovaných a odvlečených [...]

Krajniak

Podľa Krajniaka by Čaputovej úradnícka vláda podporu u poslancov nenašla

01.04.2023 12:55

Podľa ministra by sa týmto krokom prehĺbil chaos o ďalší prvok, ktorý by bol na politickej scéne.

Pistorius

Berlín má problém. Armáda chýbajúcu výzbroj do roku 2030 nenahradí

01.04.2023 12:30

Bundeswehr od konca studenej vojny trpí nedostatočnými investíciami.

Putin

Spriaznená Čína a India, Západ nepriateľ. Putin podpísal smerovanie politiky

01.04.2023 11:40

V dokumente sa tiež opisuje Rusko ako „štátna civilizácia“.

pápež

„Som stále nažive“, žartoval pápež František po prepustení z nemocnice

01.04.2023 11:05, aktualizované: 13:16

Hlava katolíckej cirkvi po odchode z nemocnice tiež objala manželov, ktorí počas noci na sobotu prišli o päťročnú dcéru.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 105
Celková čítanosť: 414674x
Priemerná čítanosť článkov: 3949x

Autor blogu

Kategórie