Založ si blog

Sulíka opäť negovali? „Automat zdravia“?

Boj proti koronavírusu prebieha aktuálne na Slovensku podľa predsedu SaS a ministra hospodárstva Richarda Sulíka chaoticky, sú ignorované názory odborníkov a riešenia sú predkladané zo dňa na deň. Preto Sulík pripravil vlastný plán boja proti koronavírusu. (cit. Pravda z 23.11.). Ako vieme, jeho plán vznikol na základe objednávky – poverením ministra hospodárstva (!) predsedom vlády SR. Podpredseda vlády, Sulík,  po návrate z dovolenky – pracovnej cesty plán aj pripravil, ale nakoľko podľa Matoviča „dostal úlohu z matematiky a on urobil úlohu zo slovenčiny“, tak ho „zmietol“ zo stola ešte skôr, než sa tam vôbec dostal. Matovič vyhlásil, že Sulíkov plán je nezodpovedný a jeho kroky populistické, aby si v Bratislave mohli dať cigaretku v reštaurácii a východ krajiny by kolaboval ako Bergamo. Takže Sulík svoj plán predstavil, keď už na tom pracoval len v réžii SaS pre širokú verejnosť, keďže Matovič na to nebol zvedavý. Plán pomenoval ako „semafor zdravia“. Inšpiroval sa, v tom čase, zo zahraničných modelov.  Keďže jednotlivé stupne „zamorenie – opatrenie“ sú vyznačené farebne, logický sa natíska pomenovanie „semafor“, ktorý hrá (obyčajne) tromi farbami. Aj minister Krajčí prišiel so svojim „semaforom“, takže Slovensko malo hneď aj dva semafory. Podľa strany Hlas sú dva pandemické plány hanba bandy amatérov. Veronika Remišová vyzvala koalíciu, aby sa s nimi nepredháňala.

Vznikol teda opäť nový plán ako „sa zbaviť hnusoby“ a zrejme bol kompromisný, nakoľko ho nepredstavoval Krajčí a Matovič, ale Krajčí a Sulík. (Matovič v tom čase už údajne „bol na medveďoch“). Tento model dostal názov „automat zdravia“ a podľa neho sa budeme riadiť. Pri predstavovaní tohto plánu sa Sulíkovi často vplietal pojem „semafor“, čo je logickejšie pomenovanie tohto plánu na postupné kroky zatvárania Slovenska, ale vždy sa opravil na „automat“.

„Automat zdravia“ je asi najmenej vhodné pomenovanie a vzniklo zrejme preto, aby znegovali Sulíkov nápad na „semafor“. Česi svoj plán, logicky, pomenovali PES – Protiepidemický system ČR – stupně pohotovosti dle aktuální epidemiologické situace.

Význam slova „automat“ – stroj, prístroj, zariadenie, ktoré samočinne vykonáva nejakú prácu. Napr. automat na výrobu fliaš, umývací automat, automat na kávu, atď. Je veľa automatov, ale automat na zdravie, si neviem celkom dobre predstaviť, hoci bolo by to výborné! Možno však, že to je len ďalší blábol Matovičovho ministra.

Ako to bolo za socializmu? (1)

19.11.2023

Na napísanie tohto blogu ma inšpirovali udalosti pri pripomienke 17.11.89, ako aj súčasná, neľahká a neperspektívna, ekonomická situácia, a to nielen na Slovensku, hoci zdá sa, že u nás je to najhoršie. Asi rovnaký čas som prežil v socializme aj v súčasnom dravom a primitívnom kapitalizme. Viem život obyčajného človeka, v oboch [...]

Prečo vlastne chudobnieme? Lebo vojna na Ukrajine?

31.10.2023

To, že sme z roka na rok, my Slováci, chudobnejší cítime nielen v našich peňaženkách, ale potvrdzujú to aj články na stránkach novín a odborných štúdií. Analýzy a komparácie so zvyškom Európy sa opierajú o dáta naslovovzatých odborníkov – finančníkov, ekonómov, atď. Na túto tému nedávno bol zverejnený aj článok v Pravde, pod [...]

Potreba zmeny času – upozornenie

28.10.2023

Môj priateľ, bývalý minister financií a podpredseda vlády mi cez Viber poslal upozornenie na potrebu zmeny času dnes, 28.10. Keďže ma na tú potrebu upozorňuje tiež bývalý minister financií a (dokonca) predseda vlády, preposielam to aj vám. Ďakujeme Igi.

handlová, fico, atentát

Vyšetrovanie atentátu na Fica: Aký je posun? Prvé závery by mohli byť známe koncom leta, Cintulu posudzujú psychiatri

21.06.2024 07:00

Po embargu na informovanie prestali o prípade podrobne hovoriť aj ministri. Opozícia však kritizuje úniky či tvrdenia o jasnom motíve napriek tomu, že závery vyšetrovania ešte nepoznáme.

malvér, vírus, malware, malver, antivirus, trojsky kon, pocitac,

USA zakazujú ruskej firme Kaspersky Lab predaj antivírusového softvéru

21.06.2024 06:27

Ministerstvo obchodu svoje rozhodnutie odôvodnilo obavami o národnú bezpečnosť.

Kalifornia streľba usa

Počas sviatku pripomínajúceho koniec otroctva v USA bolo postrelených 15 ľudí

21.06.2024 06:20

Násilie vypuklo večer pri jazere Merritt počas akcie, na ktorej sa zúčastnilo až 5000 ľudí a ktorá bola inak pokojná,

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 459115x
Priemerná čítanosť článkov: 4136x

Autor blogu

Kategórie