Založ si blog

Nemal by Matovič podať trestné oznámenie na Sulíka?

Matovič vo svojom FB statuse hovorí o tisíckach zbytočných mŕtvych. Informujú o tom elektronické médiá, napr. Pravda  TU . Je premiérom vlády, zodpovedá aj za životy ľudí, tak by mal konať. Keď nekoná a ľudia umierajú z nedbalosti vlády, nestará sa o jemu zverený „podnik“! Nemal by dopadnúť, ako K. Kičura, ktorého veľmi rýchle „dal dole“, ako to on uvádzal a „zaklopala“ u neho veľmi rýchle aj NAKA? Nemal by p. Matovič zdieľať rovnaký osud? Alebo keď špeciálny prokurátor, ktorého niektorí koaličníci nazývali 63:0 nekonal, tak ho zadržali. Nemala by to NAKA urobiť aj s niektorými súčasnými vládnymi činiteľmi, ktorí tiež nekonajú, a preto zbytočne zomierajú ľudia? Nemali by sme o Matovičovi hovoriť, obdobne ako oni o Kováčikovi, že 1618 : 0 (k dnešnému dňu toľko mŕtvych na Covid-19)?

Premiér „Zo sabotáže nákupu testov už niekoľkokrát obvinil Sulíka,…“, ako píše Pravda. Ak podpredseda jeho vlády niečo, čo má podľa Matoviča vplyv na životy ľudí – sabotuje, tým ľudí de facto zabíja. Nemal by teda Matovič podať na Sulíka trestné oznámenie, resp. „nezávislá“ prokuratúra konať ex offo? Ja tomu nerozumiem! Polícia, prokuratúra má údajne rozviazané ruky a kvôli sabotáži niekoho (podľa Matoviča) zomiera vyše tisíc ľudí a nikto „nekoná“? Nikoho nevypočúvajú ani ako svedka! Alebo „rozviazanie rúk“ platí len smerom k dnešnej opozícii, najmä k Ficovi či Kotlebovi a s nimi sympatizujúcimi oligarchami (nie v pejoratívnom zmysle, ktorých ale vládna garnitúra nazýva „mafiánmi“)?

Matovič ďalej uvádza, že pre nečinnosť Sulíka:  …„to nemohlo mať iné následky ako tie, ktoré si začíname “užívať”. Tisícky zbytočne mŕtvych ľudí. Tisícky s trvalými vážnymi následkami. Nesmierne ekonomické škody, na ktoré sa poskladajú zas len obyčajní ľudia cez svoje dane a odvody …“ . To je rétorika hodná ŠTB z 50. rokov proti tzv. „kulakom“, ktorí ale boli len dobrými hospodármi, na rozdiel od našich terajších vládnych činiteľov. Za „tisícky zbytočne mŕtvych ľudí“, čo je vlastne genocída, je sadzba aj doživotie, nie? Kulaci za „sabotáž“ dostávali 15 rokov v uránových baniach.

Matovič ďalej uvádza: „Áno, sociopati1) v politike budú radi. Veď umrú najmä starí a chorí. Čo tam po nich!“. Je predseda najsilnejšej vládnej strany, má všetky páky, aby „sociopati“ neboli v politike, ale tam, kde to sľuboval Ficovi. Keďže karma je „blbec“, nemala by za sabotáž NAKA klopať u niektorých vládnych činiteľov, ešte pred ním sľubovaným Ficom? Nemal by teda Sulík „doma šúchať nohami a čakať kedy u neho zaklope NAKA“, ako Matovič vyzýval Fica?

Všetko, z čoho sa Matovič vyznáva a žalostne facebookuje, padá na jeho hlavu! Ak je tu sabotáž niekoho, a je to vlastne pretrvávajúci trestný čin, za ktorý by mal niekto zodpovedať. Matovič, ak neoznamuje tresnú činnosť o ktorej vie, je spolupáchateľom!

1)O inteligencii p. premiéra nemám valnú mienku. Písal som o tom v inom blogu. Nechápem, ako môžu byť „sociopati“ radi v politike. Sociopat, je človek, ktorý má negatívny postoj voči spoločnosti. Správa sa nepriateľský proti spoločnosti. Práve naopak, v politike sú radi „populisti“, ktorí nerešpektujú ekonomické zákony a zákonitosti, čo skôr, či neskôr, negatívne dopadá na nás všetkých. Ak takých „sociopatov“ identifikoval, určite by ich  – teda tých, čo sa nepriateľsky správajú proti spoločnosti – nemal  strpieť vo svojej vláde! Ináč koná on sám protispoločenský, a preto je aj on sociopat (nielen psychopat)!

Umelá inteligencia vo vojne?

17.03.2023

Nedávno som niekde čítal, že pravdepodobne do boja nad Ukrajinou môžu zasiahnuť stovky dronov s umelou inteligenciou. O umelej inteligencii (UI) sa v ostatnom období veľa hovorí, aj v súvislosti so spustením skúšobnej prevádzky „umelej inteligencie“ (tuším) na SAV. Samozrejme, systém má obmedzenia, svoje limity, ako sa aj uvádza: May occasionally [...]

Mala by Kurilovská odstúpiť? Už dávno!

15.03.2023

Nedávno sme mohli v správach sledovať tragickú udalosť na policajnej akadémii. Išlo o vážne poranenie strelnou zbraňou, ktorá v krúžku nemala čo robiť a už vôbec nie s ostrím nábojom. O túto „udalosť“ nešlo pri policajnej prestrelke, ale v škole, aj keď v mimovyučovacom procese, teda zrejme na streleckom krúžku. Vžime sa do [...]

Nespravodlivo vysťahovaní …

11.03.2023

Poznámky k článku M. Čaploviča: Štyria Matovičovi poslanci blúznia o možnom pamätnom dni (Pravda 8.3.2023) Pán redaktor M. Čaplovič napísal v Pravde “názor” pod názvom “ Štyria Matovičovi poslanci blúznia o možnom pamätnom dni”, v ktorom spochybnil ich úsilie aby parlament vyhlásil 12. apríl za Deň nespravodlivo vysťahovaných a odvlečených [...]

Železnice / Koľnice / Vlak /

Železniciam chýbajú peniaze aj plán. Vlakov zadarmo či lacných lístkov sa budeme musieť vzdať, tvrdí odborníčka

29.03.2023 06:05

Je smutné, že na neriešenie zúfalého stavu našich koľají nás musí upozorňovať zahraničie, hovorí v podcaste denníka Pravda analytička Desana Mertinková.

vojna na Ukrajine, míny

ONLINE: Jadrové zbrane v Bielorusku znepokojili Bidena. Súčiastky do dronov Šáhed majú aj v AliExpresse

29.03.2023 06:00, aktualizované: 06:17

Slová Vladimira Putina o rozmiestnení jadrových zbraní v Bielorusku označil Joe Biden za nebezpečné. EÚ vyzýva Bielorusko, aby tieto zbrane odmietlo.

vojna na Ukrajine, vojaci

Vyrobí Slovensko pre Ukrajinu delostreleckú muníciu? Odpovedá minister Naď

29.03.2023 05:55

Eurokomisár pre vnútorný trh Thierry Breton minulý týždeň na Slovensku rokoval o možnostiach zvýšenia produkcie delostreleckej munície určenej pre Ukrajinu.

Trump, pence

Súd nariadil Penceovi vypovedať v kauze Trumpovej snahy zvrátiť voľby

28.03.2023 23:20

Bývalý americký viceprezident Mike Pence však nebude musieť odpovedať na otázky ohľadom svojich krokov v súvislosti s útokom na Kapitol.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 105
Celková čítanosť: 414264x
Priemerná čítanosť článkov: 3945x

Autor blogu

Kategórie