Založ si blog

Sulíka opäť negovali? „Automat zdravia“?

Boj proti koronavírusu prebieha aktuálne na Slovensku podľa predsedu SaS a ministra hospodárstva Richarda Sulíka chaoticky, sú ignorované názory odborníkov a riešenia sú predkladané zo dňa na deň. Preto Sulík pripravil vlastný plán boja proti koronavírusu. (cit. Pravda z 23.11.). Ako vieme, jeho plán vznikol na základe objednávky – poverením ministra hospodárstva (!) predsedom vlády SR. Podpredseda vlády, Sulík,  po návrate z dovolenky – pracovnej cesty plán aj pripravil, ale nakoľko podľa Matoviča „dostal úlohu z matematiky a on urobil úlohu zo slovenčiny“, tak ho „zmietol“ zo stola ešte skôr, než sa tam vôbec dostal. Matovič vyhlásil, že Sulíkov plán je nezodpovedný a jeho kroky populistické, aby si v Bratislave mohli dať cigaretku v reštaurácii a východ krajiny by kolaboval ako Bergamo. Takže Sulík svoj plán predstavil, keď už na tom pracoval len v réžii SaS pre širokú verejnosť, keďže Matovič na to nebol zvedavý. Plán pomenoval ako „semafor zdravia“. Inšpiroval sa, v tom čase, zo zahraničných modelov.  Keďže jednotlivé stupne „zamorenie – opatrenie“ sú vyznačené farebne, logický sa natíska pomenovanie „semafor“, ktorý hrá (obyčajne) tromi farbami. Aj minister Krajčí prišiel so svojim „semaforom“, takže Slovensko malo hneď aj dva semafory. Podľa strany Hlas sú dva pandemické plány hanba bandy amatérov. Veronika Remišová vyzvala koalíciu, aby sa s nimi nepredháňala.

Vznikol teda opäť nový plán ako „sa zbaviť hnusoby“ a zrejme bol kompromisný, nakoľko ho nepredstavoval Krajčí a Matovič, ale Krajčí a Sulík. (Matovič v tom čase už údajne „bol na medveďoch“). Tento model dostal názov „automat zdravia“ a podľa neho sa budeme riadiť. Pri predstavovaní tohto plánu sa Sulíkovi často vplietal pojem „semafor“, čo je logickejšie pomenovanie tohto plánu na postupné kroky zatvárania Slovenska, ale vždy sa opravil na „automat“.

„Automat zdravia“ je asi najmenej vhodné pomenovanie a vzniklo zrejme preto, aby znegovali Sulíkov nápad na „semafor“. Česi svoj plán, logicky, pomenovali PES – Protiepidemický system ČR – stupně pohotovosti dle aktuální epidemiologické situace.

Význam slova „automat“ – stroj, prístroj, zariadenie, ktoré samočinne vykonáva nejakú prácu. Napr. automat na výrobu fliaš, umývací automat, automat na kávu, atď. Je veľa automatov, ale automat na zdravie, si neviem celkom dobre predstaviť, hoci bolo by to výborné! Možno však, že to je len ďalší blábol Matovičovho ministra.

O čom to hovorí Zs. Simon?

02.12.2022

Z nedostatku inej zmysluplnej činnosti, prečítam všetky možne novinové správy a názory. Tak často prečítam aj veľa hlúpostí. Takto som narazil a prečítal aj zverejnený názor viacnásobného ministra a bývalého poslanca NR SR, teraz predsedu marginálnej maďarskej politickej strany, pod názvom: „Skutok sa stal, no podľa § 363 to trestné nie je TU [...]

Ako vidí trajektóriu vzniku a vývoja Slovenska bývalý podpredseda vlády?

23.11.2022

Samostatná Slovenská republika (SR) dosiahla dospelosť, onedlho jej existencia dosiahne Kristove roky, čo je znakom absolútnej zrelosti. Tí, čo na vlastnej koži zažili zrod a vývoj SR vedia posúdiť správnosť cesty, ktoré SR prešla, ako aj jej smerovanie v rámci spoločného európskeho smerovania. Je však zaujímavé, ako to vidí ten, ktorý stál pri zrode [...]

Zneužitie funkcie rektorky pred komunálnymi voľbami?

28.10.2022

Nakoľko sa aktívne zaujímam o dianie na Slovensku, vo svojom meste či župe a navyše sa blížia komunálne voľby, študujem materiály kandidátov na primátorov alebo županov. V Nitre sú kandidáti na primátora veľmi aktívni a využívajú rôzne komunikačné spôsoby. Tak som narazil na materiál jedného z kandidátov, kde okrem vyjadrenia [...]

Miroslav Kollár / Spolu /

Spolu bude na sneme riešiť postup do volieb, má prísť aj Dzurinda

03.12.2022 15:21

Šéf strany Miroslav Kollár hovorí o spolupráci stredopravých strán.Tvrdí, že Dzurindov politický projekt je ideovo pripravený.

pčolinský Gröhling

SaS vs. Sme rodina: Pčolinský obvinil liberálov, že chcú umelo vytvoriť vládu. Gröhling sa bráni

03.12.2022 13:40

Pčolinský vytkol strane SaS, že toto je už tretia vláda, ktorú chcú povaliť.

Počúvajte pravdu, víkendový podcast

Žilinkova 363 vždy zaručene vyčarí Smerákom úsmev na perách

03.12.2022 13:00

Žiadna svetlá budúcnosť. Po páde vlády nás čakajú iba zlé a horšie riešenia, hovorí okrem iného v politickom prehľade týždňa komentátor Marián Repa (podcast)

Putin

Putin by mohol využiť mierové rozhovory na prezbrojenie armády, myslí si šéf britskej diplomacie

03.12.2022 11:32

Cleverly poukázal na to, že po agresii v Gruzínsku, na Kryme a v ukrajinskom Donbase vždy nasledovala ďalšia "vlna" agresie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 74
Celková čítanosť: 323361x
Priemerná čítanosť článkov: 4370x

Autor blogu

Kategórie