Založ si blog

Načo je dobré očkovacie šialenstvo?

Počas svojho, (štatisticky) priemerne dlhého života, som bol nespočetnekrát očkovaný. Je pravdou, že doteraz sa ma nikdy nepýtali či sa chcem zaočkovať, alebo sa nechcem. V škole, kde asi ma najviac vakcinovali oznámili, že zajtra bude očkovanie, to zrejme preto, aby nás mamky doma predtým umyli (v 50. rokoch) a na druhý deň sa očkovalo. Našťastie som to dobre znášal, nikdy som nemal nejaké vedľajšie účinky. Pred niekoľkými rokmi ma moja (sympatická) pani doktorka sa nepýtala či sa chcem očkovať proti chrípke, jednoducho ako učiteľovi „mi to tam pichla“. Vtedy, keď som bol zaočkovaný, nemal chrípku. Očkovanie – vakcináciu teda chápem, ako moju ochranu pred nejakou nákazou, alebo hnusobou, ako to Matovič nazýva. Zo skúseností z minulosti mi vychádza, že keď si chcem chrániť svoje zdravie, tak sa preventívne zaočkujem, resp. beriem lieky, vitamíny. Je pravdou, že v prípade Covid vakcíny sú nie celkom dobre odskúšané – otestované a môže to, po dlhšej dobe, dopadnúť všelijako. Hovoria aj o neplodnosti. V mojom veku je to však beh na dlhú trať, ktorú nepredpokladám, že absolvujem. Takže, moju plodnosť negatívne neohrozuje. U mladých to však môže byť veľké riziko.

V prvej vlne pandémie som chápal prijímanie protipandemických opatrení z dôvodu, že pandémia zvyšovala obsadenosť nemocníc a neboli lôžka a kapacita na „bielu“ medicínu. Dnes je situácia iná, variant Omikron nespôsobuje preťaženie nemocníc a ich obsadenosť. Hospitalizácia, našťastie z dôvodu Covid klesá. Takže vakcináciou chránim svoje zdravie a moje zdravie je na mojej zodpovednosti a v mojom záujme. Ak sa niekto nechce dať zaočkovať, podľa tejto logiky „hazarduje“, či ohrozuje svoje zdravie. No a čo? Je to problém niekoho iného? Zrejme nie je. Je to problém každého jednotlivca a jeho zodpovednosť.

Z celej tejto očkovacej hystérie mi vychádza nasledovné:

  • Ide len o podporu zvyšovania zisku farmafiriem, a vlády to „hrajú“ len v ich prospech,
  • Ide o ochranu výdavkov zdravotníckych poisťovní, nakoľko náš pobyt v zdravotníckych zariadeniach ich stoji nemalé peniaze,
  • Očkovanie vôbec nie je účinné, lebo ak by bolo, prečo by som sa ja zaočkovaný, mal báť styku s nezaočkovaným? Preto by malo byť jedno, či napr. Djokovič je, alebo nie je zaočkovaný. On nikoho očkovaného neohrozuje.

Podľa môjho názoru neobstojí ani tvrdenie, že očkovanie je z dôvodu celoplošného boja proti nákaze. To platilo tak pred sto rokmi, keď svet nebol tak globalizovaný ako dnes. V tom čase nebol veľký pohyb ľudí, takže lokálne celoplošné očkovanie mohlo byť účinné, resp. obyvateľstvo a premorilo, resp. vymrelo. Nákaza sa zastavila. Dnes sa nákaza prenáša rýchlosťou „letu“ lietadiel a lokálne masové očkovanie nie je účinné proti šíreniu pandémie.

V tejto súvislosti, osobne, nechápem postup austrálskych úradov v prípade Djokoviča. Keď nie je zaočkovaný tak riskuje svoje zdravie a už vôbec nezaťažuje kapacitu austrálskych nemocníc. V prípade „Djokovič“ si myslím, že austrálska vláda prijala na začiatku pandémie veľmi prísne opatrenia a teraz, keď aj u nich „zúri“ pandémia a dosahujú rekordný počet úmrtí, fiasko si nemôžu priznať, alebo jednoducho nechcú, aby Nole opäť vyhral. Turnaj namiesto „Australian open“, by však mali nazvať „Australian open for vakcinated only“, alebo mali by to uskutočniť v dvoch vetvách, pre očkovaných a neočkovaných.

Teraz, spätne, je zrejmé, že aj niekoľko kôl testovacieho „šialenstva“ bolo zbytočné, vidíme, že pandemická „vlna za vlnou sa valí“, aby som použil slová známeho básnika.

Dodávam, že z dôvodu, aby som si chránil svoje zdravie, som sa nechal 3 x zaočkovať aj proti Covid-u a je mi jedno, či moji kamaráti s ktorými sa stýkam sú, alebo nie sú zaočkovaní. Je to ich problém.

Pripúšťam však, že nemusím celkom dobre chápať túto problematiku, ale ak mi to niekto vysvetlí, rád a poučím. Dobrý farár sa do smrti učí, hovorievala moja mama.

Aby som si zodpovedal v nadpise položenú rečnícku otázku, „Načo je dobré očkovacie šialenstvo?“, mne vychádza, že na nič nie je dobré!

Akýže to 13. dôchodok? Odmena za prežitie!

01.05.2022

Blížime sa k obdobiu, keď slovenskí dôchodcovia začnú, prinajmenšom chudnúť, ak nie priamo umierať od hladu, resp. triasť sa od zimy, hoci našťastie blížime sa k teplejším dňom. Tak aj vo vláde, a následne aj v médiách viac a viac sa hovorí o tzv. 13. dôchodkoch. Ako rozmýšľam, tak rozmýšľam, ale nemôžem prísť na to, prečo je [...]

Prípad Borguľa a iné policajné výpalníctva.

27.04.2022

Nedávno medializovaný prípad poslanca M. Borguľu, čo (div sa svete) oznámil policajný prezident, ten, čo by o tom nemal ani vedieť, ak nevládne u nás policajná mafia, vo mne upevnil moje presvedčenie, že najskorumpovanejšie štátna inštitúcia u nás, je polícia. Vychádzam pritom z vlastných skúseností, resp. zo skúseností niektorých mojich známych. [...]

… a vykľulo sa šidlo z vreca!

10.04.2022

… alebo – Za darovanú S-300 si kúpime Patriot-a? Na celej Hegerovej „akcii“ v Kyjeve sa mi nezdalo venovanie časti našej protivzdušnej obrany, zhmotnenej v S-300, Ukrajine. Je zjavné, že Hegerova cesta bola konjunkcia viacero udalostí. Jednak Hegerovi naše bezpečnostné služby neodporučili pôvodne vycestovať do Kyjeva spolu s časťou V-4 a so [...]

súdna rada, súdy, kancelária

Bola razia NAKA na súde neslýchaná? Súdna rada sa nezhodla

26.05.2022 06:40

Došlo k zásahu do nezávislosti súdu alebo policajti pri razii postupovali zákonne? Súdna rada nedokázala prijať stanovisko.

vojna na Ukrajine, Odesa

ONLINE: Zelenskyj: Nevymeníme územie za mier, bol by to Mníchov 1938

26.05.2022 05:45, aktualizované: 08:31

Podľa Zelenského sa Ukrajina musí starať o ľudí, ktorí žijú na okupovaných územich, nie o politikov, ktorí sa už ponáhľajú znovu stretávať s Putinom.

Gautam A. Rana

Ako veľvyslanec USA má prísť na Slovensko Gautam A. Rana

26.05.2022 05:37

Americký prezident Joe Biden nominuje na post mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca na Slovensku amerického diplomata indického pôvodu Gautama A. Ranu. Biely dom v stredajšom vyhlásení oznámil prezidentov zámer poslať Ranovu nomináciu na ďalšiu ratifikáciu.

Ide o pravdu, Milan Krajniak

Krajniak v Ide o pravdu o zdanení firiem: Je mi jedno, že Pente budú tiecť slzy až do Dunaja

26.05.2022 05:00

Príde ďalšia finančná pomoc od štátu pre ohrozené skupiny a dôchodcov: „Asi áno. Rozhodneme o tom v auguste,“ povedal minister Milan Krajniak (Sme rodina).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 71
Celková čítanosť: 301947x
Priemerná čítanosť článkov: 4253x

Autor blogu

Kategórie