Založ si blog

Kedy p. Hlina (opäť) nastúpi do tanku?

V podstate možno súhlasiť s názorom posl. M. Kollára na jeho FB profile, kde uvádza: „To, čo sa deje posledné dva dni na Slovensku, pripomína nástup fašizmu.“- až na malú výnimku. Nástup fašizmu u nás sa mi pripomína už od doby nástupu tejto koalície k vládnej moci. To tvrdím, hoci nástup fašizmu som u nás v rokoch pred II. SV nezažil, ešte menej to mohol zažiť posl. M. Kollár. Je tu absolútny rozpad demokracie a pod rúškom parlamentarizmu sa presadzujú veci proti vôle väčšiny národa. Je hrozné sa aj len pozerať, čo sa vystrája v parlamente, čoho na začiatku stál práve I. Matovič. Čo sa deje v polícii, na základe zverejnených informácií z odpočúvania NAKA, keď minister vnútra chodí za špeciálnym prokurátorom, ináč vo výkone trestu, a lobuje za„elitných“ vyšetrovateľov, ktorí zjavne prekračujú svoje právomoci. Stíhaní vyšetrovatelia NAKA zostávajú naďalej vo funkcii a majú „dôveru“ povereného policajného prezidenta! Čo už ale očakávať od spoločnosti, keď „elitný“ redaktor štátnej televízie  (M. Merčiak) sa vyjadruje k svojim podriadeným ako, voľakedy sa hovorilo „ako kočiš“, ale žiadneho kočiša som tak vulgárne nadávať ani svojmu koňovi nepočul. Miesto toho, aby okamžite bol z Pekingu odvolaný a patrične potrestaný, sním si riaditeľ plánuje „len prehovoriť“ po návrate a toho, kto komunikáciu zverejnil, na minútu vyhodili. To ako keby so zlodejom, či vrahom (je to nadsadené), len prehovorili a toho, kto to oznámil, potrestali. No nie je to zvrátené?

Je „zaujímavé“, teda hodné zreteľa aj vyjadrenie P. Dojčana z mediálneho tímu OĽaNO, (cit. Pravda TU), vraj:“ … najsilnejšie hnutie OĽaNO je presvedčené, že útoky na poslancov sú „následkom agresívnej a štvavej kampane zo strany extrémistov, ako sú napríklad Ľ. Blaha, M. Mazurek a ďalší“. „Tí nielen otvorene vystupujú proti štátnym záujmom, ale ich rétorikou začínajú ohrozovať aj bezpečnosť našich poslancov a ich rodinných príslušníkov.“ Toto vyjadrenie mi veľmi pripomína výrok francúzskeho kráľa Ľudovíta XIV. – „L´Etat c´est moi“. Aj „páni“ poslanci OĽANO sa zrejme vtelili do mysle tohto kráľa slnka a „svoje záujmy“ povýšili na záujem štátu. Alebo možno sa vtelili do Severokórejského diktátora, ktorý zjavne svoje záujmy stotožňuje so záujmami štátu a ľudu ktoré tyranizuje. Týmto  našim poslancom nevadí, že 60% Slovákov tzv. obrannú zmluvu s USA odmieta, napriek tomu hovoria o záujme štátu? Nechápem, ktorý štát majú na mysli, lebo ak štatistický väčšina Slovákov to odmieta, tak „aký slovenský štátny záujem“?

V tejto súvislosti stále čakám na reakciu p. exposlanca NR SR a expredsedu KDH p. Hlinu. Určite si pamätáte, keď po mnohých rokoch po roku 1968, prišiel v Bratislave pred dom V. Biľaka na tanku a hlaveň namieril na jeho dom. Prišiel pred dom absolútne už nemohúceho a chorého starca! Vtedy ľudia typu M. Kollára mlčali, aspoň som nečítal o ich proteste a odsudzovaní tohto činu, resp. o výzve na zvolanie bezpečnostnej rady štátu. Vtedy to „bola náramná sranda“. Prečo sa teraz diví vylepovaniu plagátov a poukazovanie na poslancov, ktorí „hrdinskí zastávajú záujmy slovenského ľudu“, a to aj napriek jeho väčšinovému názoru? Ak je p. Hlina dôsledný a charakterný, tak postupne pôjde na nejakom americkom vojenskom vozidle navštíviť všetkých 79 „slovenských hrdinov“! Pán Hlina, čakáme!!!

O čom to hovorí Zs. Simon?

02.12.2022

Z nedostatku inej zmysluplnej činnosti, prečítam všetky možne novinové správy a názory. Tak často prečítam aj veľa hlúpostí. Takto som narazil a prečítal aj zverejnený názor viacnásobného ministra a bývalého poslanca NR SR, teraz predsedu marginálnej maďarskej politickej strany, pod názvom: „Skutok sa stal, no podľa § 363 to trestné nie je TU [...]

Ako vidí trajektóriu vzniku a vývoja Slovenska bývalý podpredseda vlády?

23.11.2022

Samostatná Slovenská republika (SR) dosiahla dospelosť, onedlho jej existencia dosiahne Kristove roky, čo je znakom absolútnej zrelosti. Tí, čo na vlastnej koži zažili zrod a vývoj SR vedia posúdiť správnosť cesty, ktoré SR prešla, ako aj jej smerovanie v rámci spoločného európskeho smerovania. Je však zaujímavé, ako to vidí ten, ktorý stál pri zrode [...]

Zneužitie funkcie rektorky pred komunálnymi voľbami?

28.10.2022

Nakoľko sa aktívne zaujímam o dianie na Slovensku, vo svojom meste či župe a navyše sa blížia komunálne voľby, študujem materiály kandidátov na primátorov alebo županov. V Nitre sú kandidáti na primátora veľmi aktívni a využívajú rôzne komunikačné spôsoby. Tak som narazil na materiál jedného z kandidátov, kde okrem vyjadrenia [...]

Peter Pellegrini, Richard Sulík

Politológ: Spolupráca SaS s Hlasom je politická realita. Ďalšie dýky do chrbta koalícia prežiť nemusí

03.12.2022 17:00

Hlas je pre Sulíka to najmenšie zlo a vládu s Petrom Pellegrinim by aktuálne zrejme uprednostnil pred vládou s Igorom Matovičom.

Miroslav Kollár / Spolu /

Spolu bude na sneme riešiť postup do volieb, má prísť aj Dzurinda

03.12.2022 15:21

Šéf strany Miroslav Kollár hovorí o spolupráci stredopravých strán.Tvrdí, že Dzurindov politický projekt je ideovo pripravený.

Jan Lipavský, Rastislav Káče, Alexander Schallenberg.

Káčer sa stretol so šéfmi diplomacií Česka a Rakúska. Diskutovali o situácii na Ukrajine i migrácii

03.12.2022 15:15

Minister Rastislav Káčer ocenil dobré susedské vzťahy a spoluprácu v rámci Slavkovského formátu,

pčolinský Gröhling

SaS vs. Sme rodina: Pčolinský obvinil liberálov, že chcú umelo vytvoriť vládu. Gröhling sa bráni

03.12.2022 13:40

Pčolinský vytkol strane SaS, že toto je už tretia vláda, ktorú chcú povaliť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 74
Celková čítanosť: 323393x
Priemerná čítanosť článkov: 4370x

Autor blogu

Kategórie