Založ si blog

Nemal by Matovič podať trestné oznámenie na Sulíka?

Matovič vo svojom FB statuse hovorí o tisíckach zbytočných mŕtvych. Informujú o tom elektronické médiá, napr. Pravda  TU . Je premiérom vlády, zodpovedá aj za životy ľudí, tak by mal konať. Keď nekoná a ľudia umierajú z nedbalosti vlády, nestará sa o jemu zverený „podnik“! Nemal by dopadnúť, ako K. Kičura, ktorého veľmi rýchle „dal dole“, ako to on uvádzal a „zaklopala“ u neho veľmi rýchle aj NAKA? Nemal by p. Matovič zdieľať rovnaký osud? Alebo keď špeciálny prokurátor, ktorého niektorí koaličníci nazývali 63:0 nekonal, tak ho zadržali. Nemala by to NAKA urobiť aj s niektorými súčasnými vládnymi činiteľmi, ktorí tiež nekonajú, a preto zbytočne zomierajú ľudia? Nemali by sme o Matovičovi hovoriť, obdobne ako oni o Kováčikovi, že 1618 : 0 (k dnešnému dňu toľko mŕtvych na Covid-19)?

Premiér „Zo sabotáže nákupu testov už niekoľkokrát obvinil Sulíka,…“, ako píše Pravda. Ak podpredseda jeho vlády niečo, čo má podľa Matoviča vplyv na životy ľudí – sabotuje, tým ľudí de facto zabíja. Nemal by teda Matovič podať na Sulíka trestné oznámenie, resp. „nezávislá“ prokuratúra konať ex offo? Ja tomu nerozumiem! Polícia, prokuratúra má údajne rozviazané ruky a kvôli sabotáži niekoho (podľa Matoviča) zomiera vyše tisíc ľudí a nikto „nekoná“? Nikoho nevypočúvajú ani ako svedka! Alebo „rozviazanie rúk“ platí len smerom k dnešnej opozícii, najmä k Ficovi či Kotlebovi a s nimi sympatizujúcimi oligarchami (nie v pejoratívnom zmysle, ktorých ale vládna garnitúra nazýva „mafiánmi“)?

Matovič ďalej uvádza, že pre nečinnosť Sulíka:  …„to nemohlo mať iné následky ako tie, ktoré si začíname “užívať”. Tisícky zbytočne mŕtvych ľudí. Tisícky s trvalými vážnymi následkami. Nesmierne ekonomické škody, na ktoré sa poskladajú zas len obyčajní ľudia cez svoje dane a odvody …“ . To je rétorika hodná ŠTB z 50. rokov proti tzv. „kulakom“, ktorí ale boli len dobrými hospodármi, na rozdiel od našich terajších vládnych činiteľov. Za „tisícky zbytočne mŕtvych ľudí“, čo je vlastne genocída, je sadzba aj doživotie, nie? Kulaci za „sabotáž“ dostávali 15 rokov v uránových baniach.

Matovič ďalej uvádza: „Áno, sociopati1) v politike budú radi. Veď umrú najmä starí a chorí. Čo tam po nich!“. Je predseda najsilnejšej vládnej strany, má všetky páky, aby „sociopati“ neboli v politike, ale tam, kde to sľuboval Ficovi. Keďže karma je „blbec“, nemala by za sabotáž NAKA klopať u niektorých vládnych činiteľov, ešte pred ním sľubovaným Ficom? Nemal by teda Sulík „doma šúchať nohami a čakať kedy u neho zaklope NAKA“, ako Matovič vyzýval Fica?

Všetko, z čoho sa Matovič vyznáva a žalostne facebookuje, padá na jeho hlavu! Ak je tu sabotáž niekoho, a je to vlastne pretrvávajúci trestný čin, za ktorý by mal niekto zodpovedať. Matovič, ak neoznamuje tresnú činnosť o ktorej vie, je spolupáchateľom!

1)O inteligencii p. premiéra nemám valnú mienku. Písal som o tom v inom blogu. Nechápem, ako môžu byť „sociopati“ radi v politike. Sociopat, je človek, ktorý má negatívny postoj voči spoločnosti. Správa sa nepriateľský proti spoločnosti. Práve naopak, v politike sú radi „populisti“, ktorí nerešpektujú ekonomické zákony a zákonitosti, čo skôr, či neskôr, negatívne dopadá na nás všetkých. Ak takých „sociopatov“ identifikoval, určite by ich  – teda tých, čo sa nepriateľsky správajú proti spoločnosti – nemal  strpieť vo svojej vláde! Ináč koná on sám protispoločenský, a preto je aj on sociopat (nielen psychopat)!

Ako to bolo za socializmu? (1)

19.11.2023

Na napísanie tohto blogu ma inšpirovali udalosti pri pripomienke 17.11.89, ako aj súčasná, neľahká a neperspektívna, ekonomická situácia, a to nielen na Slovensku, hoci zdá sa, že u nás je to najhoršie. Asi rovnaký čas som prežil v socializme aj v súčasnom dravom a primitívnom kapitalizme. Viem život obyčajného človeka, v oboch [...]

Prečo vlastne chudobnieme? Lebo vojna na Ukrajine?

31.10.2023

To, že sme z roka na rok, my Slováci, chudobnejší cítime nielen v našich peňaženkách, ale potvrdzujú to aj články na stránkach novín a odborných štúdií. Analýzy a komparácie so zvyškom Európy sa opierajú o dáta naslovovzatých odborníkov – finančníkov, ekonómov, atď. Na túto tému nedávno bol zverejnený aj článok v Pravde, pod [...]

Potreba zmeny času – upozornenie

28.10.2023

Môj priateľ, bývalý minister financií a podpredseda vlády mi cez Viber poslal upozornenie na potrebu zmeny času dnes, 28.10. Keďže ma na tú potrebu upozorňuje tiež bývalý minister financií a (dokonca) predseda vlády, preposielam to aj vám. Ďakujeme Igi.

macron

Svetoví darcovia prisľúbili Sudánu pomoc vo výške dvoch miliárd eur. Už rok tam zúri občianska vojna

15.04.2024 23:46

Macron to oznámil na záver medzinárodnej konferencie v Paríži. Jej cieľom bolo získať podporu pre Sudáncov.

Biden, fiala

USA aj Európa musia aktívne pomáhať Ukrajine, povedal Fiala po stretnutí s Bidenom

15.04.2024 22:25, aktualizované: 16.04.2024 00:20

Biden podľa Fialu opakovane ocenil úlohu Českej republiky v súčasnom svete, okrem iného českú iniciatívu nakúpiť muníciu pre Ukrajinu, aj vzájomné vzťahy.

Trump, súd

Začal sa proces s Trumpom v kauze podplácania pornoherečky. Zatiaľ sa nedarí vybrať porotcov

15.04.2024 22:14, aktualizované: 23:26

Donald Trump sa ako prvý exprezident v dejinách USA postaví pred súd v trestnom konaní.

maryland, baltimore, most, fbi, loď

Tragický pád mosta v Baltimore vyšetruje FBI

15.04.2024 19:41

Vyšetrovatelia skúmajú najmä elektrický systém lode ale i to, či boli dodržané všetky federálne zákony.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 453698x
Priemerná čítanosť článkov: 4087x

Autor blogu

Kategórie