Založ si blog

#All For Milan!

Bolo nadmieru trápne, zavádzajúce a pre občanov Slovenska urážlivé, ako najvyšší predstavitelia štátu – ministri a štátni úradníci sa usilovali vysvetliť „náhodné“ seba zranenie gen. Lučanského. Ich výkon bol hodný najhorších absolventov pomocnej školy. Báchorky, ktorými sa usilovali presvedčiť občanov SR o náhodnom a malom zranení gen. Lučanského vo väzbe, boli od začiatku priehľadným klamstvom. V prísne stráženej väznici, dobre trénovaný generál polície sa pošmykne a na posteli si „trocha“ zraní oko, len tak trošku, že potom ešte posilňuje a praskne mu cieva v oku. Už z fotografií z väznice vidieť, že tam nie je kde sa pošmyknúť a poschodová posteľ nemá ostré hrany kde by sa mohlo ublížiť. Nevidel som žiadnu posteľ na ktorom si vybijem oko a spôsobím si zranenie hodné 90 min. (alebo 11 hodinovej?) operácii v plnej anestézii. Ďalšia náhoda – so zdravím chlapom sa prevráti invalidný vozík tak, že si viditeľne zraní temeno hlavy. Invalidné vozíky sú konštruované tak, aby boli stabilné a keď sa zaťažia váhou (podľa môjho odhadu) 120 kg trénovaného chlapa, tak ešte získa na stabilite. Ak by sa aj prevrátil, gen. Lučanský bol v takej fyzickej kondícii, aby svoj pád vedel korigovať a už vôbec neudrieť si temeno hlavy! To ho musel niekto poriadne (chlapsky) odzadu ovaliť!

Najhoršie na tom je to, že zjavne klamala aj následne komisia, čo to prešetrovala udalosti spolu s prokurátormi. To, „že všetko bolo v zmysle predpisov“, nám tlmočili Kolíková a generálny prokurátor.

To, že to bolo celé jedno obrovské klamstvo, vidieť z „uniknutého“ zdravotného záznamu gen. Lučanského.  Podľa tejto lekárskej správy sa gen. Lučanský podrobil operácii oka pre pomliaždenie očnej gule a tkanív očnice. Podľa správy mal zranené pravé oko, krvný výron tlačil na očnú guľu. Počas operácie mu lekári odstránili nahromadenú krv a uvoľnili tlak v pravej očnici. Zákrok bol vykonaný v celkovej anestézii.(cit. Pravda)

Korunu celému klamstvu nasadili ministri Naď a Mikulec. Opäť cituje denník: „ (Naď) Bránil prácu ružomberských lekárov slovami, že „po cca 90-minútovej operácii sa pacientovi výrazne vylepšil zrak“. „Prácu ružomberských lekárov“ nikto nespochybňuje. Z vyjadrenia Naďa môžem dedukovať, že gen. Lučanský vlastne v Prešove nebol väznený za najprísnejších podmienok, ale bol na zdravotnej rekondícii, keď mu „výrazne zlepšili zrak“! No povedzte, takéto niečo môže prehlásiť len vôl, alebo ako Matovič hovorí, niekto s EQ 10 (neviem, odkiaľ to EQ = 10 u Sulíka má, síce keď má IQ 80?)!, ale že to zrovna musí byť náš minister obrany!??? V súvislosti s ním ma nevdojak napadá výrok Švejka: „.. náš císař pán je korunovanej“ – náš pán minister je korunovaný!

„Nie kvôli tomu, že by bolo čo skrývať, ten záznam iba potvrdil informácie, ktoré už boli predtým v médiách, ale kvôli tomu, že ide o pravdepodobnosť porušenia zákona,“ napísal Naď. Za udanie sľubuje odmenu, dúfam, že zo svojho! Takže zásadné ublíženie na zdraví generála nie je porušením zákona, ale keď niekto odhalí ich klamstvo, to už je trestné!

Nie celkom optimisticky vyznievajú aj slová šéfa Slovenského Červeného kríža Viliama Dobiáša: „Sem (do väznice) nemôže človek len tak vbehnúť, ani keď ide o niečo také súrne. Ten bezpečnostný postup je potrebné vždy dodržať aj na úkor zdravotnej starostlivosti.“ Áno, bezpečnosť je „vždy na prvom mieste“, aj keď idú zachraňovať život človeka v kóme. Kto vie, či justičná stráž zdravotníkov aj naschvál nezdržiavala dôkladnou prehliadkou?

Hrozné je aj vyjadrenie manželky p. generála, keď ju pustili k manželovi až v kóme, za jej chrbtom stálo Mikulecové komando so samopalmi. Pani Lučanská: „Ja som ho však videla na smrteľnej posteli. Nesmela som ho odokryť, lebo inak sa mi jeho “po zuby ozbrojení ochrankári” zo ZVJS vyhrážali, že mi viac nedovolia, aby som pri ňom bola.“ Kto vie, čo „ochraňovali“ na mužovi v kóme? Podľa Mikulca vraj styk s rodinou generálovi neobmedzovali. Preto ho aj dali až do Prešova, ďaleko od všetkých „spriaznených“ a najmä tam, kde sú uväznení mnohonásobní vrahovia, čo ich generál dostal do toho istého väzenia. Žeby náhoda?  

Pevne verím, že zahmlievanie pravdy sa čoskoro skončí a vinní budú vyšetrovaní v tej istej cele, kde privolali smrť generála Lučanského. Pevne verím aj v to, že smrť generála nebola zbytočná a bude prelomová  pre túto vládu, ako bola prelomová smrť novinára J. Kuciaka, ktorého však zavraždila mafia a nie za podozrenia na úradnú vládnu moc.

Viem, že o tejto téme sa veľa písalo a nie je vcelku čo nové priniesť. Pre úctu ku generálovi by sa však mal ozvať každý slušný človek. Aj týmto spôsobom. Tak to činím! #All For Milan!

Kladné body pre I. Matoviča.

15.04.2021

Ak si osobujeme právo niekoho za zlé veci kritizovať, slušnosť káže, aby za dobré veci sme ho chválili. Platí to aj v prípade I. Matoviča, samozrejme. Niet veľa vecí za ktoré by sme ho mali chváliť, ak vôbec, ale za úmysel zlepšiť pandemickú situáciu na Slovensku nákupom ďalšej vakcíny si pochvalu určite zaslúži. Kritizovali sme, najmä jeho a jemu [...]

Ešte stále študent Mgr. J. Šeliga?

08.04.2021

Moju pozornosť upútal podnetný blog „Pán Mgr. Juraj Šeliga, aké právo Ste vlastne študovali?“ Keďže tento náš „múdry“ politik už dávnejšie mi je podozrivý, rozhodol som sa touto formou vyjadriť svoj súhlas s uvedeným blogom, ako aj s podstatnou časťou k tomu diskutujúcich. J. Šeliga nielen mňa, ale zrejme aj mnohých iných upútal svojou aktivitou [...]

Rusko ako agresor? Na vlastnom území?

05.04.2021

Tí, čo pozorne sledujete dianie nielen na Slovensku, ale aj vo svete, určite ste zaregistrovali správy tipu: „KYJEV, BRATISLAVA. Kým svet sa sústreďuje na dianie na východe Ukrajiny, Rusko posilňuje prítomnosť v Čiernom mori. Cieľom je napadnutie Ukrajiny z juhu, operácia na spôsob vylodenia spojencov v Normandii počas druhej svetovej vojny.“ – toto je citát [...]

navaľnyj

EÚ vyzvala na okamžité prepustenie Navaľného. USA hrozia následkami, ak zomrie

18.04.2021 22:00

Zdravotný stav Alexeja Navaľného sa rýchlo zhoršuje. Vo väzení v ruskej kolónii už viac ako dva týždne drží protestnú hladovku.

alžbeta kráľovná

Kráľovná po smrti princa Philipa neabdikuje, tvrdia odborníci

18.04.2021 20:28

Britská panovníčka sa už v minulosti vyjadrila, že tak, ako jej predchodcovia, aj ona plánuje zostať na britskom tróne až do svojej smrti.

babiš

Rusko recipročne vyhostí českých diplomatov. Babiš chce odtajniť vyšetrovania výbuchov

18.04.2021 17:46, aktualizované: 21:15

Rusko vracia odvetu za sobotňajšie vypovedanie 18 pracovníkov ruského veľvyslanectva v Prahe.

pocasie-19-4-2021

Prichádza týždeň, v ktorom počasie bude opäť pripomínať jar

18.04.2021 17:27

Jar sa začne opatrne vracať, teploty budu postupne stúpať. Nečakejte zásadné skoky, ale je nádej, že na konci týždňa sa nevrátime späť do zimy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 28
Celková čítanosť: 157535x
Priemerná čítanosť článkov: 5626x

Autor blogu

Kategórie