Odpočúvanie z poľovníckej chaty – predikcia vývoja

9. novembra 2021, ninko, Nezaradené

Pán, teraz špeciálny prokurátor, často sa oháňal vetou, že: „…jeho rodičia ho vychovali slušne, a preto …“. Neberiem mu to, aj keď o tom pochybujem, lebo slušný človek by (asi) nemohol robiť špeciálneho prokurátora, keď je vo výkone trestu, a ktorého jediným krédom je obviniť každého, kto mu „príde pod ruku“, najmä však príslušníkov politickej opozície. Aj mňa vychovali rodičia k slušnosti a o. i. mi aj vštepovali, že nemám naslúchať cudzím rozhovorom. Takže ja, uniknuté informácie o odpočúvaní politickej opozície súčasnej vládnej koalície som nepozeral a prepis ani nečítal. Nedá sa však vyhnúť komentárom a zdôvodneniam odpočúvania od príslušníkov vládnej koalície a ich nominantov. Pochybujem však, že ich vyjadreniam niekto normálne uvažujúci aj verí, a ak áno, tak len ľudia s IQ na úrovni Mikulca, Hamrana, Naďa a toho známeho dreveného koníka. Osobne si myslím, že dôvod na nasadenie informačno – technických prostriedkov (ITP) pytliactva bola len zámienka na sledovanie tam sa schádzajúcich niektorých členov politickej opozície. Údajnú záujmovú osobu, ktorá mala vykonávať pytliactvo, Matúša M.  poznám z našej ulice. Ak aj bol poľovník, čo mi nepotvrdil, v čase nasadenia sledovacích ITP už nemohol mať zbraň, nakoľko bol odsúdený v inej trestnej veci a tí, už nemôžu vlastniť zbraň. (Určite zbraň nemá ani p. Lipšic). Z daného revíru poľovníci ani nehlásili pytliactvo, nenašli sa odrezané hlavy jeleňov či diviakov, ako inde a tam nenasadili ITP. Pravda píše: „ Pokračovanie v odpočúvaní aj po tom, ako vyšetrovatelia nezaznamenali konanie súvisiace s prípadom pytliactva, policajný prezident za pochybenie nepovažuje.“ „To, že  a zaznamenajú iné informácie, ktoré sú relevantné aj do iného prípadu, neznamená, že sa musia zničiť“ – uviedol Hamran na výbore NR SR. Teraz ma už len zaujíma otázka, do akého iného trestného prípadu zapadli získané informácie zo zjavne nelegálneho odpočúvania politickej opozície. Chceli zjavne kompromitovať opozíciu a vo svojom zúfalstve pred prepustením gen. Gašpara z kolúznej väzby, ten „trt makový“ (cit. R. Fico) čo tam zistili, pokúsil  špeciálny prokurátor použiť, samozrejme nezmyselne, proti jeho prepusteniu. Tak ma napadá, keby p. Fico s Kaliňákom rozprávali doma so svojimi manželkami o nezákonnej väzbe Gašpara, aj to by bol dôvod na pokračovanie jeho väzby?

Keďže nič nemali, aspoň potrebovali skompromitovať p. Fica (že slaninu je bez chleba), tak „pustili“ von nelegálny záznam. Keďže väčšina obyvateľstva to tajné a nelegálne sledovanie považuje za chrapúnstvo, p. Ficovi a strane SMER to zvýšilo vierohodnosť a volebné preferencie.

Nejako túto blamáž treba vysvetliť. Tak policajtov, čo s nahrávkami prišli do styku, údajne až 20 – zjavne to putovalo z ruky do ruky(!), pôjdu na detektor lži.

Predikcia ďalšieho vývoja úniku záznamu:

Aký bude ďalší scenár, to už len predikujem, aj na základe vyjadrenia niektorých koaličných poslancov, napr. Cigánikovej, či Grendela. Vyšetrovaním zistia, ktorý policajt to pustil do médií. Ten sa prizná a svoj čin oľutuje. Súčasne začne spolupracovať s vyšetrovacími orgánmi – inšpekciou ako kajúcnik, a povie, že tak konal na základe príkazu a podplácania zo strany SMER – SD a p. Fica. On dostane verejne pokarhanie, tajne vyznamenanie a Ficovi sa opäť zvýši, kvôli tomuto nezmyslu, volebná preferencia, čim konečne predbehne aj HLAS – SD. Že je to nepravdepodobné? Tu je všetko možné, keď minister Naď vyhlási, že „výtržníkov“ z LIDL Piešťany, jeho bývalých podriadených, financuje SMER – SD.

Pre mňa z  kauzy odpočúvania z poľovníckej chaty vyplývajú ešte  ďalšie poznatky:

Foto: Pravda. Prenajatá poľovnícka chata „oligarchu“ M. Bödöra.