Založ si blog

Šesť rán matovičových, desať rán pre Slovákov!

V „polčase“ vládnutia I. Matovič, víťaz ostatných volieb, chvíľu premiér, terazky (prevzaté z českého filmu) minister financií, bez adekvátneho vzdelania, zhodnotil na sociálnej sieti tento svoj „polčas“ vládnutia. Tí, čo nesledujeme jeho profil, mohli sme sa o tom dočítať v Pravde. Obdobie svojho vládnutia prirovnáva k príbehu z Biblie, keď hovorí o „10 ranách egyptských“. Asi nemá čisté svedomie, keď sa odvoláva na Bibliu, ktorú mohol citovať aj adresnejšie. Biblia je veľmi široký pojem, „10 rán egyptských“ sa spomína v Starom Zákone, kniha Mojžišova – Exodus. Desať rán postihlo Egypťanov za trest, keď faraón nechcel prepustiť izraelský ľud z otroctva. Žeby Matovič mal výčitky svedomia, že sa k Slovákom zachoval tak, ako faraón k Izraelčanom? Aj on nás tu drží v otroctve? Asi si to uvedomuje, keď vzťahuje túto paralelu na obdobie jeho vládnutia Slovákom.

Na Matoviča, podľa neho doľahlo zatiaľ, šesť rán. Ja si myslím, že na mňa, a mnohých ďalších obyvateľov Slovenska, doľahlo už aj desať rán Matovičových!

Zvažujme spolu, aj s využitím „jeho“ šesť rán, však aj ON je Slovák.

1. Pandémia Covid-19 … najväčšia zdravotná kríza za 100 rokov od španielskej chrípky

2. Ekonomická kríza … najväčšia od 2008

3. Celosvetová inflácia … najväčšia za 20 rokov

            (Poznámka: V origináli I. Matovič používa výraz „väčia“. Viď kópia jeho statusu:

1. Pandémia Covid-19 … najväčia zdravotná kríza za 100 rokov od španielskej chrípky. 2. Ekonomická kríza … najväčia od 2008 3. Celosvetová inflácia … najväčia za 20 rokov.

Také slovo som nenašiel v slovníku, preto som to prepísal na gramatický správne na „väčšia“. Píše, skoro ako na ministerstve školstva, viď prípad „medajla“)

4. Extrémny rast cien energií … doteraz nikdy

5. Znovuzrodenie Hitlera … prvýkrát od 1945 – rozumej vyprovokovaný Putin (pozn. bloger)

6. Utečenecká kríza … nikdy Slovensko nezažilo 13 tisíc utečencov denne. – myslím si, že väčšina z nich sú ekonomickí migranti (pozn. bloger).

7. Vláda I. Matoviča – najhoršia akú Slovensko doteraz malo.

8. E. Heger vo funkcii premiéra, neschopný poskok Matoviča

9. Celá vláda neschopákov, resp. tupelov, použijúc slova I. Matoviča. Napr. Mikulec. Kolíková, Vlčan, Naď, Milanová – vychovaná Tóthom, bývalým priateľom M. Kočnera, Remišová (hrôza), atď.

10. Celá vládna koalícia, ktorá sa na ničom nevie dohodnúť v prospech občanov Slovenska. Riešia si len svoje vnútorné rozpory a problémy. Obdobne ani prezidentka nám veľa nádeje a blahobytu nepridáva.

Keďže uplynula polovica vládnutia tohto zlepenca, pre nás Slovákov, každým dňom sa naša nádej v lepšiu budúcnosť rastie. Ako sa slovenský hovorí „ide to dole z kopca“, a to nielen nám, vďaka tejto vládnej koalícii, ale aj IM vďaka tomu, že sa im pobyt vo vláde každým dňom skracuje. Nejako to musíme už vydržať, aj keď to bude ťažké!

Akýže to 13. dôchodok? Odmena za prežitie!

01.05.2022

Blížime sa k obdobiu, keď slovenskí dôchodcovia začnú, prinajmenšom chudnúť, ak nie priamo umierať od hladu, resp. triasť sa od zimy, hoci našťastie blížime sa k teplejším dňom. Tak aj vo vláde, a následne aj v médiách viac a viac sa hovorí o tzv. 13. dôchodkoch. Ako rozmýšľam, tak rozmýšľam, ale nemôžem prísť na to, prečo je [...]

Prípad Borguľa a iné policajné výpalníctva.

27.04.2022

Nedávno medializovaný prípad poslanca M. Borguľu, čo (div sa svete) oznámil policajný prezident, ten, čo by o tom nemal ani vedieť, ak nevládne u nás policajná mafia, vo mne upevnil moje presvedčenie, že najskorumpovanejšie štátna inštitúcia u nás, je polícia. Vychádzam pritom z vlastných skúseností, resp. zo skúseností niektorých mojich známych. [...]

… a vykľulo sa šidlo z vreca!

10.04.2022

… alebo – Za darovanú S-300 si kúpime Patriot-a? Na celej Hegerovej „akcii“ v Kyjeve sa mi nezdalo venovanie časti našej protivzdušnej obrany, zhmotnenej v S-300, Ukrajine. Je zjavné, že Hegerova cesta bola konjunkcia viacero udalostí. Jednak Hegerovi naše bezpečnostné služby neodporučili pôvodne vycestovať do Kyjeva spolu s časťou V-4 a so [...]

Jana Bittó Cigániková

Cigániková: O Edovi som stratila ilúzie. Musí sa rozhodnúť, či vymení koalíciu za ministra, čo zničil vládu

07.07.2022 18:20

Liberáli sú pripravení na všetky možnosti, vrátane odchodu do opozície. Podporili by menšinovú vládu? Pravda sa spýtala Jany Bittó Cigánikovej.

Zuzana Čaputová

Čaputová: Nikdy v ére samostatnej SR nebola pripravenosť ozbrojených síl dôležitejšia

07.07.2022 18:05

Pripomenula tiež plán Slovenska investovať dve percentá HDP do obrany už tento rok, teda o dva roky skôr, ako sa pôvodne zaviazalo.

Jaroslav Naď

Naď pripustil navyšovanie obranného rozpočtu ešte tento rok

07.07.2022 16:35

Viaceré štáty v reakcii na vojnu na Ukrajine ohlásili mimoriadne navyšovanie výdavkov na obranu.

Medveď / Arthur /

Nad Banskou Štiavnicou strhol medveď dobytok, ľudia by mali byť opatrní

07.07.2022 16:13

V lesoch nad mestom došlo v uplynulých dňoch k strhnutiu piatich kusov hovädzieho dobytka medveďom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 71
Celková čítanosť: 306764x
Priemerná čítanosť článkov: 4321x

Autor blogu

Kategórie