Založ si blog

Vráti nás Kolíková do temného stredoveku?

Táto vládna koalícia síce nedokáže nič optimálne vyriešiť, dokáže však vždy prekvapiť, aj preto, že „Koalícia si hádže polená pod nohy, na ktorom sa všetci potkýname“, parafrázujúc aj slova prezidentky SR. Takto výstižne vypovedanú myšlienku od p. prezidentky som už dávno nepočul. Táto vláda dosiahla v ére samostatného Slovenska hneď niekoľko historických prvenstiev – má najnižšiu dôveru zo všetkých doterajších vlád, a dôveru stratila v najkratšom čase, ani nie v polovine času svojho vládnutia. Opozícia by si skutočne mohla nasadiť 3D okuliare a s popkornom na kolenách  vyčkávať koniec volebného obdobia, teda koniec vládnutia tejto 4 – koalície. Mohla by, ale zrejme nás, Slovákov a Slovensky, nechce nechať tak dlho trýzniť. Na rozdiel aj od p. prezidentky (zmarené referendá, atď.). Nezaslúžime si to.

Kým Matovič a kol. boli v opozícii, neustále „mleli“ o nejakom vládnom „zlepenci“. To, že ONI v súčasnosti sú ešte väčší a nehomogénny zlepenec, ktorý sa nedokáže na ničom rozumnom dohodnúť, akosi im uniká, alebo im to nedochádza, ako takmer nič nevedia pochopiť. Oni sú hlúpi nielen ako celok, ale aj ako jednotlivci. Ináč by nemohli prísť takými nápadmi, ako prichádzajú. Videli sme to aj na tzv. stratifikácii nemocníc. Všetci vládni odborníci pochvaľujú, ako to dobre vymysleli a po návšteve BB kraja zistia, že mimovládni odborníci a vicežupan vymysleli to, čo skutočne potrebujeme. Ich požiadavky sú legitímne, zrazu to zistil to sám minister zdravotníctva.

Tento týždeň vyvolal pomerne veľký rozruch a prekvapenie návrh novely Trestného zákona, ktorú predstavila ministerka spravodlivosti Mária Kolíková. Okrem iných významných zmien chce vytvoriť nový trestný čin – šírenie nepravdivej informácie. Kolíková navrhuje roky väzenia aj za nepravdivé informácie, ktoré môžu vyvolať „vážne znepokojenie“ alebo môžu „ovplyvniť obyvateľstvo pri jeho rozhodovaní o závažných otázkach“. Netreba byť právne vzdelaný, aby normálne uvažujúcemu človeku hneď došlo, čo je to za nezmysel. Ak to parlament schváli, Slovensko sa dostane späť do temného stredoveku. Pripomeňme si prípad G. Galilea. Tento múdry človek tvrdil niečo, čo v tom čase bolo považované za nepravdu a vyvolalo aj „(Kolíkovej) vážne znepokojenie“. Galilea chcela vtedajšia cirkevná moc upáliť. (V porovnaním s tým trestom je Kolíkovej návrh úplná „selanka“). Ako Kolíková chce zistiť, čo je v danom čase nepravdou? Čo ak sa Blahové tvrdenia, zrejme kvôli ním sa Kolíková rozzúrila do nepríčetnosti, ináč by nemohla takú sprostosť vypotiť, považované vládnou koalíciou za nepravdu? Čo ak po dvoch – troch rokoch zistia, že hovoril pravdu? Už bude mať L. Bláha v tom čase odsedené polovicu svojho nepodmieneného väznenia. Všetci sa mu zložíme na odškodnenie? V súvislosti s videami Ľ. Blahu dokonca aj niektorí novinári píšu, že nestačí zmazať jedno lživé, ale že by poslanec Smeru mal ísť na päť až desať rokov do väzenia.

Pôjdu do väzenia aj Matovič s Hegerom? Ich videoodkaz s pred Počátkovej vily v Cannes sa v podstate ukázala ako nepravda, teda zatiaľ to tak vyzerá. Zrejme nepomôže ani iniciatíva kreátora tzv. „Slušného Slovenska“ poslanca Šeligu smerom k francúzskej prokuratúre. Ak táto prokuratúra zistí, že Počátek nekonal protizákonne, ich nepravdivé video zjavne „ovplyvnilo rozhodovanie o vážnych otázkach“, bolo pred voľbami a ináč by Matovič nemohol vyhrať voľby do tak dôležitého orgánu, akou je NR SR. Šup s nimi do väzenia na 5 – 10 rokov. Alebo to sa vzťahuje len na Fica a Blahu? Ja si myslím, že Šeliga aj tlačovku s Matovičom pred NR SR, kde oznamoval svoju iniciatívu smerom k francúzskej prokuratúre,  zorganizoval len preto, že vycítil možnosť stať sa ministrom spravodlivosti po Kolíkovej odchode od Remišovej a jednoducho chcel získať Matovičovú podporu.

Čím ďalej, tým viac nadobúdam dojem, že jediný normálny aktívny právnik je u nás p. GP M. Žilinka, ktorý podľa správy v Pravde uviedol: „„Nová skutková podstata trestného činu navrhovaná ministerstvom spravodlivosti je pre svoju absurdnosť, neurčitosť a prakticky nedokázateľnosť jej znakov odborne nenáležitá a súčasnému stavu spoločnosti neadekvátna,“. Ja sa len divím, že magistra práv, terazky prezidentka našej republiky, sa ku Kolíkovej nezmyslu nevyjadrila obdobne. Mala možnosť, keď hovorila o „koaličných polenách“. Je síce pravdou, že nevyjadrila sa ani ku kauze odpočúvania opozičných politikov na poľovníckej chate, hoci krátko po nelegálnom zverejnení nahrávok povedala, že počká na vyjadrenie justičných orgánov. GP Žilinka sa už vyjadril o nelegálnosti nahrávky a ona mlčí a mlčí, ako neverná manželka.

Dobrí a zlí ŠTBáci.

04.02.2023

Objavením vlastnoručne (vlastnou krvou sa podpisovala zmluva s diablom len v rozprávkach) písaného súhlasu na spoluprácu s ŠTB vysokého štátneho úradníka – ministra, sa opäť, na chvíľu, rozprúdila diskusia o tejto organizácii minulého režimu. Z vyjadrenia vlastného „vykonávateľa“ spolupráce, ako aj mnohých jeho súputníkov, či aj hovorcu [...]

M. Dzurinda opäť „kalí vodu“!

03.02.2023

Expremiér M. Dzurinda ako kostlivec sa znovu objavil na slovenskej politickej scéne, z ktorej pred mnohými rokmi bol nútený odísť. Z európskej politiky sa však úplne nevytratil. Dočasne pôsobil ako poradca niektorého ukrajinského prezidenta, ale najme ako predseda Centra Wilfrieda Martense pre európske štúdie. V tejto súvislosti mi poslal môj priateľ, [...]

Dopad sankcií na obyvateľov EÚ, podľa vyjadrenia V. Orbána.

28.01.2023

Pri pozeraní MS v hádzanej na maďarskej TV stanici, oni vysielajú všetky zápasy lebo sú účastníkmi turnaja, počas prestávky v krátkych správach uviedli, že predseda vlády V. Orbána vo svojom pravidelnom vystúpení v maďarskom rozhlase sa zásadne dištancoval od vojny na Ukrajine. Keďže ma to zaujalo, lebo je asi jediný z predstaviteľ EÚ, ktorý vybočuje z veľmi [...]

Maroš Žilinka

Žilinka o byte svojej dcéry na Boroch. Zaťahujú rodinu do útokov proti mne, sťažuje sa

07.02.2023 20:33

Generálny prokurátor Maroš Žilinka odmieta, že byt jeho dcéry má súvis s rozhodovaním v prípade Jaroslava Haščáka.

zemetrasenie, Turecko

Zemetrasenie: zatlačia Rusi na Bašára Asada, aby sa k ľuďom dostala pomoc?

07.02.2023 20:00

Zemetrasenie, ktoré v pondelok zasiahlo Turecko a Sýriu, si už vyžiadalo viac ako 5 000 obetí. Dostane pomoc k ľuďom, ktorých zasiahla katastrofa?

Mária Kolíková

Kolíková má v novele Trestného zákona výhrady k nízkym trestným sadzbám

07.02.2023 19:29

Ocenila, že minister spravodlivosti si osvojil základ novely Trestného zákona, ktorú ako ministerka dávala do legislatívneho procesu.

zlodej, Ružinov, polícia pátra

Vykradol byt v Ružinove, no bola v ňom kamera. Ak ste ho na videu spoznali, pomôžte polícii

07.02.2023 18:41

Bratislavskí policajti objasňujú okolnosti trestného činu porušovania domovej slobody a krádeže. Stalo sa to včera v Ružinove.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 83
Celková čítanosť: 344616x
Priemerná čítanosť článkov: 4152x

Autor blogu

Kategórie