Založ si blog

Aj Trump má svojho Sulíka, teda idiota vo vláde?

Keď sa niečo vo svete udeje, čo nie je po vôli tzv. západnej demokracii a ich prisluhovačom, ako napr. našej vládnej garnitúre, tak určite za to môžu Rusi. Predvídavý človek už ani nemusí čakať na vyjadrenie predstaviteľov týchto vlád, môže vedieť, že to „spôsobili Rusi“. Už v nedávnej minulosti pri napadnutí NSA, to boli údajne Rusi a teraz pri ďalšom kyberútoku,  Pompeo to „myslel“ s určitosťou. The New York Times uvádza jeho výrok: “I think it’s the case that now we can say pretty clearly that it was the Russians that engaged in this activity.”

Ako ináč, vždy to vedie do Kremľa, priamo k prezidentovi Putinovi.  Pompeo: “So yes, Vladimir Putin remains a real risk to those of us who love freedom.” (Áno, len ONI milujú slobodu, najmä keď je sloboda podľa ich predstáv a v ich prospech).

Podľa Pompea je „pretty clearly“, že za kyberútok môžu Rusi. Ďalej uvádza, že: “This was a very significant effort,” Mr. Pompeo said, adding that “we’re still unpacking precisely what it is.” He said he expected most of the details would remain classified.“ – hoci zatiaľ len „rozbaľujú“ čo to je, ale už vidí za tým Rusov. Samozrejme, že väčšina vecí musí byť utajená (would remain classified), aby ľudia nezistili že sú to nezmysly.

Utajovanie skutočností je známa pracovná metóda tajných služieb. Aby odôvodnili svoju existenciu a dôležitosť, musia predsa nájsť nejakú „škodnú“, a keď nič nezistia, tak to musia tajiť. Rusi sú hneď po ruke. Nedávno sme mohli čítať v českej tlači pohoršenie opozície nad požiadavkou prez. Zemana, aby česká BIS uviedla (pre neho, ako prezidenta) mená ruských špiónov a ich konkrétne aktivity v Česku, pretože sa oháňali ruským nebezpečenstvom. Zrejme nič nemali, tak to museli super utajovať. Zemanovi ťažko prejde cez rozum aj ich BIS. Nie bezdôvodne ich nazval, že sú to „čučkaři“.

Výrok Pompea spochybnil sám prez. Trump (opäť citát z NYT): „Trump Contradicts Pompeo Over Russia’s Role in Hack. Hours after the secretary of state said that Moscow was behind the vast cybersecurity breach, the president suggested it might have been China and downplayed the severity of the attack.“

Trump ďalej povedal: „…Russia, Russia, Russia is the priority chant when anything happens because [US media] is, for mostly financial reasons, …”

Zdá sa, že už ani Trump neverí ruskému nebezpečenstvu a vo vláde tiež má svojho idiota, len ho pomenoval diplomatickejšie ako Matovič.

Ja sa divím, ako mohli Rusi vykonať sofistikovaný kybernetický útok na najprísnejšie chránené americké tajomstvá, na ich NSA – národnú bezpečnostnú agentúru? Rusi, ktorí nie sú schopní poriadne použiť ani NOVIČOK. Údajne mali otráviť Skripala. Nevedeli otráviť ani jeho kocúra. Zato britský bezdomovec bez problémov otrávil svoju kamarátku – bezdomovkyňu s tým, čo našiel v odpadovom koši. Aj britský bezdomovec je lepší travič ako dôstojníci GRU. Dobre, povieme si, že to bolo v Británii, ale keď nedokážu poriadne použiť Novičok ani medzi dvomi Sibírskymi mestami, to už musí byť poriadne babráctvo! Alebo aj s otrávením Navalného je to trochu inak? Je to súčasť proti Kremeľskej propagandy? Nie otráviť, ale len priotráviť, aby mohol v Nemecku štvať proti Putinovi?

Ja viem, som nevďačník. Neviem oceniť úsilie Američanov o našu bezpečnosť, napr. keď nám ponúkajú 50 mil USD, aby sme kúpili ich zbrane za niekoľko mld €. Alebo neviem ani oceniť, že Senát USA prijme zákon o „Energetickej bezpečnosti Európy“ (ako keby Európa bola ich vazalským územím). Keď sa nekúpi ich drahšia bridlicová (pri ťažne menej ekologická) ropa, tak sa zavedú sankcie (Nordstream 2). Alebo keď suverénne Turecko nekúpi ich protiraketový systém, ale Ruský, tak sa zavedú proti nim sankcie. Je to od nich vrchol nezištného priateľstva a odo mňa vrchol nevďačnosti.

Umelá inteligencia vo vojne?

17.03.2023

Nedávno som niekde čítal, že pravdepodobne do boja nad Ukrajinou môžu zasiahnuť stovky dronov s umelou inteligenciou. O umelej inteligencii (UI) sa v ostatnom období veľa hovorí, aj v súvislosti so spustením skúšobnej prevádzky „umelej inteligencie“ (tuším) na SAV. Samozrejme, systém má obmedzenia, svoje limity, ako sa aj uvádza: May occasionally [...]

Mala by Kurilovská odstúpiť? Už dávno!

15.03.2023

Nedávno sme mohli v správach sledovať tragickú udalosť na policajnej akadémii. Išlo o vážne poranenie strelnou zbraňou, ktorá v krúžku nemala čo robiť a už vôbec nie s ostrím nábojom. O túto „udalosť“ nešlo pri policajnej prestrelke, ale v škole, aj keď v mimovyučovacom procese, teda zrejme na streleckom krúžku. Vžime sa do [...]

Nespravodlivo vysťahovaní …

11.03.2023

Poznámky k článku M. Čaploviča: Štyria Matovičovi poslanci blúznia o možnom pamätnom dni (Pravda 8.3.2023) Pán redaktor M. Čaplovič napísal v Pravde “názor” pod názvom “ Štyria Matovičovi poslanci blúznia o možnom pamätnom dni”, v ktorom spochybnil ich úsilie aby parlament vyhlásil 12. apríl za Deň nespravodlivo vysťahovaných a odvlečených [...]

nehoda

Obrovský hazard. S 1,65 promile viezol dcéru, havaroval

01.04.2023 19:45

42-ročný vodič s vozidlom narazil do odstaveného auta a prevrátil sa.

Tunel Ľudovíta II.

Jazdia tadiaľ aj formuly. Pri nehode v Monaku prišli o život traja ľudia

01.04.2023 19:20

Do steny tunela Ľudovíta II. v centre mesta narazilo auto, ktoré sa následne vznietilo.

asad, putin

Sýria myslí na návrat do Ligy arabských štátov. Hľadá spojencov

01.04.2023 18:22

Reuters objasnil, že prezidentovi Asadovi sa viac ako desaťročie vyhýbali mnohé západné a arabské štáty kvôli občianskej vojne.

Ondrej Lunter, predseda BBSK

Banskobystrická župa usporila na energiách milión eur. Ako sú na tom ostatné?

01.04.2023 17:49

Vo svojich úradoch a inštitúciách menej kúrili či svietili, teraz žnú v Banskej Bystrici úspech. Kam pôjdu ušetrené peniaze?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 105
Celková čítanosť: 414736x
Priemerná čítanosť článkov: 3950x

Autor blogu

Kategórie