Založ si blog

S vtipmi to ľahšie prežijeme.

V minulom režime Česi a Slováci ťažké časti si zľahčovali rôznymi a veľmi výstižnými vtipmi. Najmä český humor je známy vtipom, inteligenciou a výstižnosťou danej situácie. Keď vznikajú vtipy, situácia sa zhoršuje, v spoločnosti „tuhne atmosféra“.

Môj priateľ z Česka mi poslal niekoľko vtipov, o ktoré sa rád s vami podelím. Tí, ktorí majú zmysel pre humor, určite sa pobavia a tí ostatní, nech to nečítajú. Text nechávam v českom origináli. Predpokladám, že Slovákom ani dnes Čeština nerobí problémy porozumieť. Predpokladám, že vtipy vymyslel pospolitý ľud, preto sú také dobré. Kto ich pozbieral a zverejnil, neviem.

Takže na zasmiatie:

Rozdíl mezi rokem 1942 a 2022 je, že Němci nemusí až do Stalingradu, aby zmrzli.

Východoevropský humor

Je lepší, když Rusové zavřou plyn, než když ho Němci pustí.

Český humor

Manžel přinese manželce do kuchyně zajíce, kterého chytil venku a mlsně se olizuje: „Udělej ho na smetaně!“

Manželka: „Nejde plyn.“ On: „Tak ho upeč!“ Ona: „Nejde ani elektřina.“

Manžel se naštve a mrskne ušáka zpět za plot. Ten se oklepe a zařve: „Sláva Ukrajině!“

Německý humor

Bývalý německý europoslanec Bernd Posselt: „Současné české předsednictví je nejlepší z 57 předsednictví, které jsem v politice zažil.“ (mohlo tam byť aj slovenské predsedníctvo, pointa sa nezmení)

Slovenský humor

Dežo se v zime zobudí a v byte je pekne teplo. Chytí radiátor – je horúci. Pustí vodu – tečie aj teplá. Pustí plyn – plyn ide. Rozrušený Dežo kričí: „Aranka, vstávaj! Komunisti sa vrátili!“

Židovský humor

Povídá Kohn Roubíčkovi: „Nedávno jsem četl, že jsme naši zemi zaprodali Rusku a Číně. A tuhle zase píšou, že jsme ji zaprodali Americe a Západu. No řeknou, není to krása, prodat takovej aušus dvakrát?“

Pro pamětníky a pamětnice

·         Před třiceti lety jsme se ptali, jak dohnat životní úroveň Západu, a dneska se ptáme, jak se vrátit k životní úrovni před třiceti lety.

·         Jsem tak starý, že si pamatuji, jak jsem se v restauraci najedl za peníze, které dnes dávám jako dýško.

·         Jsem už tak starý, že nemohu pochopit, proč nám přátelé prodávají plyn a ropu dráž než nepřátelé.

·         Podle faktury na elektřinu mám doma urychlovač částic, podle faktury za plyn bydlím na Aljašce, podle faktury za vodu mám koupaliště a podle výplatní pásky pobírám podporu v nezaměstnanosti.

·         Ceny mouky a strouhanky se vyšplhaly tak vysoko, že výrobci přemýšlí, že by do párků opět dávali maso.

·         Loni touto dobou (COVID) nám nakazovali sprchovat se po každé cestě ven, dnes nám sprchování zakazují.

·         Před rokem jsem se měřila, zda nemám moc vysokou teplotu těla, dnes měřím, zda nemám moc vysokou teplotu v pokoji.

·         Loni jsem bez roušky nemohla zazvonit u sousedů a dnes se mám se sousedkou koupat v jedné koupelně a péct kuře v jedné troubě.

Už ne tak humor

Jak se pozná, že je něco pravda? Když to Facebook zablokuje, Twitter smaže, Google skryje, YouTube zakáže, média zcenzurují a vláda dementuje.

Ako to bolo za socializmu? (1)

19.11.2023

Na napísanie tohto blogu ma inšpirovali udalosti pri pripomienke 17.11.89, ako aj súčasná, neľahká a neperspektívna, ekonomická situácia, a to nielen na Slovensku, hoci zdá sa, že u nás je to najhoršie. Asi rovnaký čas som prežil v socializme aj v súčasnom dravom a primitívnom kapitalizme. Viem život obyčajného človeka, v oboch [...]

Prečo vlastne chudobnieme? Lebo vojna na Ukrajine?

31.10.2023

To, že sme z roka na rok, my Slováci, chudobnejší cítime nielen v našich peňaženkách, ale potvrdzujú to aj články na stránkach novín a odborných štúdií. Analýzy a komparácie so zvyškom Európy sa opierajú o dáta naslovovzatých odborníkov – finančníkov, ekonómov, atď. Na túto tému nedávno bol zverejnený aj článok v Pravde, pod [...]

Potreba zmeny času – upozornenie

28.10.2023

Môj priateľ, bývalý minister financií a podpredseda vlády mi cez Viber poslal upozornenie na potrebu zmeny času dnes, 28.10. Keďže ma na tú potrebu upozorňuje tiež bývalý minister financií a (dokonca) predseda vlády, preposielam to aj vám. Ďakujeme Igi.

Viktor Orbán

Maďarom vyplatí EÚ takmer miliardu eur. Ďalšie peniaze dostanú, až sa polepšia

09.12.2023 09:20

Ministri financií členských štátov Európskej únie schválili poskytnutie finančných prostriedkov Maďarsku vo výške 920 miliónov eur.

Taliansko, nemocnica, požiar

Rozsiahly požiar nemocnice neďaleko Ríma má štyri obete

09.12.2023 09:05

Štyria ľudia zahynuli v dôsledku požiaru, ktorý v piatok neskoro večer vypukol v nemocnici v talianskom meste Tivoli neďaleko metropoly Rím.

Anna Gin kolaciky1

List z Charkova: Hovoriť s deťmi o vojne?

09.12.2023 09:00

Nečakane som sa pohádala s kamarátkou kvôli otázke, ktorú som položila jej šesťročnému synovi: "Nikita, čo to tam máš? Tank?"

Michigan, streľba v škole, Ethan Crumbley

Tínedžer dostal doživotie, v Michigane zabil pred rokom štyroch spolužiakov

09.12.2023 08:47

Súd v piatok odsúdil na doživotie šestnásťročného chlapca, ktorý vlani zastrelil štyroch a zranil ďalších spolužiakov na škole v Michigane.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 447090x
Priemerná čítanosť článkov: 4028x

Autor blogu

Kategórie