Založ si blog

Bľáboly I. Matoviča a jeho ministrov.

Veľmi pochybujem o múdrosti našich vládnych činiteľov, podobne ako mnohý iní, aj verejne známi ľudí. O „múdrosti“ ministra školstva som písal v inom blogu, opierajúc sa najmä o medializované interview  karikaturistu p. Šutovského v Denníku N. Kto iný by mal byť múdry a rozvážny, keď nie minister školstva?

Priznávam sa, že nesledujem nekonečné tlačovky I. Matoviča ( naschvál nepoužívam „p. premiéra“, lebo súhlasím s politológom, že také pomenovanie si nezaslúži), fčuleky (aby som použil jeho slovník) premiéra, najmä pre obsah a aj formu tlačoviek.

Niekedy agentúry počas spravodajstva zverejňujú niektoré jeho výroky a nie vždy stihnem prepnúť TV stanicu.  Väčšinou „perlí“. Minule som takto nechtiac zachytil jeden z jeho výrokov, samozrejme v súvislosti s pandémiou:

„Vyzývam obyvateľov k zodpovednosti, pretože demokracia bez zodpovednosti vedie k anarchii“. Priznám sa, že som výroku Mgr. Matoviča (ešte sa nevzdal titulu, ani nepovedal, že ho nebude používať ako Mgr. Kollár) nerozumel. Keďže som na význam tejto výzvy neprišiel ani po dlhšom uvažovaní, Tak som výrok začal analyzovať po slovách.

Zodpovednosť – vedomie o následkoch činu, konania, povinnosť niesť následky za nejaký čin.

Demokracia – štátne zriadenie, v ktorom je vláda v rukách volených zástupcov ľudu.

Anarchia – neprítomnosť organizovanej vlády, bezvládie, prenesene neporiadok, chaos, zmätok.

Igor Matovič, keby rozumel významu jednotlivých slov v tejto vete, mal správne povedať: „Vyzývam seba a mnou vedenú vládu k zodpovednosti, pretože demokracia bez zodpovednosti vedie k anarchii“. Takto by bol vyzval kompetentných  na odstránenie súčasného stavu, keď chýba organizovaná vláda, je de facto bezvládie, takže neporiadok, chaos a zmätok! Takto by jeho výzva síce mala zmysel, ale určite by nepadla na úrodnú pôdu. Demokracia u nás je, lebo vláda je v rukách volených zástupcov ľudu, ale vláda sa nechová zodpovedne, takže už je anarchia.

Ak svoj apel chcel adresovať obyvateľstvu, tak to mal urobiť pred voľbami v marci, aby voliči volili zodpovedne, lebo bez zodpovednosti je vláda v rukách nezodpovedných. Keďže asi 30% voličov pristúpilo k voľbám nezodpovedne, tak nastala u nás anarchia!

Aj jeho výrok ohľadom očkovania je hodná „múdrosráča“ jeho kalibru: „Tí, ktorí sa nenechajú zaočkovať, budú musieť nosiť rúška. Prečo by mali ohrozovať zdravie tých zodpovedných“. Zrejme zaočkovaní získajú imunitu a nie sú ohrození, takže obtiažne môžu ich zdravie ohrozovať, podľa Matoviča, nezodpovední.

Priznávam sa, že niekedy sa divím aj vyjadreniam podpredsedu vlády R. Sulíka, ktorého niektorí považujú za „racionálneho“, teda rozumného, účelného, úsporného a hospodárneho tejto vlády, čo sa na ministra hospodárstva aj hodí. Napr. odôvodňoval prečo sa koaličná rada konala u hospitalizovaného Kollára v nemocnici. „Keby p. Kollár prišiel z nemocnice na koaličnú radu, považovali by ste to za papalášstvo“. Na to konto celá koaličná rada sa zíde v čase zákazu v nemocnici u Kollára. Väčšie papalášstvo a aroganciu si ani neviem predstaviť!

Táto vláda údajne chce na každého použiť „rovnaký meter“. Prečo sa teda hlavný hygienik vyjadril, že „nepovažuje to za šťastné riešenie“? Mal povedať, že porušili predpisy Úradu verejného zdravotníctva a mal im „napariť“ pokutu tak, ako chcú pokutovať protestujúcich pred Matovičovým domom v Trnave.

SaS- kári deklarujú, že neodídu z koalície, nakoľko vo vláde si chcú presadzovať svoj program. Svoj program nikde nepresadzujú, ba naopak diskreditujú ministerstvá, kde majú svojich nominantov. Vidíme, ako Matovič „brzdí“ nimi riadené rezorty. Aj o Cigánikovej prehlásil, že „zdravotníctvu sa rozumie ako hus pivu a že ju tam len trpia“. Divím sa aj výrokom Remišovej, ktorej keď p. Fico pripomenul, že je vyštudovaná bábkoherečka, tak povie, aby neurážal!!! Snáď sa za to, čo vyštudovala nehanbí? Sulík o Matovičovi prehlási, že: „je extrémne pomstychtivý človek“. Škoda, že to nehovoril aj vtedy, keď spolu „drali“ opozičné lavice a Matovič nadával najmä na Fica. Aj Korčok a Kolíková sedeli vo Ficovej vláde. Teraz na neho nadávajú, vtedy mlčali!

Debilne vyznieva aj vyjadrenie Kolíkovej vo veci zranenia väzobne stíhaného gen. Lučanského. Je neuveriteľné, že v prísne stráženej väzenskej cele si sám, neopatrnosťou mohol spôsobiť zranenie, čo vyžiadalo 11 hodinovú operáciu a o.i. oko mal mimo očnej jamky. Kto vie, či zoberie Kolíková na seba zodpovednosť, keď sa niekedy ukáže, že nebolo to celkom vlastnou neopatrnosťou. Podá demisiu?

Krátku pamäť majú aj niektorí svetoví politici. Macron nedávno, pri príležitosti zavedenia sankcií EÚ voči Turecku, z dôvodu skúmania ložísk pri Cypre, uviedol, že „nenecháme destabilizovať žiadny región“. Hovorí to ON, francúzsky prezident, keď sa Francúzi zásadným spôsobom pričinil o prevrat v Líbyi, kde životná úroveň bola vyššia ako vo Švajčiarsku a o destabilizáciu celého regiónu, čoho následky nesie dnes aj Európa.

O ďalších bláboloch našich vládnych činiteľov, Kollára, Mikulca, Naďa a ďalších škoda písať, ale aký premiér, taká vláda!

Kladné body pre I. Matoviča.

15.04.2021

Ak si osobujeme právo niekoho za zlé veci kritizovať, slušnosť káže, aby za dobré veci sme ho chválili. Platí to aj v prípade I. Matoviča, samozrejme. Niet veľa vecí za ktoré by sme ho mali chváliť, ak vôbec, ale za úmysel zlepšiť pandemickú situáciu na Slovensku nákupom ďalšej vakcíny si pochvalu určite zaslúži. Kritizovali sme, najmä jeho a jemu [...]

Ešte stále študent Mgr. J. Šeliga?

08.04.2021

Moju pozornosť upútal podnetný blog „Pán Mgr. Juraj Šeliga, aké právo Ste vlastne študovali?“ Keďže tento náš „múdry“ politik už dávnejšie mi je podozrivý, rozhodol som sa touto formou vyjadriť svoj súhlas s uvedeným blogom, ako aj s podstatnou časťou k tomu diskutujúcich. J. Šeliga nielen mňa, ale zrejme aj mnohých iných upútal svojou aktivitou [...]

Rusko ako agresor? Na vlastnom území?

05.04.2021

Tí, čo pozorne sledujete dianie nielen na Slovensku, ale aj vo svete, určite ste zaregistrovali správy tipu: „KYJEV, BRATISLAVA. Kým svet sa sústreďuje na dianie na východe Ukrajiny, Rusko posilňuje prítomnosť v Čiernom mori. Cieľom je napadnutie Ukrajiny z juhu, operácia na spôsob vylodenia spojencov v Normandii počas druhej svetovej vojny.“ – toto je citát [...]

navaľnyj

EÚ vyzvala na okamžité prepustenie Navaľného. USA hrozia následkami, ak zomrie

18.04.2021 22:00

Zdravotný stav Alexeja Navaľného sa rýchlo zhoršuje. Vo väzení v ruskej kolónii už viac ako dva týždne drží protestnú hladovku.

alžbeta kráľovná

Kráľovná po smrti princa Philipa neabdikuje, tvrdia odborníci

18.04.2021 20:28

Britská panovníčka sa už v minulosti vyjadrila, že tak, ako jej predchodcovia, aj ona plánuje zostať na britskom tróne až do svojej smrti.

babiš

Rusko recipročne vyhostí českých diplomatov. Babiš chce odtajniť vyšetrovania výbuchov

18.04.2021 17:46, aktualizované: 21:15

Rusko vracia odvetu za sobotňajšie vypovedanie 18 pracovníkov ruského veľvyslanectva v Prahe.

pocasie-19-4-2021

Prichádza týždeň, v ktorom počasie bude opäť pripomínať jar

18.04.2021 17:27

Jar sa začne opatrne vracať, teploty budu postupne stúpať. Nečakejte zásadné skoky, ale je nádej, že na konci týždňa sa nevrátime späť do zimy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 28
Celková čítanosť: 157532x
Priemerná čítanosť článkov: 5626x

Autor blogu

Kategórie