Založ si blog

Aj Trump má svojho Sulíka, teda idiota vo vláde?

Keď sa niečo vo svete udeje, čo nie je po vôli tzv. západnej demokracii a ich prisluhovačom, ako napr. našej vládnej garnitúre, tak určite za to môžu Rusi. Predvídavý človek už ani nemusí čakať na vyjadrenie predstaviteľov týchto vlád, môže vedieť, že to „spôsobili Rusi“. Už v nedávnej minulosti pri napadnutí NSA, to boli údajne Rusi a teraz pri ďalšom kyberútoku,  Pompeo to „myslel“ s určitosťou. The New York Times uvádza jeho výrok: “I think it’s the case that now we can say pretty clearly that it was the Russians that engaged in this activity.”

Ako ináč, vždy to vedie do Kremľa, priamo k prezidentovi Putinovi.  Pompeo: “So yes, Vladimir Putin remains a real risk to those of us who love freedom.” (Áno, len ONI milujú slobodu, najmä keď je sloboda podľa ich predstáv a v ich prospech).

Podľa Pompea je „pretty clearly“, že za kyberútok môžu Rusi. Ďalej uvádza, že: “This was a very significant effort,” Mr. Pompeo said, adding that “we’re still unpacking precisely what it is.” He said he expected most of the details would remain classified.“ – hoci zatiaľ len „rozbaľujú“ čo to je, ale už vidí za tým Rusov. Samozrejme, že väčšina vecí musí byť utajená (would remain classified), aby ľudia nezistili že sú to nezmysly.

Utajovanie skutočností je známa pracovná metóda tajných služieb. Aby odôvodnili svoju existenciu a dôležitosť, musia predsa nájsť nejakú „škodnú“, a keď nič nezistia, tak to musia tajiť. Rusi sú hneď po ruke. Nedávno sme mohli čítať v českej tlači pohoršenie opozície nad požiadavkou prez. Zemana, aby česká BIS uviedla (pre neho, ako prezidenta) mená ruských špiónov a ich konkrétne aktivity v Česku, pretože sa oháňali ruským nebezpečenstvom. Zrejme nič nemali, tak to museli super utajovať. Zemanovi ťažko prejde cez rozum aj ich BIS. Nie bezdôvodne ich nazval, že sú to „čučkaři“.

Výrok Pompea spochybnil sám prez. Trump (opäť citát z NYT): „Trump Contradicts Pompeo Over Russia’s Role in Hack. Hours after the secretary of state said that Moscow was behind the vast cybersecurity breach, the president suggested it might have been China and downplayed the severity of the attack.“

Trump ďalej povedal: „…Russia, Russia, Russia is the priority chant when anything happens because [US media] is, for mostly financial reasons, …”

Zdá sa, že už ani Trump neverí ruskému nebezpečenstvu a vo vláde tiež má svojho idiota, len ho pomenoval diplomatickejšie ako Matovič.

Ja sa divím, ako mohli Rusi vykonať sofistikovaný kybernetický útok na najprísnejšie chránené americké tajomstvá, na ich NSA – národnú bezpečnostnú agentúru? Rusi, ktorí nie sú schopní poriadne použiť ani NOVIČOK. Údajne mali otráviť Skripala. Nevedeli otráviť ani jeho kocúra. Zato britský bezdomovec bez problémov otrávil svoju kamarátku – bezdomovkyňu s tým, čo našiel v odpadovom koši. Aj britský bezdomovec je lepší travič ako dôstojníci GRU. Dobre, povieme si, že to bolo v Británii, ale keď nedokážu poriadne použiť Novičok ani medzi dvomi Sibírskymi mestami, to už musí byť poriadne babráctvo! Alebo aj s otrávením Navalného je to trochu inak? Je to súčasť proti Kremeľskej propagandy? Nie otráviť, ale len priotráviť, aby mohol v Nemecku štvať proti Putinovi?

Ja viem, som nevďačník. Neviem oceniť úsilie Američanov o našu bezpečnosť, napr. keď nám ponúkajú 50 mil USD, aby sme kúpili ich zbrane za niekoľko mld €. Alebo neviem ani oceniť, že Senát USA prijme zákon o „Energetickej bezpečnosti Európy“ (ako keby Európa bola ich vazalským územím). Keď sa nekúpi ich drahšia bridlicová (pri ťažne menej ekologická) ropa, tak sa zavedú sankcie (Nordstream 2). Alebo keď suverénne Turecko nekúpi ich protiraketový systém, ale Ruský, tak sa zavedú proti nim sankcie. Je to od nich vrchol nezištného priateľstva a odo mňa vrchol nevďačnosti.

Kladné body pre I. Matoviča.

15.04.2021

Ak si osobujeme právo niekoho za zlé veci kritizovať, slušnosť káže, aby za dobré veci sme ho chválili. Platí to aj v prípade I. Matoviča, samozrejme. Niet veľa vecí za ktoré by sme ho mali chváliť, ak vôbec, ale za úmysel zlepšiť pandemickú situáciu na Slovensku nákupom ďalšej vakcíny si pochvalu určite zaslúži. Kritizovali sme, najmä jeho a jemu [...]

Ešte stále študent Mgr. J. Šeliga?

08.04.2021

Moju pozornosť upútal podnetný blog „Pán Mgr. Juraj Šeliga, aké právo Ste vlastne študovali?“ Keďže tento náš „múdry“ politik už dávnejšie mi je podozrivý, rozhodol som sa touto formou vyjadriť svoj súhlas s uvedeným blogom, ako aj s podstatnou časťou k tomu diskutujúcich. J. Šeliga nielen mňa, ale zrejme aj mnohých iných upútal svojou aktivitou [...]

Rusko ako agresor? Na vlastnom území?

05.04.2021

Tí, čo pozorne sledujete dianie nielen na Slovensku, ale aj vo svete, určite ste zaregistrovali správy tipu: „KYJEV, BRATISLAVA. Kým svet sa sústreďuje na dianie na východe Ukrajiny, Rusko posilňuje prítomnosť v Čiernom mori. Cieľom je napadnutie Ukrajiny z juhu, operácia na spôsob vylodenia spojencov v Normandii počas druhej svetovej vojny.“ – toto je citát [...]

navaľnyj

EÚ vyzvala na okamžité prepustenie Navaľného. USA hrozia následkami, ak zomrie

18.04.2021 22:00

Zdravotný stav Alexeja Navaľného sa rýchlo zhoršuje. Vo väzení v ruskej kolónii už viac ako dva týždne drží protestnú hladovku.

alžbeta kráľovná

Kráľovná po smrti princa Philipa neabdikuje, tvrdia odborníci

18.04.2021 20:28

Britská panovníčka sa už v minulosti vyjadrila, že tak, ako jej predchodcovia, aj ona plánuje zostať na britskom tróne až do svojej smrti.

babiš

Rusko recipročne vyhostí českých diplomatov. Babiš chce odtajniť vyšetrovania výbuchov

18.04.2021 17:46, aktualizované: 21:15

Rusko vracia odvetu za sobotňajšie vypovedanie 18 pracovníkov ruského veľvyslanectva v Prahe.

pocasie-19-4-2021

Prichádza týždeň, v ktorom počasie bude opäť pripomínať jar

18.04.2021 17:27

Jar sa začne opatrne vracať, teploty budu postupne stúpať. Nečakejte zásadné skoky, ale je nádej, že na konci týždňa sa nevrátime späť do zimy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 28
Celková čítanosť: 157555x
Priemerná čítanosť článkov: 5627x

Autor blogu

Kategórie