Založ si blog

Fenomenálna lyžiarka, všeobecný športový talent.

Naša fenomenálna lyžiarka P. Vlhová, je podľa mojej mienky najlepšou súčasnou slovenskou športovkyňou. Pamätám si veľa, ale nepamätám si na lepšiu reprezentáciu Slovenska v individuálnom športe. Všetka česť jej! Žiaľ tohoročná sezóna nevyšla podľa jej predstáv, ako to aj sama povedala: „Majstrovstvá hodnotím dobre, v obrovskom slalome siedme miesto, v slalome piate. Nie je to zlá pozícia, stále som vpredu, ale chceli sme viac“ uviedla Vlhová. (Cit. Pravda). Myslím si, že preto jej sezóna „nevyšla“, lebo mala vysoko nasadenú latku z jej predchádzajúcich výsledkov. Čo by sme dali za to, keby v hociktorom individuálnom športe by Slováci dosahovali, ak nie rovnaké, aspoň s ňou porovnateľné výsledky. Napr. v mužskom lyžovaní, v biatlone, či v inom športe. Vďaka jej za vzornú reprezentáciu Slovenska. Určite môžeme byť na ňu hrdí!

Aby som to trochu odľahčil, chcem uviesť, že Petra je všeobecne talentovaná športovkyňa, teda súdiac podľa reklám TIPOS-u. Geniálne trafí, možno lepšie ako Messi, do bránky aj spoza postrannej čiary z rohu, nehovoriac, ako kĺzačkou zoberie loptu športovému doyenu p. Borbélyimu. V TV reklamách vidíme aj jej boxerské umenie, keď úderom odtrhne boxerské vrece zo závesu, alebo skolí nášho najlepšieho, ešte nedávno aktívneho, boxera Tomi Kid Kovácsa nečakaným úderom na solar plexus. Skoro som onemel, keď som videl, ako dala blok nášmu najlepšiemu basketbalistovi Radovi Rančíkovi. Je to fenomenálny basketbalista tak, ako Petra lyžiarka a hral ako mládežník v USA a na palubovkách takmer všetkých, basketbalovo významných štátov Európy. Jednoducho však cez Petru neprejde. Pani Petra by mohla mať na tričku napísané „no pasaran“, známe to heslo F. Castra.

Túto lyžiarsku sezónu tréner P. Vlhovej v Pravde, hodnotil o.i. a týmito slovami: „ Ani v sobotňajšom slalome nebola slovenská lyžiarka Petra Vlhová v stopercentnej kondícii. Obsadila piate miesto a oproti štvrtkovému „obráku“ si polepšila o dve priečky. Podľa trénera Maura Piniho jej však stále chýbajú sily.“ Možno aj preto, že má veľmi široký športový záber? Hoci basketbal sa považuje za výborný doplnkový šport, box neviem.

Foto:  Shot z reklamy, ako P. Vlhová dáva kôš.

Chápem, že je to len reklama, kde TIPOs využíva popularitu našej lyžiarky, ale nie som si istý, či to prospieva aj jej dobrému menu?

Ako to bolo za socializmu? (1)

19.11.2023

Na napísanie tohto blogu ma inšpirovali udalosti pri pripomienke 17.11.89, ako aj súčasná, neľahká a neperspektívna, ekonomická situácia, a to nielen na Slovensku, hoci zdá sa, že u nás je to najhoršie. Asi rovnaký čas som prežil v socializme aj v súčasnom dravom a primitívnom kapitalizme. Viem život obyčajného človeka, v oboch [...]

Prečo vlastne chudobnieme? Lebo vojna na Ukrajine?

31.10.2023

To, že sme z roka na rok, my Slováci, chudobnejší cítime nielen v našich peňaženkách, ale potvrdzujú to aj články na stránkach novín a odborných štúdií. Analýzy a komparácie so zvyškom Európy sa opierajú o dáta naslovovzatých odborníkov – finančníkov, ekonómov, atď. Na túto tému nedávno bol zverejnený aj článok v Pravde, pod [...]

Potreba zmeny času – upozornenie

28.10.2023

Môj priateľ, bývalý minister financií a podpredseda vlády mi cez Viber poslal upozornenie na potrebu zmeny času dnes, 28.10. Keďže ma na tú potrebu upozorňuje tiež bývalý minister financií a (dokonca) predseda vlády, preposielam to aj vám. Ďakujeme Igi.

Pásmo Gazy, Izrael, Palestína

Pri izraelskom údere na lídrov Hamasu zomrelo podľa úradov v Gaze vyše 70 Palestínčanov

13.07.2024 15:00

Terčom útoku bol vojenský líder Hamasu Muhammad Díf.

SR Pohoda festival počasie búrky ukončenie predčasné TNX

Exprezidentku Čaputovú mrzí, že sa predčasne ukončila tohtoročná Pohoda, zraneným praje skoré uzdravenie

13.07.2024 14:09

Okrem toho ocenila desiatky príbehov pomoci, podpory a solidarity.

seniorka

Seniorka vyhodila z okna 15-tisíc eur. Nedôverujte neznámym ľuďom, vyzýva polícia

13.07.2024 14:05

Podvodník dôverčivú seniorku inštruoval, aby peniaze vložila do igelitovej tašky a odovzdala ich jeho známemu.

Fico, oslavy Cyrila a Metoda

Oslavy prijatia Deklarácie o zvrchovanosti budú v Starej Bystrici

13.07.2024 13:37

Podujatie, ktoré je pripomienkou prijatia Deklarácie o zvrchovanosti Slovenskej republiky dňa 17. júla 1992, sa koná pod záštitou predsedu vlády Fica.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 461072x
Priemerná čítanosť článkov: 4154x

Autor blogu

Kategórie