Založ si blog

Aj Trump má svojho Sulíka, teda idiota vo vláde?

Keď sa niečo vo svete udeje, čo nie je po vôli tzv. západnej demokracii a ich prisluhovačom, ako napr. našej vládnej garnitúre, tak určite za to môžu Rusi. Predvídavý človek už ani nemusí čakať na vyjadrenie predstaviteľov týchto vlád, môže vedieť, že to „spôsobili Rusi“. Už v nedávnej minulosti pri napadnutí NSA, to boli údajne Rusi a teraz pri ďalšom kyberútoku,  Pompeo to „myslel“ s určitosťou. The New York Times uvádza jeho výrok: “I think it’s the case that now we can say pretty clearly that it was the Russians that engaged in this activity.”

Ako ináč, vždy to vedie do Kremľa, priamo k prezidentovi Putinovi.  Pompeo: “So yes, Vladimir Putin remains a real risk to those of us who love freedom.” (Áno, len ONI milujú slobodu, najmä keď je sloboda podľa ich predstáv a v ich prospech).

Podľa Pompea je „pretty clearly“, že za kyberútok môžu Rusi. Ďalej uvádza, že: “This was a very significant effort,” Mr. Pompeo said, adding that “we’re still unpacking precisely what it is.” He said he expected most of the details would remain classified.“ – hoci zatiaľ len „rozbaľujú“ čo to je, ale už vidí za tým Rusov. Samozrejme, že väčšina vecí musí byť utajená (would remain classified), aby ľudia nezistili že sú to nezmysly.

Utajovanie skutočností je známa pracovná metóda tajných služieb. Aby odôvodnili svoju existenciu a dôležitosť, musia predsa nájsť nejakú „škodnú“, a keď nič nezistia, tak to musia tajiť. Rusi sú hneď po ruke. Nedávno sme mohli čítať v českej tlači pohoršenie opozície nad požiadavkou prez. Zemana, aby česká BIS uviedla (pre neho, ako prezidenta) mená ruských špiónov a ich konkrétne aktivity v Česku, pretože sa oháňali ruským nebezpečenstvom. Zrejme nič nemali, tak to museli super utajovať. Zemanovi ťažko prejde cez rozum aj ich BIS. Nie bezdôvodne ich nazval, že sú to „čučkaři“.

Výrok Pompea spochybnil sám prez. Trump (opäť citát z NYT): „Trump Contradicts Pompeo Over Russia’s Role in Hack. Hours after the secretary of state said that Moscow was behind the vast cybersecurity breach, the president suggested it might have been China and downplayed the severity of the attack.“

Trump ďalej povedal: „…Russia, Russia, Russia is the priority chant when anything happens because [US media] is, for mostly financial reasons, …”

Zdá sa, že už ani Trump neverí ruskému nebezpečenstvu a vo vláde tiež má svojho idiota, len ho pomenoval diplomatickejšie ako Matovič.

Ja sa divím, ako mohli Rusi vykonať sofistikovaný kybernetický útok na najprísnejšie chránené americké tajomstvá, na ich NSA – národnú bezpečnostnú agentúru? Rusi, ktorí nie sú schopní poriadne použiť ani NOVIČOK. Údajne mali otráviť Skripala. Nevedeli otráviť ani jeho kocúra. Zato britský bezdomovec bez problémov otrávil svoju kamarátku – bezdomovkyňu s tým, čo našiel v odpadovom koši. Aj britský bezdomovec je lepší travič ako dôstojníci GRU. Dobre, povieme si, že to bolo v Británii, ale keď nedokážu poriadne použiť Novičok ani medzi dvomi Sibírskymi mestami, to už musí byť poriadne babráctvo! Alebo aj s otrávením Navalného je to trochu inak? Je to súčasť proti Kremeľskej propagandy? Nie otráviť, ale len priotráviť, aby mohol v Nemecku štvať proti Putinovi?

Ja viem, som nevďačník. Neviem oceniť úsilie Američanov o našu bezpečnosť, napr. keď nám ponúkajú 50 mil USD, aby sme kúpili ich zbrane za niekoľko mld €. Alebo neviem ani oceniť, že Senát USA prijme zákon o „Energetickej bezpečnosti Európy“ (ako keby Európa bola ich vazalským územím). Keď sa nekúpi ich drahšia bridlicová (pri ťažne menej ekologická) ropa, tak sa zavedú sankcie (Nordstream 2). Alebo keď suverénne Turecko nekúpi ich protiraketový systém, ale Ruský, tak sa zavedú proti nim sankcie. Je to od nich vrchol nezištného priateľstva a odo mňa vrchol nevďačnosti.

O čom to hovorí Zs. Simon?

02.12.2022

Z nedostatku inej zmysluplnej činnosti, prečítam všetky možne novinové správy a názory. Tak často prečítam aj veľa hlúpostí. Takto som narazil a prečítal aj zverejnený názor viacnásobného ministra a bývalého poslanca NR SR, teraz predsedu marginálnej maďarskej politickej strany, pod názvom: „Skutok sa stal, no podľa § 363 to trestné nie je TU [...]

Ako vidí trajektóriu vzniku a vývoja Slovenska bývalý podpredseda vlády?

23.11.2022

Samostatná Slovenská republika (SR) dosiahla dospelosť, onedlho jej existencia dosiahne Kristove roky, čo je znakom absolútnej zrelosti. Tí, čo na vlastnej koži zažili zrod a vývoj SR vedia posúdiť správnosť cesty, ktoré SR prešla, ako aj jej smerovanie v rámci spoločného európskeho smerovania. Je však zaujímavé, ako to vidí ten, ktorý stál pri zrode [...]

Zneužitie funkcie rektorky pred komunálnymi voľbami?

28.10.2022

Nakoľko sa aktívne zaujímam o dianie na Slovensku, vo svojom meste či župe a navyše sa blížia komunálne voľby, študujem materiály kandidátov na primátorov alebo županov. V Nitre sú kandidáti na primátora veľmi aktívni a využívajú rôzne komunikačné spôsoby. Tak som narazil na materiál jedného z kandidátov, kde okrem vyjadrenia [...]

ALDE

Európski liberáli prijali v Bratislave rezolúciu o právach pre LGBTI+ ľudí

03.12.2022 17:02

Navrhovateľom rezolúcie bolo hnutie Progresívne Slovensko. Je reakciou na nedávny teroristický útok na Zámockej.

Peter Pellegrini, Richard Sulík

Politológ: Spolupráca SaS s Hlasom je politická realita. Ďalšie dýky do chrbta koalícia prežiť nemusí

03.12.2022 17:00

Hlas je pre Sulíka to najmenšie zlo a vládu s Petrom Pellegrinim by aktuálne zrejme uprednostnil pred vládou s Igorom Matovičom.

Miroslav Kollár / Spolu /

Spolu bude na sneme riešiť postup do volieb, má prísť aj Dzurinda

03.12.2022 15:21

Šéf strany Miroslav Kollár hovorí o spolupráci stredopravých strán.Tvrdí, že Dzurindov politický projekt je ideovo pripravený.

Jan Lipavský, Rastislav Káče, Alexander Schallenberg.

Káčer sa stretol so šéfmi diplomacií Česka a Rakúska. Diskutovali o situácii na Ukrajine i migrácii

03.12.2022 15:15

Minister Rastislav Káčer ocenil dobré susedské vzťahy a spoluprácu v rámci Slavkovského formátu,

Štatistiky blogu

Počet článkov: 74
Celková čítanosť: 323399x
Priemerná čítanosť článkov: 4370x

Autor blogu

Kategórie