Založ si blog

Milý balíček od p. Matoviča.

Niektoré médiá nám sprostredkovali milý balíček od I. Matoviča, ktorý zverejnil na svojom FB.

Pripojil aj odkaz: „Som mojim spolupracovníkom rozdal … tak jeden balíček aj k Vám❤ #ZdraviePrajem

Je v karanténe, čo určite spôsobil Sulík, alebo Čaputová. Môže nás tešiť, že p. Matovič z karantény myslí na svojich „podriadených“, teda na nás a posiela nám, aspoň elektronický,  „jeden balíček“ profesionálne vyzerajúcich medovníkov. Neviem síce, či balíček posiela priamo „nám“, alebo len „k nám“, že si pre to niekto príde.

Slovenčina je veľmi krásna reč, ale ťažká. Má aj pevný slovosled, a to: podmet, prísudok, ostatné vetné členy, tak sme sa to učili na základnej škole. Takže si myslím, že celkom správne po slovensky by to malo byť: „ Mojim (svojim?) spolupracovníkom som rozdal … tak jeden balíček aj Vám“.

Vtipná je aj vizitka na balíčku. „One time… Next time“. Uvedenie týchto anglických výrazov môže byť z dôvodu, že:

  • chcel vtipkovať na svoj úkor z nie celkom vydareného live prenosu z Bruselu, (čo je milé),
  • často hovorí okrem materčiny aj anglicky a keď nevie nájsť správne slovenské slovo, tak si vypomôže s angličtinou. Napr. jedna moja rodinná príslušníčka študuje v St. Andrews a niekedy do slovenskej vety vloží nejaké anglické slovo. Napr. keď komentovala pandemický stupeň v Škótsku: „…Škótsko bude na 100% už v tier 4 po Vianociach…“, (čo je málo pravdepodobné),
  • jednoducho nevie dobre po slovensky, len po „trnafsky“, (čo je mrzuté).

Keď používa „kombinovaný jazyk“, mohol by aspoň časť v slovenčine napísať správne, teda:

One time veselé Vianoce

Next time šťastný nový rok.

Je to od p. Matoviča milé, ale aj forma dopĺňa obsah. Už by mohol mať svojho hovorcu. (Aj ja robím chyby, ale nie som premiérom SR.)

Pekné sviatky Vám všetkým.

Kladné body pre I. Matoviča.

15.04.2021

Ak si osobujeme právo niekoho za zlé veci kritizovať, slušnosť káže, aby za dobré veci sme ho chválili. Platí to aj v prípade I. Matoviča, samozrejme. Niet veľa vecí za ktoré by sme ho mali chváliť, ak vôbec, ale za úmysel zlepšiť pandemickú situáciu na Slovensku nákupom ďalšej vakcíny si pochvalu určite zaslúži. Kritizovali sme, najmä jeho a jemu [...]

Ešte stále študent Mgr. J. Šeliga?

08.04.2021

Moju pozornosť upútal podnetný blog „Pán Mgr. Juraj Šeliga, aké právo Ste vlastne študovali?“ Keďže tento náš „múdry“ politik už dávnejšie mi je podozrivý, rozhodol som sa touto formou vyjadriť svoj súhlas s uvedeným blogom, ako aj s podstatnou časťou k tomu diskutujúcich. J. Šeliga nielen mňa, ale zrejme aj mnohých iných upútal svojou aktivitou [...]

Rusko ako agresor? Na vlastnom území?

05.04.2021

Tí, čo pozorne sledujete dianie nielen na Slovensku, ale aj vo svete, určite ste zaregistrovali správy tipu: „KYJEV, BRATISLAVA. Kým svet sa sústreďuje na dianie na východe Ukrajiny, Rusko posilňuje prítomnosť v Čiernom mori. Cieľom je napadnutie Ukrajiny z juhu, operácia na spôsob vylodenia spojencov v Normandii počas druhej svetovej vojny.“ – toto je citát [...]

navaľnyj

EÚ vyzvala na okamžité prepustenie Navaľného. USA hrozia následkami, ak zomrie

18.04.2021 22:00

Zdravotný stav Alexeja Navaľného sa rýchlo zhoršuje. Vo väzení v ruskej kolónii už viac ako dva týždne drží protestnú hladovku.

alžbeta kráľovná

Kráľovná po smrti princa Philipa neabdikuje, tvrdia odborníci

18.04.2021 20:28

Britská panovníčka sa už v minulosti vyjadrila, že tak, ako jej predchodcovia, aj ona plánuje zostať na britskom tróne až do svojej smrti.

babiš

Rusko recipročne vyhostí českých diplomatov. Babiš chce odtajniť vyšetrovania výbuchov

18.04.2021 17:46, aktualizované: 21:15

Rusko vracia odvetu za sobotňajšie vypovedanie 18 pracovníkov ruského veľvyslanectva v Prahe.

pocasie-19-4-2021

Prichádza týždeň, v ktorom počasie bude opäť pripomínať jar

18.04.2021 17:27

Jar sa začne opatrne vracať, teploty budu postupne stúpať. Nečakejte zásadné skoky, ale je nádej, že na konci týždňa sa nevrátime späť do zimy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 28
Celková čítanosť: 157558x
Priemerná čítanosť článkov: 5627x

Autor blogu

Kategórie