Založ si blog

Je mi z vás na zvracanie I. Korčok & spol.

Neviem čo Vás napadlo pri pozeraní tlačovky ministra Korčoka, mňa hláška zo známeho filmu: „Velebnosti, chce sa mi blejt“. Toľko falošnosti a floskúl zabalenej do diplomatickej nezmyselnosti som už dávno nepočul.  Charakter tohto ministra dokresľuje aj jeho opakované pomenovanie, zjavne bývalého premiéra, ako „pána s plexisklom na tvári“. Takto dehonestujúco hovorí poslancovi NR SR, trojnásobnom premiérovi a predsedovi strany, ktorá štyrikrát vyhrala parlamentné voľby. Bezcharakternosť Korčoka sa prejavuje aj v tom, že bol vysokopostaveným členom vlády R. Fica, ako štátny tajomník v rokoch 2015 –  2018 a de facto rok v zastúpení M. Lajčáka viedol ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí. Ako nominanta vlády R. Fica ho A. Kiska vymenoval za veľvyslanca SR v USA. Je zaujímavé, že v tom čase nehovoril o R. Ficovi dehonestujúco a bol ochotný pôsobiť v jeho vláde. Nevadilo mu, že bol v „smečke“ a kľudne vyl s nimi.

O slušnom charakter možno pochybovať aj u iných členov súčasnej vlády, či poslancov. V diskusii TA3 na otázku moderátora „či si vie predstaviť spoluprácu so stranou SMER – SD, ministerka Kolníková odpovedala: „neviem si to predstaviť“. Zaujímavé! Bola (zrejme) nominantkou Most – Híd, pôsobila ako štátna tajomníčka práve za vlády R. Fica. Bola horúcou kandidátkou aj na funkciu ministerky po L. Žitňanskej, ale prednosť dostal, zrejme záslužnejší a dlhodobejšie člen Mostu, G. Gál. Vtedy nutne musela spolupracovať so stranou SMER – SD. Vtedy jej spolupráca nevadila. Nevadila jej ani spolupráca s druhou ŠT, v tom čase JUDr.  Jankovskou.

Poslanec Valášek odchádza kvôli ruskej vakcíne z koalície. On, ktorý za vlády R. Fica bol veľvyslanec SR pri NATO. Jemu tiež nevadila politická orientácia vtedajšej vlády. Vypotil aj takú sprostosť, že nákupom tejto vakcíny premiér „napľul do tváre spojencov v EÚ“. No, väčšiu kravinu som nepočul, ani väčšiu servilnosť som nevidel, čo tento exot vyprodukoval. Keďže odchádza z koalície, nepridá sa zrejme ani k opozícii, som zvedavý, či odíde z parlamentu. Do NR SR sa dostal ako stranícky nominant, dal ho na kandidátku Kiska, zjavne produkt Sorosa. Koho bude zastupovať odteraz Valášek? Sám seba?

Korčok prehlasuje SPUTNIK V za prostriedok hybridnej vojny. Ak je, tak ju na hybridnú vojnu použil on a nie Rusi. Rusi vakcínu sem „nepchali“, Matovič sa ich prosil a oni mu ju dodali, napriek tomu, že jej výroba nestačí ani na uspokojenie vlastných potrieb. Nie sú sebeckí, ako iné firmy, ktoré uprednostňujú vlastné záujmy. Viď V. Británia, či USA. Biden vyhlásil, že USA do konca mája bude mať vakcínu pre celú dospelú generáciu USA. Korčok vlastne počas celej tlačovky opakoval, že nechce hovoriť o vakcíne ako takej, lebo jeho rezortu sa to netýka, ani sa tomu nerozumie. Napriek tomu celý čas nás poúčal o škodlivosti tejto, v EÚ neregistrovanej vakcíny. Zabudol spomenúť, že Sputnik už zaregistrovalo 39 krajín, zaočkovali ňou možno najviac ľudí, bez negatívnych následkov. Neprajníci tvrdia, že v Rusku je zaočkovaných „len 2% obyvateľov“. Už neuvádzajú, že je to viac ako ½ obyvateľov SK. Bolo by výborné, keby u nás bolo zaočkovaných toľko obyvateľov. Nespomenul ani to, že napr. AstruZeneku nezaregistrovali v USA. Kto vie prečo? Prečo majú v Nemecku a vo Francúzsku túto, v EÚ zaregistrovanú vakcínu zamknutú s sklade? Určite ste zaregistrovali správu: „Miroslav Štec, bývalý vedecký výskumník Slovenskej akadémie vied vo svojom profile na sociálnej sieti vysvetľuje, že podľa izraelskej štúdie vakcína Pfizer zabila viac starších ľudí ako samotný koronavírus“. Určite ste čítali, že: „San Marino buys `Russia’s Sputnik V after EU vaccine delivery delays. Ako dôvod uvádzajú – z rovnakých pohnútok ako my. EMA, orgán EÚ, vraj schvaľuje nové vakcíny pomaly a dodávky autorizovaných liečiv meškajú.

Boxes containing Russian vaccine Sputnik V are unloaded in San Marino, Tuesday, Feb. 23, 2021. Foto: euronews

Zarazilo ma aj Korčokové vyjadrenie na adresu A. Danka počas tlačovky. Keď sa o ňom vyjadrí ironický napr. „ jedovatý ratlík Naď“, ako ho nazval Ľ. Bláha, tak od neho je to akceptovateľné, ale z úst ministra ZVaEZ je to ponižujúce, teda pre ministra. Ja si pod ministrom tohto portefeuille predstavujem korektného človeka, diplomata, ktorý reprezentuje svoju krajinu navonok, takže má základy slušného chovania a nechová sa ako ovčiarsky Dunčo niekde na salaši. Viete si predstaviť takéto vstupovanie napr. od E. Kukana, či aj M. Dzurindu, aby sme nešli hlbšie do histórie.

Matovič nákupom ruskej vakcíny urobil možno svoj prvý dobrý skutok na čele vlády. Kladne to hodnotí aj M. Kollár, predseda lekárskych odborov. Uviedol, že: „Každá jedna vakcína, ktorá príde na Slovensko je prospešná“. Treba sa na to spýtať pacientov na JIS-ke, alebo tých, ktorých nemôžu pripojiť na ventiláciu, pre nedostatok miesta. Keby boli zaočkovaní, aj ruskou vakcínou, tento problém by nenastal. Aká je falošnosť mnohých koaličných politikov, ktorí odmietajú túto vakcínu, teda aj možnosť byť zaočkovaný, ale oni už boli očkovaní hneď v 1. dávke, že p. Remišová, či p. Šeliga a im podobní? Jednému môjmu mladému kolegovi zomreli v priebehu týždňa obaja rodičia na Covid. Keby boli zaočkovaní, určite by prežili. Tak, p. Korčok!

Verím, že premiér týmto nákupom chcel sa len pochváliť na košickom letisku. Urobil dobrý skutok! Žiadny iný úmysel v tom (asi) nebol. Nástroj politickej propagandy z toho urobili Korčok, Valášek a im podobní. Korčok akosi zabudol uviesť, že na letisku bol prítomný aj prof. Jarčuška, ktorý odborne hovoril a vhodnosti tejto vakcíny. Falošnosť sa prejavuje aj u niektorých ďalších odborníkov. Napr. taký Čiampor ohovára ruský výskumák, kde to vyvinuli. Bol tam asi pred 50. rokmi, tak vraj to „presne pozná“. Kto vie, prečo potom tam chodil brať rozumy, keď je to také nekvalitné? Údajne tam čisté, aj bežné, chemikálie musel priniesť zo SAV. Keby v SAV vyvinuli teraz nejaké vakcíny, nemuseli sme ich kupovať z Ruska!

Dúfajme, že koalícia sa rozpadne a všetci títo „svetuškári“ odídu s ňou. Matovič, ako premiér za veľa nestojí, je však dobrý v opozícii vo funkcii „hlídacího psa“ – ako „watch dog“. Želajme si, aby sa to udialo čo najskôr.

O čom to hovorí Zs. Simon?

02.12.2022

Z nedostatku inej zmysluplnej činnosti, prečítam všetky možne novinové správy a názory. Tak často prečítam aj veľa hlúpostí. Takto som narazil a prečítal aj zverejnený názor viacnásobného ministra a bývalého poslanca NR SR, teraz predsedu marginálnej maďarskej politickej strany, pod názvom: „Skutok sa stal, no podľa § 363 to trestné nie je TU [...]

Ako vidí trajektóriu vzniku a vývoja Slovenska bývalý podpredseda vlády?

23.11.2022

Samostatná Slovenská republika (SR) dosiahla dospelosť, onedlho jej existencia dosiahne Kristove roky, čo je znakom absolútnej zrelosti. Tí, čo na vlastnej koži zažili zrod a vývoj SR vedia posúdiť správnosť cesty, ktoré SR prešla, ako aj jej smerovanie v rámci spoločného európskeho smerovania. Je však zaujímavé, ako to vidí ten, ktorý stál pri zrode [...]

Zneužitie funkcie rektorky pred komunálnymi voľbami?

28.10.2022

Nakoľko sa aktívne zaujímam o dianie na Slovensku, vo svojom meste či župe a navyše sa blížia komunálne voľby, študujem materiály kandidátov na primátorov alebo županov. V Nitre sú kandidáti na primátora veľmi aktívni a využívajú rôzne komunikačné spôsoby. Tak som narazil na materiál jedného z kandidátov, kde okrem vyjadrenia [...]

Ján Budaj

Envirorezort preberie od lesníkov ďalšie pozemky. Budaj ohlásil tri národné parky, ktoré prejdú zonáciou

03.12.2022 17:25

Šéf ministerstva Ján Budaj prezradil aj ďalšiu ambíciu - chce vymenovať aj úplne nový národný park.

ALDE

Európski liberáli prijali v Bratislave rezolúciu o právach pre LGBTI+ ľudí

03.12.2022 17:02

Navrhovateľom rezolúcie bolo hnutie Progresívne Slovensko. Je reakciou na nedávny teroristický útok na Zámockej.

Peter Pellegrini, Richard Sulík

Politológ: Spolupráca SaS s Hlasom je politická realita. Ďalšie dýky do chrbta koalícia prežiť nemusí

03.12.2022 17:00

Hlas je pre Sulíka to najmenšie zlo a vládu s Petrom Pellegrinim by aktuálne zrejme uprednostnil pred vládou s Igorom Matovičom.

Miroslav Kollár / Spolu /

Spolu bude na sneme riešiť postup do volieb, má prísť aj Dzurinda

03.12.2022 15:21

Šéf strany Miroslav Kollár hovorí o spolupráci stredopravých strán.Tvrdí, že Dzurindov politický projekt je ideovo pripravený.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 74
Celková čítanosť: 323407x
Priemerná čítanosť článkov: 4370x

Autor blogu

Kategórie