Založ si blog

Nemal by Matovič podať trestné oznámenie na Sulíka?

Matovič vo svojom FB statuse hovorí o tisíckach zbytočných mŕtvych. Informujú o tom elektronické médiá, napr. Pravda  TU . Je premiérom vlády, zodpovedá aj za životy ľudí, tak by mal konať. Keď nekoná a ľudia umierajú z nedbalosti vlády, nestará sa o jemu zverený „podnik“! Nemal by dopadnúť, ako K. Kičura, ktorého veľmi rýchle „dal dole“, ako to on uvádzal a „zaklopala“ u neho veľmi rýchle aj NAKA? Nemal by p. Matovič zdieľať rovnaký osud? Alebo keď špeciálny prokurátor, ktorého niektorí koaličníci nazývali 63:0 nekonal, tak ho zadržali. Nemala by to NAKA urobiť aj s niektorými súčasnými vládnymi činiteľmi, ktorí tiež nekonajú, a preto zbytočne zomierajú ľudia? Nemali by sme o Matovičovi hovoriť, obdobne ako oni o Kováčikovi, že 1618 : 0 (k dnešnému dňu toľko mŕtvych na Covid-19)?

Premiér „Zo sabotáže nákupu testov už niekoľkokrát obvinil Sulíka,…“, ako píše Pravda. Ak podpredseda jeho vlády niečo, čo má podľa Matoviča vplyv na životy ľudí – sabotuje, tým ľudí de facto zabíja. Nemal by teda Matovič podať na Sulíka trestné oznámenie, resp. „nezávislá“ prokuratúra konať ex offo? Ja tomu nerozumiem! Polícia, prokuratúra má údajne rozviazané ruky a kvôli sabotáži niekoho (podľa Matoviča) zomiera vyše tisíc ľudí a nikto „nekoná“? Nikoho nevypočúvajú ani ako svedka! Alebo „rozviazanie rúk“ platí len smerom k dnešnej opozícii, najmä k Ficovi či Kotlebovi a s nimi sympatizujúcimi oligarchami (nie v pejoratívnom zmysle, ktorých ale vládna garnitúra nazýva „mafiánmi“)?

Matovič ďalej uvádza, že pre nečinnosť Sulíka:  …„to nemohlo mať iné následky ako tie, ktoré si začíname “užívať”. Tisícky zbytočne mŕtvych ľudí. Tisícky s trvalými vážnymi následkami. Nesmierne ekonomické škody, na ktoré sa poskladajú zas len obyčajní ľudia cez svoje dane a odvody …“ . To je rétorika hodná ŠTB z 50. rokov proti tzv. „kulakom“, ktorí ale boli len dobrými hospodármi, na rozdiel od našich terajších vládnych činiteľov. Za „tisícky zbytočne mŕtvych ľudí“, čo je vlastne genocída, je sadzba aj doživotie, nie? Kulaci za „sabotáž“ dostávali 15 rokov v uránových baniach.

Matovič ďalej uvádza: „Áno, sociopati1) v politike budú radi. Veď umrú najmä starí a chorí. Čo tam po nich!“. Je predseda najsilnejšej vládnej strany, má všetky páky, aby „sociopati“ neboli v politike, ale tam, kde to sľuboval Ficovi. Keďže karma je „blbec“, nemala by za sabotáž NAKA klopať u niektorých vládnych činiteľov, ešte pred ním sľubovaným Ficom? Nemal by teda Sulík „doma šúchať nohami a čakať kedy u neho zaklope NAKA“, ako Matovič vyzýval Fica?

Všetko, z čoho sa Matovič vyznáva a žalostne facebookuje, padá na jeho hlavu! Ak je tu sabotáž niekoho, a je to vlastne pretrvávajúci trestný čin, za ktorý by mal niekto zodpovedať. Matovič, ak neoznamuje tresnú činnosť o ktorej vie, je spolupáchateľom!

1)O inteligencii p. premiéra nemám valnú mienku. Písal som o tom v inom blogu. Nechápem, ako môžu byť „sociopati“ radi v politike. Sociopat, je človek, ktorý má negatívny postoj voči spoločnosti. Správa sa nepriateľský proti spoločnosti. Práve naopak, v politike sú radi „populisti“, ktorí nerešpektujú ekonomické zákony a zákonitosti, čo skôr, či neskôr, negatívne dopadá na nás všetkých. Ak takých „sociopatov“ identifikoval, určite by ich  – teda tých, čo sa nepriateľsky správajú proti spoločnosti – nemal  strpieť vo svojej vláde! Ináč koná on sám protispoločenský, a preto je aj on sociopat (nielen psychopat)!

Kladné body pre I. Matoviča.

15.04.2021

Ak si osobujeme právo niekoho za zlé veci kritizovať, slušnosť káže, aby za dobré veci sme ho chválili. Platí to aj v prípade I. Matoviča, samozrejme. Niet veľa vecí za ktoré by sme ho mali chváliť, ak vôbec, ale za úmysel zlepšiť pandemickú situáciu na Slovensku nákupom ďalšej vakcíny si pochvalu určite zaslúži. Kritizovali sme, najmä jeho a jemu [...]

Ešte stále študent Mgr. J. Šeliga?

08.04.2021

Moju pozornosť upútal podnetný blog „Pán Mgr. Juraj Šeliga, aké právo Ste vlastne študovali?“ Keďže tento náš „múdry“ politik už dávnejšie mi je podozrivý, rozhodol som sa touto formou vyjadriť svoj súhlas s uvedeným blogom, ako aj s podstatnou časťou k tomu diskutujúcich. J. Šeliga nielen mňa, ale zrejme aj mnohých iných upútal svojou aktivitou [...]

Rusko ako agresor? Na vlastnom území?

05.04.2021

Tí, čo pozorne sledujete dianie nielen na Slovensku, ale aj vo svete, určite ste zaregistrovali správy tipu: „KYJEV, BRATISLAVA. Kým svet sa sústreďuje na dianie na východe Ukrajiny, Rusko posilňuje prítomnosť v Čiernom mori. Cieľom je napadnutie Ukrajiny z juhu, operácia na spôsob vylodenia spojencov v Normandii počas druhej svetovej vojny.“ – toto je citát [...]

navaľnyj

EÚ vyzvala na okamžité prepustenie Navaľného. USA hrozia následkami, ak zomrie

18.04.2021 22:00

Zdravotný stav Alexeja Navaľného sa rýchlo zhoršuje. Vo väzení v ruskej kolónii už viac ako dva týždne drží protestnú hladovku.

alžbeta kráľovná

Kráľovná po smrti princa Philipa neabdikuje, tvrdia odborníci

18.04.2021 20:28

Britská panovníčka sa už v minulosti vyjadrila, že tak, ako jej predchodcovia, aj ona plánuje zostať na britskom tróne až do svojej smrti.

babiš

Rusko recipročne vyhostí českých diplomatov. Babiš chce odtajniť vyšetrovania výbuchov

18.04.2021 17:46, aktualizované: 21:15

Rusko vracia odvetu za sobotňajšie vypovedanie 18 pracovníkov ruského veľvyslanectva v Prahe.

pocasie-19-4-2021

Prichádza týždeň, v ktorom počasie bude opäť pripomínať jar

18.04.2021 17:27

Jar sa začne opatrne vracať, teploty budu postupne stúpať. Nečakejte zásadné skoky, ale je nádej, že na konci týždňa sa nevrátime späť do zimy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 28
Celková čítanosť: 157563x
Priemerná čítanosť článkov: 5627x

Autor blogu

Kategórie