Založ si blog

Šesť rán matovičových, desať rán pre Slovákov!

V „polčase“ vládnutia I. Matovič, víťaz ostatných volieb, chvíľu premiér, terazky (prevzaté z českého filmu) minister financií, bez adekvátneho vzdelania, zhodnotil na sociálnej sieti tento svoj „polčas“ vládnutia. Tí, čo nesledujeme jeho profil, mohli sme sa o tom dočítať v Pravde. Obdobie svojho vládnutia prirovnáva k príbehu z Biblie, keď hovorí o „10 ranách egyptských“. Asi nemá čisté svedomie, keď sa odvoláva na Bibliu, ktorú mohol citovať aj adresnejšie. Biblia je veľmi široký pojem, „10 rán egyptských“ sa spomína v Starom Zákone, kniha Mojžišova – Exodus. Desať rán postihlo Egypťanov za trest, keď faraón nechcel prepustiť izraelský ľud z otroctva. Žeby Matovič mal výčitky svedomia, že sa k Slovákom zachoval tak, ako faraón k Izraelčanom? Aj on nás tu drží v otroctve? Asi si to uvedomuje, keď vzťahuje túto paralelu na obdobie jeho vládnutia Slovákom.

Na Matoviča, podľa neho doľahlo zatiaľ, šesť rán. Ja si myslím, že na mňa, a mnohých ďalších obyvateľov Slovenska, doľahlo už aj desať rán Matovičových!

Zvažujme spolu, aj s využitím „jeho“ šesť rán, však aj ON je Slovák.

1. Pandémia Covid-19 … najväčšia zdravotná kríza za 100 rokov od španielskej chrípky

2. Ekonomická kríza … najväčšia od 2008

3. Celosvetová inflácia … najväčšia za 20 rokov

            (Poznámka: V origináli I. Matovič používa výraz „väčia“. Viď kópia jeho statusu:

1. Pandémia Covid-19 … najväčia zdravotná kríza za 100 rokov od španielskej chrípky. 2. Ekonomická kríza … najväčia od 2008 3. Celosvetová inflácia … najväčia za 20 rokov.

Také slovo som nenašiel v slovníku, preto som to prepísal na gramatický správne na „väčšia“. Píše, skoro ako na ministerstve školstva, viď prípad „medajla“)

4. Extrémny rast cien energií … doteraz nikdy

5. Znovuzrodenie Hitlera … prvýkrát od 1945 – rozumej vyprovokovaný Putin (pozn. bloger)

6. Utečenecká kríza … nikdy Slovensko nezažilo 13 tisíc utečencov denne. – myslím si, že väčšina z nich sú ekonomickí migranti (pozn. bloger).

7. Vláda I. Matoviča – najhoršia akú Slovensko doteraz malo.

8. E. Heger vo funkcii premiéra, neschopný poskok Matoviča

9. Celá vláda neschopákov, resp. tupelov, použijúc slova I. Matoviča. Napr. Mikulec. Kolíková, Vlčan, Naď, Milanová – vychovaná Tóthom, bývalým priateľom M. Kočnera, Remišová (hrôza), atď.

10. Celá vládna koalícia, ktorá sa na ničom nevie dohodnúť v prospech občanov Slovenska. Riešia si len svoje vnútorné rozpory a problémy. Obdobne ani prezidentka nám veľa nádeje a blahobytu nepridáva.

Keďže uplynula polovica vládnutia tohto zlepenca, pre nás Slovákov, každým dňom sa naša nádej v lepšiu budúcnosť rastie. Ako sa slovenský hovorí „ide to dole z kopca“, a to nielen nám, vďaka tejto vládnej koalícii, ale aj IM vďaka tomu, že sa im pobyt vo vláde každým dňom skracuje. Nejako to musíme už vydržať, aj keď to bude ťažké!

O čom to hovorí Zs. Simon?

02.12.2022

Z nedostatku inej zmysluplnej činnosti, prečítam všetky možne novinové správy a názory. Tak často prečítam aj veľa hlúpostí. Takto som narazil a prečítal aj zverejnený názor viacnásobného ministra a bývalého poslanca NR SR, teraz predsedu marginálnej maďarskej politickej strany, pod názvom: „Skutok sa stal, no podľa § 363 to trestné nie je TU [...]

Ako vidí trajektóriu vzniku a vývoja Slovenska bývalý podpredseda vlády?

23.11.2022

Samostatná Slovenská republika (SR) dosiahla dospelosť, onedlho jej existencia dosiahne Kristove roky, čo je znakom absolútnej zrelosti. Tí, čo na vlastnej koži zažili zrod a vývoj SR vedia posúdiť správnosť cesty, ktoré SR prešla, ako aj jej smerovanie v rámci spoločného európskeho smerovania. Je však zaujímavé, ako to vidí ten, ktorý stál pri zrode [...]

Zneužitie funkcie rektorky pred komunálnymi voľbami?

28.10.2022

Nakoľko sa aktívne zaujímam o dianie na Slovensku, vo svojom meste či župe a navyše sa blížia komunálne voľby, študujem materiály kandidátov na primátorov alebo županov. V Nitre sú kandidáti na primátora veľmi aktívni a využívajú rôzne komunikačné spôsoby. Tak som narazil na materiál jedného z kandidátov, kde okrem vyjadrenia [...]

Ján Budaj

Envirorezort preberie od lesníkov ďalšie pozemky. Budaj ohlásil tri národné parky, ktoré prejdú zonáciou

03.12.2022 17:25

Šéf ministerstva Ján Budaj prezradil aj ďalšiu ambíciu - chce vymenovať aj úplne nový národný park.

ALDE

Európski liberáli prijali v Bratislave rezolúciu o právach pre LGBTI+ ľudí

03.12.2022 17:02

Navrhovateľom rezolúcie bolo hnutie Progresívne Slovensko. Je reakciou na nedávny teroristický útok na Zámockej.

Peter Pellegrini, Richard Sulík

Politológ: Spolupráca SaS s Hlasom je politická realita. Ďalšie dýky do chrbta koalícia prežiť nemusí

03.12.2022 17:00

Hlas je pre Sulíka to najmenšie zlo a vládu s Petrom Pellegrinim by aktuálne zrejme uprednostnil pred vládou s Igorom Matovičom.

Miroslav Kollár / Spolu /

Spolu bude na sneme riešiť postup do volieb, má prísť aj Dzurinda

03.12.2022 15:21

Šéf strany Miroslav Kollár hovorí o spolupráci stredopravých strán.Tvrdí, že Dzurindov politický projekt je ideovo pripravený.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 74
Celková čítanosť: 323413x
Priemerná čítanosť článkov: 4370x

Autor blogu

Kategórie