Založ si blog

Bľáboly I. Matoviča a jeho ministrov.

Veľmi pochybujem o múdrosti našich vládnych činiteľov, podobne ako mnohý iní, aj verejne známi ľudí. O „múdrosti“ ministra školstva som písal v inom blogu, opierajúc sa najmä o medializované interview  karikaturistu p. Šutovského v Denníku N. Kto iný by mal byť múdry a rozvážny, keď nie minister školstva?

Priznávam sa, že nesledujem nekonečné tlačovky I. Matoviča ( naschvál nepoužívam „p. premiéra“, lebo súhlasím s politológom, že také pomenovanie si nezaslúži), fčuleky (aby som použil jeho slovník) premiéra, najmä pre obsah a aj formu tlačoviek.

Niekedy agentúry počas spravodajstva zverejňujú niektoré jeho výroky a nie vždy stihnem prepnúť TV stanicu.  Väčšinou „perlí“. Minule som takto nechtiac zachytil jeden z jeho výrokov, samozrejme v súvislosti s pandémiou:

„Vyzývam obyvateľov k zodpovednosti, pretože demokracia bez zodpovednosti vedie k anarchii“. Priznám sa, že som výroku Mgr. Matoviča (ešte sa nevzdal titulu, ani nepovedal, že ho nebude používať ako Mgr. Kollár) nerozumel. Keďže som na význam tejto výzvy neprišiel ani po dlhšom uvažovaní, Tak som výrok začal analyzovať po slovách.

Zodpovednosť – vedomie o následkoch činu, konania, povinnosť niesť následky za nejaký čin.

Demokracia – štátne zriadenie, v ktorom je vláda v rukách volených zástupcov ľudu.

Anarchia – neprítomnosť organizovanej vlády, bezvládie, prenesene neporiadok, chaos, zmätok.

Igor Matovič, keby rozumel významu jednotlivých slov v tejto vete, mal správne povedať: „Vyzývam seba a mnou vedenú vládu k zodpovednosti, pretože demokracia bez zodpovednosti vedie k anarchii“. Takto by bol vyzval kompetentných  na odstránenie súčasného stavu, keď chýba organizovaná vláda, je de facto bezvládie, takže neporiadok, chaos a zmätok! Takto by jeho výzva síce mala zmysel, ale určite by nepadla na úrodnú pôdu. Demokracia u nás je, lebo vláda je v rukách volených zástupcov ľudu, ale vláda sa nechová zodpovedne, takže už je anarchia.

Ak svoj apel chcel adresovať obyvateľstvu, tak to mal urobiť pred voľbami v marci, aby voliči volili zodpovedne, lebo bez zodpovednosti je vláda v rukách nezodpovedných. Keďže asi 30% voličov pristúpilo k voľbám nezodpovedne, tak nastala u nás anarchia!

Aj jeho výrok ohľadom očkovania je hodná „múdrosráča“ jeho kalibru: „Tí, ktorí sa nenechajú zaočkovať, budú musieť nosiť rúška. Prečo by mali ohrozovať zdravie tých zodpovedných“. Zrejme zaočkovaní získajú imunitu a nie sú ohrození, takže obtiažne môžu ich zdravie ohrozovať, podľa Matoviča, nezodpovední.

Priznávam sa, že niekedy sa divím aj vyjadreniam podpredsedu vlády R. Sulíka, ktorého niektorí považujú za „racionálneho“, teda rozumného, účelného, úsporného a hospodárneho tejto vlády, čo sa na ministra hospodárstva aj hodí. Napr. odôvodňoval prečo sa koaličná rada konala u hospitalizovaného Kollára v nemocnici. „Keby p. Kollár prišiel z nemocnice na koaličnú radu, považovali by ste to za papalášstvo“. Na to konto celá koaličná rada sa zíde v čase zákazu v nemocnici u Kollára. Väčšie papalášstvo a aroganciu si ani neviem predstaviť!

Táto vláda údajne chce na každého použiť „rovnaký meter“. Prečo sa teda hlavný hygienik vyjadril, že „nepovažuje to za šťastné riešenie“? Mal povedať, že porušili predpisy Úradu verejného zdravotníctva a mal im „napariť“ pokutu tak, ako chcú pokutovať protestujúcich pred Matovičovým domom v Trnave.

SaS- kári deklarujú, že neodídu z koalície, nakoľko vo vláde si chcú presadzovať svoj program. Svoj program nikde nepresadzujú, ba naopak diskreditujú ministerstvá, kde majú svojich nominantov. Vidíme, ako Matovič „brzdí“ nimi riadené rezorty. Aj o Cigánikovej prehlásil, že „zdravotníctvu sa rozumie ako hus pivu a že ju tam len trpia“. Divím sa aj výrokom Remišovej, ktorej keď p. Fico pripomenul, že je vyštudovaná bábkoherečka, tak povie, aby neurážal!!! Snáď sa za to, čo vyštudovala nehanbí? Sulík o Matovičovi prehlási, že: „je extrémne pomstychtivý človek“. Škoda, že to nehovoril aj vtedy, keď spolu „drali“ opozičné lavice a Matovič nadával najmä na Fica. Aj Korčok a Kolíková sedeli vo Ficovej vláde. Teraz na neho nadávajú, vtedy mlčali!

Debilne vyznieva aj vyjadrenie Kolíkovej vo veci zranenia väzobne stíhaného gen. Lučanského. Je neuveriteľné, že v prísne stráženej väzenskej cele si sám, neopatrnosťou mohol spôsobiť zranenie, čo vyžiadalo 11 hodinovú operáciu a o.i. oko mal mimo očnej jamky. Kto vie, či zoberie Kolíková na seba zodpovednosť, keď sa niekedy ukáže, že nebolo to celkom vlastnou neopatrnosťou. Podá demisiu?

Krátku pamäť majú aj niektorí svetoví politici. Macron nedávno, pri príležitosti zavedenia sankcií EÚ voči Turecku, z dôvodu skúmania ložísk pri Cypre, uviedol, že „nenecháme destabilizovať žiadny región“. Hovorí to ON, francúzsky prezident, keď sa Francúzi zásadným spôsobom pričinil o prevrat v Líbyi, kde životná úroveň bola vyššia ako vo Švajčiarsku a o destabilizáciu celého regiónu, čoho následky nesie dnes aj Európa.

O ďalších bláboloch našich vládnych činiteľov, Kollára, Mikulca, Naďa a ďalších škoda písať, ale aký premiér, taká vláda!

O čom to hovorí Zs. Simon?

02.12.2022

Z nedostatku inej zmysluplnej činnosti, prečítam všetky možne novinové správy a názory. Tak často prečítam aj veľa hlúpostí. Takto som narazil a prečítal aj zverejnený názor viacnásobného ministra a bývalého poslanca NR SR, teraz predsedu marginálnej maďarskej politickej strany, pod názvom: „Skutok sa stal, no podľa § 363 to trestné nie je TU [...]

Ako vidí trajektóriu vzniku a vývoja Slovenska bývalý podpredseda vlády?

23.11.2022

Samostatná Slovenská republika (SR) dosiahla dospelosť, onedlho jej existencia dosiahne Kristove roky, čo je znakom absolútnej zrelosti. Tí, čo na vlastnej koži zažili zrod a vývoj SR vedia posúdiť správnosť cesty, ktoré SR prešla, ako aj jej smerovanie v rámci spoločného európskeho smerovania. Je však zaujímavé, ako to vidí ten, ktorý stál pri zrode [...]

Zneužitie funkcie rektorky pred komunálnymi voľbami?

28.10.2022

Nakoľko sa aktívne zaujímam o dianie na Slovensku, vo svojom meste či župe a navyše sa blížia komunálne voľby, študujem materiály kandidátov na primátorov alebo županov. V Nitre sú kandidáti na primátora veľmi aktívni a využívajú rôzne komunikačné spôsoby. Tak som narazil na materiál jedného z kandidátov, kde okrem vyjadrenia [...]

Miroslav Kollár / Spolu /

Spolu bude na sneme riešiť postup do volieb, má prísť aj Dzurinda

03.12.2022 15:21

Šéf strany Miroslav Kollár hovorí o spolupráci stredopravých strán.Tvrdí, že Dzurindov politický projekt je ideovo pripravený.

pčolinský Gröhling

SaS vs. Sme rodina: Pčolinský obvinil liberálov, že chcú umelo vytvoriť vládu. Gröhling sa bráni

03.12.2022 13:40

Pčolinský vytkol strane SaS, že toto je už tretia vláda, ktorú chcú povaliť.

Počúvajte pravdu, víkendový podcast

Žilinkova 363 vždy zaručene vyčarí Smerákom úsmev na perách

03.12.2022 13:00

Žiadna svetlá budúcnosť. Po páde vlády nás čakajú iba zlé a horšie riešenia, hovorí okrem iného v politickom prehľade týždňa komentátor Marián Repa (podcast)

Putin

Putin by mohol využiť mierové rozhovory na prezbrojenie armády, myslí si šéf britskej diplomacie

03.12.2022 11:32

Cleverly poukázal na to, že po agresii v Gruzínsku, na Kryme a v ukrajinskom Donbase vždy nasledovala ďalšia "vlna" agresie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 74
Celková čítanosť: 323371x
Priemerná čítanosť článkov: 4370x

Autor blogu

Kategórie