Založ si blog

Vlčanové gule a na čo všetko vedel nájsť peniaze.

V tejto ťažkej situácii pre Slovákov, určite nás všetkých „potešila“ priama a chlapská reč ministra Vlčana, že: „ K zníženiu cien potravín nedôjde, peniaze navyše som nenašiel(Cit. Pravda TU). Vidieť, že tento bývalý bankár, čo sa poľnohospodárstvu vôbec nerozumie, „má gule“, ale rozum a charakter určite nie. Ešte nedávno našiel, pre svojho štátneho tajomníka M. Kyseľa, 27 tis. Eur na jeho 6 svíň. Hoci, teraz už bývalý štátny tajomník, založil svoju firmu na malochov ošípaných pred 10-mi rokmi, zjavne to bolo „len“ kvôli bohatým štátnym dotáciám pre (niektorých) poľnohospodárov. Prečo by Mgr. Milan Kyseľ, absolvent Fakulty politických vied a medzinárodných vzťahov UMB v BB podnikal v tak, na „míle vzdialenom“ odbore, od politológie? Moje podozrenie na jeho už skoršie prepojenie na rezort poľnohospodárstva posilňuje aj fakt, prečo by na čisto odborný post na ministerstve, vybrali takého laika? Keby p. Kyseľ išiel za štátneho tajomníka na ministerstvo zahraničných vecí, to by som ešte chápal, ale na poľnohospodárstvo?  Resp. práve preto, že tam je bohatá studnica dotácií? Na čo všetko vedel minister Vlčan nájsť, a to nemalé peniaze, stačí si prečítať niektoré (ak nie všetky) blogy p. Patrika Magdoška, známeho to poľnohospodára, napr. TU

Hoci p. minister pre niektorých vie nájsť nadmerné množstvo peňazí, pre Slovákov, ktorých by mal zastupovať a chrániť, „nevie nájsť  žiadne peniaze navyše“. Slušne po česky povedané, na nás „hodil trus“, vulgárne po slovenský – sa vys.al. Vraj nenašiel pochopenie u ostatných ministrov! Tak čestný minister by „plesol dverami“ a odporúčal sa! To by bolo čestné a chlapské!

V tejto súvislosti ma napadá, ako v susedných štátoch – v Česku, ale najmä v Maďarsku a Poľsku, to vedia vyriešiť v prospech občanov, a to veľmi rýchlo. Teda vedia nájsť spôsob aj peniaze, ako v tejto ťažkej chvíli svojim občanom pomôcť. Určite by som tu len zbytočne opakoval, ako to vedel vyriešiť napr. Orbán. Naša verchuška – teda tí neschopáci a lúzri, podľa I. Matoviča – tupelá vo vláde, vrátane prezidentky, sa rozčuľujú nad tým, čo Orbán hľadá v Rusku u prez. Putina, miesto toho, aby sa od neho učili, ako treba robiť serióznu politiku pre svoju krajinu, pre svojich občanov. My, čo žijeme blízko maďarských hraníc, už teraz chodíme a budeme ešte viac chodiť nakupovať, tankovať do Maďarska. Čo ale tí, čo nemajú susedné krajiny po ruke, resp. žijú, čím ďalej, tým viac na hranici, či pod hranicou chudoby a nemajú ani na neustále sa zdražujúce cestovné?

U našich súčasných vládnych politikov ma zaráža aj tá skutočnosť, ako pred voľbami napínali svaly a ústa mali plné rôznych sloganov, napr. „stačí nekradnúť a bude na všetko“. Či kritika tej, čo už má vo svojej strane asi len dvoch členov a odišiel aj „otec zakladateľ“ (asi nemal na členské, alebo sa za svoj produkt hanbil), pre nevyčerpané európske zdroje minulou vládou – a teraz zisťujeme, že v čerpaní eurofondov meškáme ešte viac! (Prečítajte si napr. „Remišová má problémy s eurofondmi, vláda prosí Brusel o presun miliardyTU) Takže alebo nekradnúť nestačí, resp. kradnú rovnako aj oni!

Hlavná vec je však, že Heger aj Čaputová sa v súčasnosti, v dobe enormného narastania našich všetkých životných nákladov, majú obavu o Ukrajinu, o budovanie amerických základní na Slovensku, o spoločné vojenské cvičenie, miesto toho, aby sa starali o prežitie svojho obyvateľstva. Pani prezidentka má obavy o dostatok plynu pre Ukrajinu, aby im nebola zima. Prečo jej niekto urýchlene nenapíše slohovú úlohu na tému – zastavenie zvyšovania životných nákladov občanov SR, aby to ONA pred nastúpenou jednotkou svojich poradcov, LEN prečítala? Prečo národná rada ani nechce rokovať o opatreniach na zníženie negatívneho dopadu zvyšovania cien na obyvateľstvo? Prečo tí, ktorým je vzorom Amerika nezoberú príklad od Bidena, ako sa starať o svoj národ, aj za cenu klamstiev a uvalenia sveta na pokraj ďalšej – poslednej svetovej vojny (lebo ďalšia už nebude)? Zjavne aj v prípade Ukrajiny ide o ekonomickú problematiku a nie o ľudské práva, či blaho občanov tretích štátov. Potenciálne možnosti lacných pracovných síl v strednej a východnej Európy sa vyčerpali, resp. doznievajú a kapitalistický západ potrebuje nové trhy a lacnú pracovnú silu. Naši vládni politici si zrejme neuvedomujú, že „pripútaním“ UA bližšie k EÚ a NATO, si pílime konár pod sebou, a lacné ukrajinské pracovné sily už nebudú chodiť na Slovensko, ale zostanú doma, či pôjdu do Nemecka, či iných prosperujúcejších krajín s možnosťou vyšších zárobkov.

R. Fico má pravdu, keď hovorí, že čím skôr odíde táto vládna lúza na nejaké smetisko, tým lepšie pre nás! V tejto situácii kto by sa aj divil enormnému nárastu preferencií strany SMER – SD, ktorá najvýraznejšie chce riešiť zlú ekonomickú situáciu Slovenska? Je zaujímavé, že niektoré denníky o ostatnom prieskume, keď sa SMER dostal na čelo volebných preferencií, vytrvalo mlčia. Do popredia vystupuje aj Matovičova obmedzenosť, keď pri prepade preferencií jeho amatérskeho cirkusu (viď. napr. Tabak, ale aj všetci ostatní poslanci rad – radom), „melie“ o tom, koľko percent mali pred voľbami v roku 2020 a ako vysoko voľby vyhrali. Myslím si však, že aj tí, čo ich volili sa nechali „nachytať“ len raz a poučili sa.

Akýže to 13. dôchodok? Odmena za prežitie!

01.05.2022

Blížime sa k obdobiu, keď slovenskí dôchodcovia začnú, prinajmenšom chudnúť, ak nie priamo umierať od hladu, resp. triasť sa od zimy, hoci našťastie blížime sa k teplejším dňom. Tak aj vo vláde, a následne aj v médiách viac a viac sa hovorí o tzv. 13. dôchodkoch. Ako rozmýšľam, tak rozmýšľam, ale nemôžem prísť na to, prečo je [...]

Prípad Borguľa a iné policajné výpalníctva.

27.04.2022

Nedávno medializovaný prípad poslanca M. Borguľu, čo (div sa svete) oznámil policajný prezident, ten, čo by o tom nemal ani vedieť, ak nevládne u nás policajná mafia, vo mne upevnil moje presvedčenie, že najskorumpovanejšie štátna inštitúcia u nás, je polícia. Vychádzam pritom z vlastných skúseností, resp. zo skúseností niektorých mojich známych. [...]

… a vykľulo sa šidlo z vreca!

10.04.2022

… alebo – Za darovanú S-300 si kúpime Patriot-a? Na celej Hegerovej „akcii“ v Kyjeve sa mi nezdalo venovanie časti našej protivzdušnej obrany, zhmotnenej v S-300, Ukrajine. Je zjavné, že Hegerova cesta bola konjunkcia viacero udalostí. Jednak Hegerovi naše bezpečnostné služby neodporučili pôvodne vycestovať do Kyjeva spolu s časťou V-4 a so [...]

Jana Bittó Cigániková

Cigániková: O Edovi som stratila ilúzie. Musí sa rozhodnúť, či vymení koalíciu za ministra, čo zničil vládu

07.07.2022 18:20

Liberáli sú pripravení na všetky možnosti, vrátane odchodu do opozície. Podporili by menšinovú vládu? Pravda sa spýtala Jany Bittó Cigánikovej.

Zuzana Čaputová

Čaputová: Nikdy v ére samostatnej SR nebola pripravenosť ozbrojených síl dôležitejšia

07.07.2022 18:05

Pripomenula tiež plán Slovenska investovať dve percentá HDP do obrany už tento rok, teda o dva roky skôr, ako sa pôvodne zaviazalo.

Jaroslav Naď

Naď pripustil navyšovanie obranného rozpočtu ešte tento rok

07.07.2022 16:35

Viaceré štáty v reakcii na vojnu na Ukrajine ohlásili mimoriadne navyšovanie výdavkov na obranu.

Medveď / Arthur /

Nad Banskou Štiavnicou strhol medveď dobytok, ľudia by mali byť opatrní

07.07.2022 16:13

V lesoch nad mestom došlo v uplynulých dňoch k strhnutiu piatich kusov hovädzieho dobytka medveďom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 71
Celková čítanosť: 306756x
Priemerná čítanosť článkov: 4321x

Autor blogu

Kategórie