Založ si blog

#All For Milan!

Bolo nadmieru trápne, zavádzajúce a pre občanov Slovenska urážlivé, ako najvyšší predstavitelia štátu – ministri a štátni úradníci sa usilovali vysvetliť „náhodné“ seba zranenie gen. Lučanského. Ich výkon bol hodný najhorších absolventov pomocnej školy. Báchorky, ktorými sa usilovali presvedčiť občanov SR o náhodnom a malom zranení gen. Lučanského vo väzbe, boli od začiatku priehľadným klamstvom. V prísne stráženej väznici, dobre trénovaný generál polície sa pošmykne a na posteli si „trocha“ zraní oko, len tak trošku, že potom ešte posilňuje a praskne mu cieva v oku. Už z fotografií z väznice vidieť, že tam nie je kde sa pošmyknúť a poschodová posteľ nemá ostré hrany kde by sa mohlo ublížiť. Nevidel som žiadnu posteľ na ktorom si vybijem oko a spôsobím si zranenie hodné 90 min. (alebo 11 hodinovej?) operácii v plnej anestézii. Ďalšia náhoda – so zdravím chlapom sa prevráti invalidný vozík tak, že si viditeľne zraní temeno hlavy. Invalidné vozíky sú konštruované tak, aby boli stabilné a keď sa zaťažia váhou (podľa môjho odhadu) 120 kg trénovaného chlapa, tak ešte získa na stabilite. Ak by sa aj prevrátil, gen. Lučanský bol v takej fyzickej kondícii, aby svoj pád vedel korigovať a už vôbec neudrieť si temeno hlavy! To ho musel niekto poriadne (chlapsky) odzadu ovaliť!

Najhoršie na tom je to, že zjavne klamala aj následne komisia, čo to prešetrovala udalosti spolu s prokurátormi. To, „že všetko bolo v zmysle predpisov“, nám tlmočili Kolíková a generálny prokurátor.

To, že to bolo celé jedno obrovské klamstvo, vidieť z „uniknutého“ zdravotného záznamu gen. Lučanského.  Podľa tejto lekárskej správy sa gen. Lučanský podrobil operácii oka pre pomliaždenie očnej gule a tkanív očnice. Podľa správy mal zranené pravé oko, krvný výron tlačil na očnú guľu. Počas operácie mu lekári odstránili nahromadenú krv a uvoľnili tlak v pravej očnici. Zákrok bol vykonaný v celkovej anestézii.(cit. Pravda)

Korunu celému klamstvu nasadili ministri Naď a Mikulec. Opäť cituje denník: „ (Naď) Bránil prácu ružomberských lekárov slovami, že „po cca 90-minútovej operácii sa pacientovi výrazne vylepšil zrak“. „Prácu ružomberských lekárov“ nikto nespochybňuje. Z vyjadrenia Naďa môžem dedukovať, že gen. Lučanský vlastne v Prešove nebol väznený za najprísnejších podmienok, ale bol na zdravotnej rekondícii, keď mu „výrazne zlepšili zrak“! No povedzte, takéto niečo môže prehlásiť len vôl, alebo ako Matovič hovorí, niekto s EQ 10 (neviem, odkiaľ to EQ = 10 u Sulíka má, síce keď má IQ 80?)!, ale že to zrovna musí byť náš minister obrany!??? V súvislosti s ním ma nevdojak napadá výrok Švejka: „.. náš císař pán je korunovanej“ – náš pán minister je korunovaný!

„Nie kvôli tomu, že by bolo čo skrývať, ten záznam iba potvrdil informácie, ktoré už boli predtým v médiách, ale kvôli tomu, že ide o pravdepodobnosť porušenia zákona,“ napísal Naď. Za udanie sľubuje odmenu, dúfam, že zo svojho! Takže zásadné ublíženie na zdraví generála nie je porušením zákona, ale keď niekto odhalí ich klamstvo, to už je trestné!

Nie celkom optimisticky vyznievajú aj slová šéfa Slovenského Červeného kríža Viliama Dobiáša: „Sem (do väznice) nemôže človek len tak vbehnúť, ani keď ide o niečo také súrne. Ten bezpečnostný postup je potrebné vždy dodržať aj na úkor zdravotnej starostlivosti.“ Áno, bezpečnosť je „vždy na prvom mieste“, aj keď idú zachraňovať život človeka v kóme. Kto vie, či justičná stráž zdravotníkov aj naschvál nezdržiavala dôkladnou prehliadkou?

Hrozné je aj vyjadrenie manželky p. generála, keď ju pustili k manželovi až v kóme, za jej chrbtom stálo Mikulecové komando so samopalmi. Pani Lučanská: „Ja som ho však videla na smrteľnej posteli. Nesmela som ho odokryť, lebo inak sa mi jeho “po zuby ozbrojení ochrankári” zo ZVJS vyhrážali, že mi viac nedovolia, aby som pri ňom bola.“ Kto vie, čo „ochraňovali“ na mužovi v kóme? Podľa Mikulca vraj styk s rodinou generálovi neobmedzovali. Preto ho aj dali až do Prešova, ďaleko od všetkých „spriaznených“ a najmä tam, kde sú uväznení mnohonásobní vrahovia, čo ich generál dostal do toho istého väzenia. Žeby náhoda?  

Pevne verím, že zahmlievanie pravdy sa čoskoro skončí a vinní budú vyšetrovaní v tej istej cele, kde privolali smrť generála Lučanského. Pevne verím aj v to, že smrť generála nebola zbytočná a bude prelomová  pre túto vládu, ako bola prelomová smrť novinára J. Kuciaka, ktorého však zavraždila mafia a nie za podozrenia na úradnú vládnu moc.

Viem, že o tejto téme sa veľa písalo a nie je vcelku čo nové priniesť. Pre úctu ku generálovi by sa však mal ozvať každý slušný človek. Aj týmto spôsobom. Tak to činím! #All For Milan!

Biblické paralely súčasnosti. Matovič a Kaifáš, Čaputová a Ponský Pilát?

05.01.2021

Príbeh starý asi 2 tis. rokov o odsúdení a ukrižovaní Ježiša je všeobecne známy. Pre pripomenutie som si požičal niekoľko riadkov z príslušnej literatúry: 1) Skôr než sa začal súdny proces, bolo rozhodnuté, že Ježiš musí zomrieť (Jn 11, 50; Mk 14,1)12. Nehľadelo sa na neho ako na nevinného, prv než sa mu dokázala vina. 2) Vyhľadali falošných [...]

Ako si niektorí menia názory. Kuciak – Lučanský.

04.01.2021

Slovensko za niekoľko málo rokov zažíva dve (tri) tragické úmrtia. Keďže väčšina z nás nemá „krátku“ pamäť a aj Internet pomáha, je zaujímavé sledovať ako na tieto dve vraždy reagujú, resp. nereagujú naše politické špičky. (Tu dodávam, že nechcem špekulovať či v prípade gen. Lučanského ide o vraždu, resp. samovraždu.) Ak ide o samovraždu, [...]

Ďalší tupci vo vláde I. Matoviča?

03.01.2021

Naši páni ministri nás dennodenne presviedčajú, že na svoj úrad nedorástli. Už sú tam takmer 10 mesiacov, ich opakované chyby a nezmyselné vyjadrenia nasvedčujú, že nemajú ani nádej do svojich funkcií dorásť. Žiaľ, boli „vytiahnutí“ šašom, ako to aj ON o sebe hovoril, a zostali len klaunmi. Tak napr. minister vnútra, opravdivý generál, ako to [...]

pocasie-16-1-2021

Slovensko zmrzne. Spadnú teploty pod mínus 20 °C?

16.01.2021 00:00

Počas víkendu sa poriadne zozimí a na jeho konci môžu teploty na niektorých miestach klesnúť poriadne hlboko.

Jake Angeli / Jacob Chansley /

Simpsonovci nepredpovedali útok na Kongres, obrázok i na Slovensku zdieľali stovky ľudí

15.01.2021 19:30

Obrázok bol graficky upravený a nepochádza zo žiadnej skutočnej epizódy Simpsonovcov, čo potvrdil aj jeden zo scenáristov a producentov seriálu Matt Selman.

Očkovanie / Vakcína / Koronavírus / Covid /

Dánsko je v očkovaní proti Covidu lídrom EÚ, 80 percent Dánov chce vakcínu

15.01.2021 18:33

Rýchlosť očkovania súvisí s tým, že Dánsko všetky použiteľné vakcíny okamžite aplikuje. Podľa vlády vakcíny, ktoré sa dotknú dánskej pôdy, treba okamžite použiť.

F16 / Stíhačka /

Rusko po USA odstúpilo od Zmluvy o otvorenom nebi, Biden pripustil eskaláciu napätia

15.01.2021 17:35

Zmluva podpísaná v roku 1992 mala za cieľ budovať dôveru medzi Ruskom a Západom po skončení studenej vojny a bola vnímaná ako dôležitý nástroj medzinárodnej kontroly zbrojenia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 16
Celková čítanosť: 118613x
Priemerná čítanosť článkov: 7413x

Autor blogu

Kategórie