Založ si blog

Nemal by Matovič podať trestné oznámenie na Sulíka?

Matovič vo svojom FB statuse hovorí o tisíckach zbytočných mŕtvych. Informujú o tom elektronické médiá, napr. Pravda  TU . Je premiérom vlády, zodpovedá aj za životy ľudí, tak by mal konať. Keď nekoná a ľudia umierajú z nedbalosti vlády, nestará sa o jemu zverený „podnik“! Nemal by dopadnúť, ako K. Kičura, ktorého veľmi rýchle „dal dole“, ako to on uvádzal a „zaklopala“ u neho veľmi rýchle aj NAKA? Nemal by p. Matovič zdieľať rovnaký osud? Alebo keď špeciálny prokurátor, ktorého niektorí koaličníci nazývali 63:0 nekonal, tak ho zadržali. Nemala by to NAKA urobiť aj s niektorými súčasnými vládnymi činiteľmi, ktorí tiež nekonajú, a preto zbytočne zomierajú ľudia? Nemali by sme o Matovičovi hovoriť, obdobne ako oni o Kováčikovi, že 1618 : 0 (k dnešnému dňu toľko mŕtvych na Covid-19)?

Premiér „Zo sabotáže nákupu testov už niekoľkokrát obvinil Sulíka,…“, ako píše Pravda. Ak podpredseda jeho vlády niečo, čo má podľa Matoviča vplyv na životy ľudí – sabotuje, tým ľudí de facto zabíja. Nemal by teda Matovič podať na Sulíka trestné oznámenie, resp. „nezávislá“ prokuratúra konať ex offo? Ja tomu nerozumiem! Polícia, prokuratúra má údajne rozviazané ruky a kvôli sabotáži niekoho (podľa Matoviča) zomiera vyše tisíc ľudí a nikto „nekoná“? Nikoho nevypočúvajú ani ako svedka! Alebo „rozviazanie rúk“ platí len smerom k dnešnej opozícii, najmä k Ficovi či Kotlebovi a s nimi sympatizujúcimi oligarchami (nie v pejoratívnom zmysle, ktorých ale vládna garnitúra nazýva „mafiánmi“)?

Matovič ďalej uvádza, že pre nečinnosť Sulíka:  …„to nemohlo mať iné následky ako tie, ktoré si začíname “užívať”. Tisícky zbytočne mŕtvych ľudí. Tisícky s trvalými vážnymi následkami. Nesmierne ekonomické škody, na ktoré sa poskladajú zas len obyčajní ľudia cez svoje dane a odvody …“ . To je rétorika hodná ŠTB z 50. rokov proti tzv. „kulakom“, ktorí ale boli len dobrými hospodármi, na rozdiel od našich terajších vládnych činiteľov. Za „tisícky zbytočne mŕtvych ľudí“, čo je vlastne genocída, je sadzba aj doživotie, nie? Kulaci za „sabotáž“ dostávali 15 rokov v uránových baniach.

Matovič ďalej uvádza: „Áno, sociopati1) v politike budú radi. Veď umrú najmä starí a chorí. Čo tam po nich!“. Je predseda najsilnejšej vládnej strany, má všetky páky, aby „sociopati“ neboli v politike, ale tam, kde to sľuboval Ficovi. Keďže karma je „blbec“, nemala by za sabotáž NAKA klopať u niektorých vládnych činiteľov, ešte pred ním sľubovaným Ficom? Nemal by teda Sulík „doma šúchať nohami a čakať kedy u neho zaklope NAKA“, ako Matovič vyzýval Fica?

Všetko, z čoho sa Matovič vyznáva a žalostne facebookuje, padá na jeho hlavu! Ak je tu sabotáž niekoho, a je to vlastne pretrvávajúci trestný čin, za ktorý by mal niekto zodpovedať. Matovič, ak neoznamuje tresnú činnosť o ktorej vie, je spolupáchateľom!

1)O inteligencii p. premiéra nemám valnú mienku. Písal som o tom v inom blogu. Nechápem, ako môžu byť „sociopati“ radi v politike. Sociopat, je človek, ktorý má negatívny postoj voči spoločnosti. Správa sa nepriateľský proti spoločnosti. Práve naopak, v politike sú radi „populisti“, ktorí nerešpektujú ekonomické zákony a zákonitosti, čo skôr, či neskôr, negatívne dopadá na nás všetkých. Ak takých „sociopatov“ identifikoval, určite by ich  – teda tých, čo sa nepriateľsky správajú proti spoločnosti – nemal  strpieť vo svojej vláde! Ináč koná on sám protispoločenský, a preto je aj on sociopat (nielen psychopat)!

O čom to hovorí Zs. Simon?

02.12.2022

Z nedostatku inej zmysluplnej činnosti, prečítam všetky možne novinové správy a názory. Tak často prečítam aj veľa hlúpostí. Takto som narazil a prečítal aj zverejnený názor viacnásobného ministra a bývalého poslanca NR SR, teraz predsedu marginálnej maďarskej politickej strany, pod názvom: „Skutok sa stal, no podľa § 363 to trestné nie je TU [...]

Ako vidí trajektóriu vzniku a vývoja Slovenska bývalý podpredseda vlády?

23.11.2022

Samostatná Slovenská republika (SR) dosiahla dospelosť, onedlho jej existencia dosiahne Kristove roky, čo je znakom absolútnej zrelosti. Tí, čo na vlastnej koži zažili zrod a vývoj SR vedia posúdiť správnosť cesty, ktoré SR prešla, ako aj jej smerovanie v rámci spoločného európskeho smerovania. Je však zaujímavé, ako to vidí ten, ktorý stál pri zrode [...]

Zneužitie funkcie rektorky pred komunálnymi voľbami?

28.10.2022

Nakoľko sa aktívne zaujímam o dianie na Slovensku, vo svojom meste či župe a navyše sa blížia komunálne voľby, študujem materiály kandidátov na primátorov alebo županov. V Nitre sú kandidáti na primátora veľmi aktívni a využívajú rôzne komunikačné spôsoby. Tak som narazil na materiál jedného z kandidátov, kde okrem vyjadrenia [...]

Ján Budaj

Envirorezort preberie od lesníkov ďalšie pozemky. Budaj ohlásil tri národné parky, ktoré prejdú zonáciou

03.12.2022 17:25

Šéf ministerstva Ján Budaj prezradil aj ďalšiu ambíciu - chce vymenovať aj úplne nový národný park.

ALDE

Európski liberáli prijali v Bratislave rezolúciu o právach pre LGBTI+ ľudí

03.12.2022 17:02

Navrhovateľom rezolúcie bolo hnutie Progresívne Slovensko. Je reakciou na nedávny teroristický útok na Zámockej.

Peter Pellegrini, Richard Sulík

Politológ: Spolupráca SaS s Hlasom je politická realita. Ďalšie dýky do chrbta koalícia prežiť nemusí

03.12.2022 17:00

Hlas je pre Sulíka to najmenšie zlo a vládu s Petrom Pellegrinim by aktuálne zrejme uprednostnil pred vládou s Igorom Matovičom.

Miroslav Kollár / Spolu /

Spolu bude na sneme riešiť postup do volieb, má prísť aj Dzurinda

03.12.2022 15:21

Šéf strany Miroslav Kollár hovorí o spolupráci stredopravých strán.Tvrdí, že Dzurindov politický projekt je ideovo pripravený.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 74
Celková čítanosť: 323406x
Priemerná čítanosť článkov: 4370x

Autor blogu

Kategórie